پلتفرم کریپتویی Bakkt اولین مرحله از جمع‌‌آوری سرمایه را با 182.5 میلیون دلار به اتمام رساند

پلتفرم دارایی‌‌های دیجیتالی Bakkt بیش از هر زمان دیگری به راه‌‌اندازی خود نزدیک است و توانسته مبلغ قابل توجهی را در اولین مرحله جمع‌‌آوری سرمایه به دست آورد. بسیاری از متخصصین حوزه کریپتو از این راه‌‌اندازی به عنوان یکی از عواملی نام برده‌‌اند که می‌‌تواند روند نزولی بازار رمز ارزها را جبران و در سال جدید میلادی موجب سودآوری زیادی شود.

0 77

پلتفرم دارایی‌‌های دیجیتالی Bakkt – که‌‌ توسط گرداننده بورس سهام نیویورک (NYSE) تاسیس شده است – اتمام اولین مرحله جمع‌‌آوری سرمایه را در یک پست منتشر شده در 31 دسامبر اعلام کرد.

این پلتفرم رمز ارزی ایجاد شده از طرف صرافی بین‌‌قاره‌‌ای (ICE) به صورت رسمی بالغ بر 182.5 میلیون دلار را از 12 شریک و سرمایه‌‌گذار جمع‌‌آوری کرده است.

بر اساس گزارشات، این شرکاء و سرمایه‌‌گذاران شامل نام‌‌های بزرگی در هردو بخش دارایی‌‌های سنتی و کریپتویی هستند و از میان آن‌ها می‌‌توان به ICE، Boston Consulting Group، Galaxy Digital، Goldfinch Partners، Alan Howard، Horizons Ventures، بخش سرمایه گذاری مایکروسافت و Pantera Capital اشاره کرد.

همچنین Bakkt در اعلامیه‌‌ خود خاطرنشان کرد که این شرکت با قانون‌‌گذاران ایالات متحده – یعنی کمیسیون معاملات کالاهای آتی آمریکا (CFTC) – در حال همکاری است تا “بتواند بیت کوین ذخیره شده را در آینده تحویل سرمایه‌‌گذاران دهد” و اضافه می‌‌کند:

“ما درخواست خود را ارائه داده‌‌ایم و اکنون منتظر جواب رسمی آن‌ها هستیم”.

همچنین امروز ICE اعلام کرد که این شرکت “زمان راه‌‌اندازی قراردادهای آتی بیت کوین Bakkt را در اوایل سال 2019 اعلام خواهد کرد”. در اواخر نوامبر، پلتفرم Bakkt اعلام کرد که تاریخ این راه‌‌اندازی 24 زانویه 2019 و بعد از تایید CFTC خواهد بود.

همانطور که Cointelegraph گزارش داد، ICE ابتدا در ماه اگوست عنوان کرد که به دنبال ایجاد یک “اکوسیستم باز، مقرراتی و جهانی برای دارایی‌‌های دیجیتالی” است که بر مبنای فضای ابری مایکروسافت است.

چندین متخصص و صاحب‌‌نظر صنعت کریپتو از راه‌‌اندازی Bakkt به عنوان یکی از عوامل عمده در اوج‌‌گیری دوباره صنعت کریپتو بعد از بازار خرسی 2018 نام می‌‌برند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.