پلتفرم معاملاتی Binary Wager ,LedgerXرا معرفی کرد

پلتفرم معاملاتی LedgerX مستقر در ایالات متحده آمریکا نوع جدیدی از قرارداد مشتق شده را برای بیت‌کوین معرفی کرد.

0 82

این محصول جدید LedgerX Halving Contract) LXHC) نام دارد که نشانگر یک گزینه دودویی است ( دستگاه اعداد دودویی یا دستگاه اعداد باینری (binary) هر عدد را به‌وسیله دو رقم ۰ و ۱ نشان می‌دهد. این حالت نمایش اعداد را نمایش اعداد در مبنای دو نیز می‌نامند ). گزینه‌ای که میزان درآمد یا مقدار ثابت پول نیست، بلکه توافقی است که در زمان بعدی میزان بیت‌کوین منتشر شده را به نصف برآورد می‌کند.

Bitcoin halving رویدادی است که هر چهار سال یکبار رخ می‌دهد و براساس آن مقدار بیت‌کوین جدید ایجاد شده و به دست آمده توسط استخراج‌کنندگان نصف میزان قبلی خواهد شد.

آخرین بیت‌کوین هالوینگ در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ بود، زمانی که پاداش هر بلوک از ۲۵ بایت به ۱۲.۵ بایت کاهش یافت.

LedgerX توضیح می‌دهد که قرارداد مشتق شده به “شما اجازه می‌دهد تا پرداخت‌های ثابت را پیش آن‌که بلوک بعدی هلوینگ باشد (۶۳۰۰۰۰#) در یک زمان و تاریخ مشخص پرداخت کنید. اگر بلوک بعد از آن کشف شود، قرارداد به صفر خواهد رسید.” براساس شرایط فعلی شبکه، تاریخ دقیق هلوینگ بلوک بعدی ۲۵ می سال ۲۰۲۰ است.

گزینه‌های دودویی به طور سنتی به عنوان قمار شناخته می‌شوند، به این دلیل که پاسخ به شرط باید بله یا خیر باشد، اما این شرایط برای بیت‌کوین موجب ایجاد شرایط استثنایی خواهد شد، چراکه ماهیت دودویی از نظر اقتصادی خطرناک تلقی می‌شود.

LedgerX تاکید می‌کند که:

تصور کنید شما استخراج کننده نفت هستید و هر ماه میزان مشخص نفت استخراج می‌کنید. همچنین اطلاع دارید که در سال ۲۰۲۰ برای همیشه میزان استخراج نفت شما به نصف کاهش خواهد یافت. اما در مورد تاریخ این اتفاق مطمئن نیستید. این موضوع بدون شک تاثیر مهمی بر فعالیت‌ها و نحوه سرمایه‌گذاری شما خواهد گذاشت. استخراج‌کنندگان بیت‌کوین نیز دقیقا با همین شرایط مواجه هستند. میزان درآمد آنها به طور تقریبی هر چهارسال یکبار نصف می‌شود. ”

در ماه ژانویه LedgerX اولین شاخص نوسان قیمت بیت‌کوین را با نام LedgerX Volatility Index) LXVX) راه‌اندازی کرد. این شاخص میزان ترس و عدم اطمینان را در بازار بیت‌کوین اندازه‌گیری می‌کند. بنابراین به عنوان شاخص ترس بیت‌کوین تلقی می‌شود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.