پلتفرم غیرمتمرکز Qtum مبادلات اتمی بیت کوین را در شبکه اصلی خود راه‌‌اندازی کرد

شرکت Qtum اعلام کرده که توانسته مبادلات اتمی را با موفقیت در شبکه اصلی خود انجام دهد. این نوع از مبادلات کاملا به صورت غیرمتمرکز و بدون دخالت هیچ شخص ثالثی انجام‌‌ می‌‌گیرند. همچنین این شرکت در نظر دارد زبان برنامه‌‌نویسی جدیدی را برای قراردادهای هوشمند به وجود آورد.

0 80

طبق گزارش Cointelegraph در روز ۹ ژانویه، پلتفرم بلاکچینی Qtum در نهایت توانست مبادلات اتمی (Atomic Swaps) را با استفاده از بیت کوین‌‌ در شبکه اصلی خود به مرحله اجرا درآورد.

مبادلات اتمی یکی از فناوری‌‌هایی است که مبادله رمز ارزها با یکدیگر را بدون نیاز به اشخاص ثالث یا صرافی‌‌ها فراهم می‌‌آورد.

همچنین مبادله اتمی رمز ارز Qtum به بیت کوین‌‌ با استفاده از فناوری HTLC (قرارداد هش‌‌شده زمان‌‌دار) انجام گرفت که مبتنی بر کدهای متن‌‌باز رمز ارز Decred است. HTLC – بر طبق اعلامیه Qtum – ایمن‌‌ترین شیوه انجام این مبادلات است.

این تیم همچنین اعلام کرد که در نظر دارد “خروجی تراکنش‌‌های خرج‌‌نشده (UTXO) با ارزش ۰” عرضه کند، که به کاربران اجازه می‌‌دهند قراردادهای هوشمند خود را پردازش کنند، در حالی که شخص ثالث دیگری کارمزد تراکنش را می‌‌پردازد.

همانطور که Cointelegraph در فوریه ۲۰۱۸ گزارش داد، Qtum یکی از پلتفرم‌‌های رمز ارز است که از قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌‌های غیرمتمرکز (DApps) پشتیبانی می‌‌کند. بر طبق داده‌‌های CoinMarketCap در زمان نوشتن این گزارش، توکن Qtum 2.6 درصد افزایش قیمت داشته و با قیمت ۲.۳۹ دلار مبادله می‌‌شود.

یکی از تفاوت‌‌های عمده Qtum در مقایسه با اتریوم (ETH) – احتمالا محبوب‌‌ترین رمز ارزی که از قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌‌های غیرمتمرکز پشتیبانی می‌‌کند – در این است که بلاکچین رمز ارز Qtum به دلیل استفاده از UTXO قادر است قراردادهای هوشمند سبک‌‌تری را پردازش کند”.

همانطور که Cointelegraph در دسامبر گزرش داد، Qtum حدود ۴۰۰,۰۰۰ دلار در تیم توسعه دانشگاه کلمبیا سرمایه گذاری کرده است تا زبان برنامه‌‌نویسی جدیدی را برای قراردادهای هوشمند توسعه دهند. این زبان، که با نام DeepSEA شناخته می‌‌شود، با هدف پشتیبانی از قراردادهای هوشمند “معتبر، قابل اعتماد، انجام‌‌پذیر” و مشابه با اتریوم به وجود آمده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.