پلتفرم رمز ارزی آمریکایی com.Houbi جفت معاملاتی‌ فیات-کریپتو را راه‌اندازی می‌کند

به دنبال قدم گذاشتن بسیاری از صرافی‌ها به حیطه معاملات فیات-کریپتو، پلتفرم آمریکایی Huobi.com هم این دسته از معاملات را راه‌اندازی کرد. این پلتفرم که توسط HBUS اداره می‌شود، جفت‌های معاملاتی دلار آمریکا با رمز ارز های مرسومی چون بیت‌کوین، اتریوم و تِتِر را ایجاد نموده است.

0 87

Huobi ، شریک مستقر در ایالات متحده‌ صرافی هوبی (Huobi) که دفتر اصلی آن در سنگاپور است، در حال راه‌اندازی خدمات معامله‌ی فیات-کریپتو با پشتیبانی اولیه از سه جفت معاملاتی دلار آمریکا-کریپتو می‌باشد.

Huobi.com توسط HBUS اداره می‌شود که در ژوئن گذشته به عنوان یک شریک استراتژیک گروه هوبی (همان اداره‌کننده‌ صرافی رمز ارزی بزرگ هوبی)، از طریق یک شرکت تازه ایجاد‌شده‌ی مستقر در سانفرانسیسکو به نام «HBUS Holdco, Inc.» راه‌اندازی شد. به دنبال کمپین تغییر علامت تجاری (rebranding) و پذیرش نام برند هوبی، HBUS.com در این ژانویه به Huobi.com تغییر نام داد.

گسترش Huobi.com به فراتر از معاملات کریپتو-کریپتو بدین خاطر صورت گرفته که دیگر صرافی‌های کریپتوی پیشرو به طور فزاینده‌ای در حال افزایش پشتیبانی خود از ارزهای فیات بین‌المللی هستند؛ به ویژه بایننس (Binance) که به عنوان بخشی از نقشه‌ی راه تا حدودی افشا شده‌ی خود برای راه‌اندازی مجموعه‌ای از صرافی‌های کریپتو-فیات در سراسر دنیا، یک پلتفرم فیات-کریپتو را پاییز گذشته در اوگاندا راه‌اندازی کرد.

موسسات بانکداری هم به سهم خود شروع به تسهیل تبدیل‌های فیات-کریپتوی داخلی کرده‌اند مانند حرکت اخیر بانک خصوصی فالکون (Falcon) که در سوییس مستقر است.

براساس مطلب مطبوعاتی منتشرشده، Huobi.com جفت‌های معاملاتی دلار آمریکا (USD) را با رمزارزهای محبوب بیت‌کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و تِتِر (USDT)، در کنار پشتیبانی از سپرده‌گذاری‌ها و برداشت‌های USD (با رقم حداقلی 100 دلار) راه‌اندازی کرده است.

پشتیبانی فیات براساس گزارش‌ها توسط یک مشارکت با سازمان مالی آمریکایی پرایم تراست (Prime Trust) تسهیل شده است که یک شرکت امانی (Trust Company) پروانه‌گرفته از نوادا با تخصص در نگهداری و امانت سرویس‌ها برای تراکنش‌های فیات و دارایی‌های کریپتو است. کاربران Huobi.com که مایل هستند معامله‌ی فیات-کریپتو انجام دهند، لازم است تا یک حساب امانی (custodial account) را در پرایم تراست افتتاح کنند که به طور ویژه نیازمند کامل‌نمودن بررسی‌های تایید هویتی « مشتری خود را بشناسید » (KYC) است.

همانطور که گزارش شد، گروه هوبی (Huobi Group) اخیراً برنامه‌هایی را برای راه‌اندازی استیبل کوین خود در سال جاری فاش کرده است. در اکتبر، این پلتفرم حمایت خود از چهار استیبل کوین پشتیبانی‌شده با دلار آمریکا اعلام کرد که به منظور دستیابی به تجربه نوسان قیمتی کمتر نسبت به دارایی‌های کریپتو با تعهد ضمانت طراحی شده است. هوبی همچنین یک راهکار جمع‌آوری برای چهار استیبل کوین را بعداً در همان ماه راه‌اندازی نمود.

با وجود گزارشات تایید نشده از اخراج کارکنان در شروع دسامبر، هوبی به دنبال‌ گسترش کار خود در خارج از کشور ادامه می‌دهد و اخیراً پلتفرم ژاپنی خود را به دنبال گرفتن مالکیت بورس کریپتوی محلی بیت‌ترید (BitTrade) که دارای مجوز FSA است، بازگشایی کرده است.

گروه هوبی در حال حاضر با حجم معاملاتی اصلاح شده خود که حالا نزدیک به 232 میلیون دلار معاملات روزانه هم به خود دیده است، به عنوان هفدهمین صرافی رمز ارزی بزرگ در CoinMarketCap رتبه‌بندی شده است. هوبی (HBUS) پیش از این با معامله‌ی نزدیک به 364000 دلار در بازه‌ی زمانی مشابه رتبه‌ 138 را داشت.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.