پلتفرم رمزارزی فیدلیتی در حال پشت سر گذاشتن مراحل نهایی آزمایش می‌‌باشد

شرکت فیدلیتی در نظر دارد پلتفرم مبادلات رمز ارزی و خدمات کاستدی خود را به زودی راه‌‌اندازی کند. این شرکت از بزرگترین ارائه‌‌دهندگان خدمات مالی در دنیا می‌‌باشد و ورود آن به صنعت کریپتو مطمئنا می‌‌تواند راه‌‌ را برای ورود سرمایه‌‌گذاران سازمانی دیگر به این فضا باز کند.

0 94

بر طبق یکی از پست‌‌های منتشرشده شرکت خدمات مالی آمریکایی فیدلیتی (Fidelity)، پلتفرم مبادله رمز ارز و کاستدی این شرکت در “دوره نهایی آزمایش و فرآیند اصلاح قرار دارد”.

بر طبق اعلامیه مذکور، این شرکت در حال حاضر سرویس مورد نظر را در اختیار دسته‌‌ای کوچک از مشتریان قرار داده است و در عین حال زیرساخت‌‌های مورد نظر را توسعه می‌‌دهد. این شرکت اعلام کرد:

مشتریان اولیه ما بخش مهمی از مرحله نهایی آزمایش و فرآیند اصلاح می‌‌باشند، و همین مسئله ما را قادر خواهد ساخت خدمات خود را برای دسته‌‌ای گسترده‌‌تر از سازمان‌‌های مورد نظر فراهم آوریم

شرکت فیدلیتی توسعه این پلتفرم را به همراه خبر راه‌‌اندازی شرکت جدید Fidelity Digital Asset Services در اکتبر 2018 اعلام کرد. فیدلیتی در آن زمان عنوان کرد که این شرکت جدید در نظر دارد خدمات کاستدی و انجام مبادلات را برای دارایی‌‌های دیجیتالی فراهم آورد. همچنین این شرکت سرمایه‌‌گذاران سازمانی مانند “صندوق‌‌های پوشش ریسک، ادارات خانوادگی و کارگزاران بازاری” را هدف قرار داده است و فعلا در اختیار سرمایه گذاران خرد نخواهد بود.

فیدلیتی در اعلامیه امروز خاطرنشان کرد که تیم توسعه آن مشغول همکاری با چندین حسابرس بوده تا اطمینان حاصل شود که از مقررات موجود پیروی به عمل می‌‌آید و “فرآیندهای مورد نظر” با پلتفرم رمزارزی سازگار می‌‌باشند.

خدمات کاستدی در بخش مالی سنتی کاملا رایج می‌‌باشند و امکان ذخیره دارایی‌‌های مانند پول، اوراق بهادار و کالاهایی مانند طلا و الماس را به سرمایه‌‌گذاران پیشنهاد می‌‌دهند. این خدمات به منظور جلوگیری از گم شدن یا به سرقت رفتن دارایی‌‌های مذکور ارائه می‌‌شوند. سرویس‌‌های کاستدی از این لحاظ با بانک‌‌ها تفاوت دارند که نمی‌‌توانند از آنها برای سودآوری خود استفاده کنند. شرکت‌‌های بزرگی مانند JPMorgan، BNY Mellon و Northern Trust خدمات کاستدی را برای مشتریان خود فراهم آورده‌‌اند.

اوایل هفته جاری، منابع ناشناسی به بلومبرگ گفتند که پلتفرم کاستدی فیدلیتی احتمالا تا مارس 2019 راه‌‌اندازی خواهد شد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.