پلتفرم دارایی‌‌های دیجیتالی Bakkt اولین تصاحب سرمایه خود را به انجام رساند

شرکت نوپای Bakkt یکی از جاه‌‌طلبانه‌‌ترین پروژه‌‌های حال حاضر دنیای کریپتو است که در نظر دارد خدماتی را در رابطه با دارایی‌‌هایی دیجیتال و سرویس کاستدی (Custody) فراهم آورد. Bakkt اخیرا دارایی‌‌های خاصی را از شرکت Rosenthal به دست آورده است که می‌‌تواند در جهت پیشرفت هرچه بهتر خود مورد استفاده قرار دهد.

0 75

Bakkt، پلتفرم دارایی‌‌های دیجیتالی پشتیبانی‌‌شده توسط بورس سهام نیویورک (NYSE)، دارایی‌‌های خاصی را در کمیسیون قراردادهای آتی Rosenthal Collins Group (RCG) در اختیار گرفت. این خبر روز 14 ژانویه توسط مدیوم منتشر شد.

در پست مذکور، مدیرعامل Bakkt کلی لوفلر خاطرنشان کرد که این تصاحب در راستای برنامه‌‌های جاه‌‌طلبانه Bakkt است که در نظر دارد به اولین بازار یکپارچه و سازمانی برای مبادلات مختلف و راه‌‌حل‌‌های کاستدی تبدیل شود.

لوفلر همچنین عنوان کرد که این تصاحب به این معنی است که Bakkt فعالیت‌‌های خود را کمی کندتر خواهد کرد و در عین حال منتظر تایید مقرراتی کمیسیون معاملات کالاهای آتی آمریکا (CFTC) خواهد ماند تا داد و ستد مقرراتی بازارهای کریپتو را تایید کند. لوفلر اذعان داشت:

ماموریت ما به سرمایه گذاری قابل توجهی در فناوری نیاز دارد تا یک پلتفرم نوآورانه و همچنین تخصص بازاری مناسب به وجود آید که قادر است مورد اعتمادترین اکوسیستم ممکن را برای دارایی‌‌های دیجیتالی فراهم آورد.

در اختیار گرفتن دارایی‌‌های RCG باعث گسترش مدیریت ریسک و فعالیت‌‌های خزانه‌‌ای Bakkt به همراه سیستم‌‌های مورد نیاز و تخصص کافی خواهد شد و در عین حال به شرایط مقرراتی Bakkt شامل قوانین ضد پول‌‌شویی (AML) و تایید هویت مشتری (KYC) کمک خواهد کرد. به گفته لوفلر، این تراکنش در ماه فوریه به انجام خواهد رسید.

RCG در سال 1923 تاسیس شد و در دسامبر 2018 اعلام کرد که حساب مشتریان خود را به کارگزاری معروف Marex Spectron خواهد فروخت.

قبلا اعلام شده بود که راه‌‌اندازی رسمی Bakkt در تاریخ 24 ژانویه 2019 اتفاق خواهد افتاد و به نظر می‌‌رسد که این تصاحب دارایی‌‌ها در شرف آن انجام شده است. با این حال، چنین به نظر می‌‌رسد که Bakkt قادر نخواهد بود در تاریخ اعلام‌‌شده کار خود را شروع کند، چرا که قوانین CFTC حکم می‌‌کنند تمامی پیشنهادهای جدید باید در یک دوره 30 روزه با بازخوردهای عموم مردم روبرو شوند.

از آنجا که دولت آمریکا در یک تعطیلی بی‌‌سابقه از تاریخ 22 دسامبر تاکنون به سر می‌‌برد، کمیسیون CFTC نیز مانند همیشه مشغول به کار نبوده است و همین امر می‌‌تواند در تاخیر به وجود آمده برای Bakkt سهیم باشد.

Bakkt برای اولین بار در آگوست 2018 توسط صرافی بین‌‌قاره‌‌ای (ICE) معرفی شد. این سازمان 23 بورس را در سطح جهانی اداره می‌‌کند که بورس سهام نیویورک (NYSE) نیز یکی از آن‌ها است. در تاریخ 31 دسامبر، ICE گزارش داد که تاریخ راه‌‌اندازی Bakkt را در اوایل سال 2019 و با توجه به روند کاری و جدول زمانی CFTC بروزرسانی خواهد کرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.