پلتفرم بلاکچین تحت پشتیبانی IBM، مدیریت زنجیره تامین در صنعت استخراج معادن را بهبود می‌‌بخشد

شرکت فناوری بزرگ IBM برای ارائه یک راه حل بلاکچین‌‌ که مدیریت زنجیره تامین در صنعت معدن و فلزات را بهبود خواهد بخشید، با MineHub شریک شده است. IBM در یک نشریه مطبوعاتی که در 16 ژانویه منتشر شد در مورد این نوآوری خبر داد.

0 95

MineHub شرکتی است که با استفاده از فناوری‌‌هایی مانند بلاکچین‌‌ برای توسعه برنامه‌‌های صرفه جویی در هزینه برای صنعت معدن و فلزات استفاده می‌‌کند. اخیرا اعلام شده است که پلتفرم زنجیره تامین جدید روی پلتفرم بلاکچین‌‌IBM مبتنی بر ابر که توسط هایپر لجر (Hyperledger) بنیاد لینوکس (Linux Foundation) پشتیبانی می‌‌شود ساخته خواهد شد.

هدف از این راه حل، برطرف کردن ناکارآیی بازار جهانی معدن و فلزات است که حدود 8/1 تریلیون دلار تخمین زده می‌‌شود. این موارد عبارتند از: پرونده‌‌های زیاد، پردازش دستی داده‌‌های و عدم شفافیت بین طرفین زنجیره تامین. طبق گزارشات صورت گرفته این راه حل برای بهبود لجیستیک و تامین مالی، و همچنین کاهش هزینه‌‌ها نیز طراحی شده است.

این شرکت‌‌ها رویای دیجیتالی کردن زنجیره تامین از طریق ایجاد یک دفتر کل مشترک بین طرفین که یک نمای کلی و جامع از معاملات و داده‌‌های موجود در زنجیره تامین ارائه می‌‌دهد و تنها برای شرکت کنندگان مجاز باز است را در سر می‌‌پرورانند.

در ادامه این گزارش آمده است که این کار موجب ” افزایش سطح اتوماسیون، کاهش وابستگی به واسطه‌‌ها و افزایش سرعت انتقال کالا از معدنچیان به خریداران نهایی” می‌‌شود.

توسعه این پلتفرم نیز توسط شرکت‌‌هایی مانند تولید کننده طلای گلد کورپ (Goldcorp)، آی ان جی بانک (ING Bank)، شرکت اکتشاف مواد معدنی کوچو کاپر کورپ (Kutcho Copper Corp) ، شرکت معاملاتی اوشن پارتنرز یو اس آ (Ocean Partners USA Inc). و شرکت ریخته گری فلزات گرانبها ویتون پرشس متال کورپ (Wheaton Precious Metals Corp) که نماینده کنسرسیوم تشکیل شده توسط MineHub هستند، پشتیبانی می‌‌شود.

طبق گزارشات صورت گرفته اولین مورد استفاده روی پلتفرم MineHub ساخته خواهد شد و مدیریت آن به عهده پناسکیتو ماین (Penasquito Mine) گلد کورپ واقع در مکزیک خواهد بود. هنگامی که سنگ معدن استخراج می‌‌شود، شرکت معدن داده‌‌های مربوطه، از جمله پایداری و شیوه‌‌های اخلاقی را آپلود می‌‌کند.

کوین تلگراف امروز پیش از انتشار این خبر گزارش داد که IBM از پلتفرم بلاکچین‌‌ IBM خود برای نظارت بر عرضه کبالت از جمهوری دموکراتیک کنگو در همکاری با کمپانی فورد (Ford)، سازنده کاتد کره جنوبی LG Chem و Huayou Cobalt چین، استفاده خواهد کرد.

طبق گزارشات صورت گرفته چو تای فوک (Chow Tai Fook)، خرده فروش جواهر فروشی مستقر در هنگ کنگ در ماه سپتامبر برخی از الماس‌‌های خود را در یک دفتر کل توزیع شده که توسط استارت‌‌آپ اورلجر (Everledger) توسعه یافته و امنیت آن توسط پلتفرم بلاکچین‌‌IBM تأمین شده، ثبت کرده است. بطبق گزارشات صورت گرفته این امر مشتریان خرده فروش را قادر می‌‌سازد تا منشا و اعتبار جواهری که در فروشگاه‌‌های تی مارک (.T Mark) آن به فروش می‌‌رسند اطمینان حاصل کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.