پشتیبانی کیف پول‎های بومی صرافی رمز ارز جمینی برای آدرس‎های بیت کوین SegWit

صرافی رمز جمینی (Gemini)، با انتشار به روز رسانی جدید زیرساخت کیف پول خود، امکان پشتیبانی از آدرس‎های بیت کوین سگویت (SegWit) را فراهم ساخت. سگویت یک راه حل مقیاس پذیری برای شبکه بیت کوین است که اولین بار در اواخر سال 2017 فعال‌سازی شد. این روش با جداسازی امضاهای دیجیتال از داده‎های معاملات، حجم بلاک چین را افزایش داده و در نهایت باعث کاهش کارمزد معاملات خواهد شد.

0 102

طبق اعلامیه منتشر شده در تاریخ 15 آوریل در وبسایت جمینی (Gemini)، این صرافی رمز ارز تأسیس شده توسط برادران وینکلواس (Winklevoss)، با انتشار به روز رسانی جدید زیرساخت کیف پول خود، امکان پشتیبانی از آدرس‎های بیت کوین سگویت (SegWit) را فراهم ساخته است.

سگویت یک راه حل مقیاس پذیری برای شبکه بیت کوین است که اولین بار در اواخر سال 2017 فعال‌سازی شد. این روش با انتقال داده‎های “شاهد” امضا به مکانی دیگر، حجم بلاک چین را افزایش می‎دهد. سپس آن‎چه را که به عنوان قابلیت انعطاف پذیری معامله نامیده می‎شود را حل نموده که در نهایت همانند شبکه لایتنینگ (LN) منجر به راه حل‎های لایه دوم خواهد شد.

برایان کیم جانسون (Brian KimJohnson) نویسنده این پست، با ادعای این که جمینی اولین صرافی رمز ارزی‎ست که پشتیبانی کامل (بجای پشتیبانی جزئی) سگویت را راه‎اندازی می‎کند، نوشت “جمینی آدرس‎های سگویت را برای استفاده در ذخیره‎سازی بیت کوین و برداشت آن، فعال خواهد نمود. این پلتفرم همچنین از دسته بندی معاملات پشتیبانی خواهد کرد”.

کیم جانسون همچنین نوشت که جمینی این تصمیم را بی دلیل اتخاذ نکرده است. او افزود، “انتخاب استفاده از آدرس‎های بومی سگویت، برمبنای فضای ذخیره سازی بلوک و نگرانی‎های امنیتی، صورت گرفته است”.

او در سخنان طرفدارانه خود از سگویت، تأکید کرد که با جداسازی امضاهای دیجیتال از داده‎های معاملات، “تراکنش‎های بیت کوین به میزان 30 تا 40 درصد وزن کمتری خواهد داشت و با اشغال فضای بلوک کمتر در شبکه، باعث کاهش کارمزد معاملات خواهد شد”.

این اعلامیه در انتها تأکید می‎کند که این پشتیبانی، زیرساخت را برای راه‎ حل‎هایی نظیر LN (راه حل لایه دوم برای محدودیت‎های مقیاس پذیری بیت کوین، که با ایجاد کانال‏های پرداختی بین کاربرانی که اغلب معاملات خود را خارج از زنجیره نگه می‎دارند، کار می‎کند) آماده خواهد نمود.

طبق گزارش فینمگ، صرافی رمز ارز و سرویس کیف پول کوین بیس و پلتفرم معاملات حرفه‎ای آن GDAX (صرافی دارائی‎های دیجیتال جهانی)، که بیشتر با عنوان کوین بیس پرو (Coinbase Pro) شناخته شده است، پشتیبانی سگویت از معاملات بیت کوین را در اوایل سال 2018 عرضه کرد.

هر دو پلتفرم کوین بیس پرو و جمینی در شاخص تازه راه‎اندازی شده شرکت تحلیل کریپتوی مساری (Messari) برای 10 صرافی رمز ارز، حضور داشتند. این شاخص تحت عنوان “10 حجم واقعی”، ظاهراً در واکنش به نگرانی‎های گسترده ناشی از حجم معاملات جعلی فراوانی که توسط صرافی‎های غیرمجاز اعلام شده بود، ایجاد شده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.