پشتیبانی نخستین بانک رمز ارز جهان از ریپل

نخستین بانک رمز ارز در جهان به نام بانکSygnum ، سرمایه گذاری در توکن ریپل (XRP) را از طریق پورتال بانک الکترونیکی برای مشتریان خود امکان پذیر کرده است.

0 164

نخستین بانک رمز ارز در دنیا به نام بانک Sygnum، که در مرجع نظارتی سوئیس (FINMA) به ثبت رسیده است، در تاریخ ۳۰ آوریل اعلام کرد که از این پس توکن‌های XRP ریپل از طریق پلتفرم خدمات بانکداری این بانک قابل دسترسی هستند. کاربران بانک Sygnum به خدمات اعتباری، تبادل و واریز وجه با استفاده از این رمز ارز محبوب دسترسی خواهند داشت.

این بانک مستقر در کشور سوئیس حالا به مشتریانی که قصد دارند به سرمایه گذاری مستقیم خود در توکن‌های دیجیتال، در کنار دیگر محصولات مدیریت سرمایه گذاری ارائه شده، تنوع ببخشند، اجازه می‌دهد که از سومین رمز ارز برتر بازار، بعد از بیت کوین و اتریوم، استفاده کنند.

مشتریان Sygnum می‌توانند از مبالغ واریزی‌ خود به صورت ارزهای رایج مثل فرانک سوئیس، یورو، دلار سنگاپور و دلار آمریکا برای خرید، ذخیره و معامله کردن توکن‌های XRP استفاده کنند.

همچنین مشتریان می‌توانند توکن‌های XRP را به حساب سپرده Sygnum خود منتقل کرده و از طریق وامی که این بانک با وثیقه XRP می‌دهد، نقدینگی خود در ارزهای رایج را از افزایش دهند.

ماتیاس ایمباخ (Mathis Imbach)، یکی از موسسین این بانک، ضمن برجسته شمردن این اطلاعیه افزود:

ما تحت تأثیر عملکرد عالی ریپل در سطح جهانی قرار گرفته بودیم. آنها اکنون دارای بیش از ۳۰۰ نهاد مالی در شبکه پرداخت‌های جهانی خود، ریپل نت (RippleNet) هستند. راه‌حل‌های مبتنی بر XRP که توسط این شرکت توسعه یافته، توانسته است که نقاط ضعف موجود در بازار رو به رشد ۷۰۰ میلیاردی ارسال وجه (Remittance) را برطرف کند. پایین بودن کارمزد نقل و انتقال، آن را به ابزاری ایده‌آل برای تسهیل پرداخت‌ها در اقتصادهای نوظهور تبدیل می‌کند.

این بانک همچنین یادآوری کرد که پروتکل ریپل به جای استفاده از روش سنتی ارسال پول به کشورهای خارجی، انتقال برون‌مرزی را به صورت آنی و با کارمزدی ناچیز انجام می‌دهد.

دارایی‌های مشتریان بانک Sygnum در سبدهای سرمایه گذاری فوق‌العاده امن و جداگانه‌ای نگهداری می‌شوند. این دارایی‌ها تنها با یک کلیک و از طریق پنل کاربری بانکداری الکترونیک هر کدام از مشتریان از سرتاسر دنیا قابل دسترسی هستند.

این اولین بار نیست که یک بانک، پروتکل ریپل را در فعالیت‌های خود به کار می‌گیرد. طبق گزارش کوین‌تلگراف در تاریخ ۱۰ آوریل، آزیمو (Azimo)، یک شرکت ارائه خدمات پولی دیجیتال، با بانک تجاری سیام (Siam) در تایلند برای عرضه سرویس آنی پرداخت برون‌مرزی با استفاده از ریپل نت قرارداد همکاری امضا کرده است. شرکت مانی‌گرام (MoneyGram) هم در فوریه سال جاری اعلام کرد که از شرکت پرداخت‌های بلاک چینی ریپل لبز (Ripple Labs) سرمایه‌ای برای ادامه بررسی به‌کارگیری قابلیت‌های فناوری بلاک چین در خدمات خود، دریافت کرده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.