پروژه رمز ارز برزیل لغو و با انتقادهای شدید رئیس‌‌ جمهور جدید این کشور روبرو شده است

دولت پیشین برزیل پروژه‌‌ای بلندمدت را به منظور ایجاد رمز ارز بومی این کشور راه‌‌اندازی کرده‌‌ بود. اما با روی کار آمدن دولت بولسونارو پروژه مذکور لغو شد، چرا که به نظر می‌‌رسد فاقد توضیحات کافی بوده است. برزیل قبلا پروژه دیگری را برای ایجاد یک استیبل کوین شروع کرده بود که هنوز هم خبری از بروزرسانی‌‌های بعدی آن منتشر نشده است.

0 79

جیر بولسونارو، رئیس جمهور جدید برزیل که کار خود را از هفته گذشته آغاز کرد، در توییت خود به تاریخ 7 ژانویه پروژه ساختن رمز ارز مخصوص به این کشور را به باد انتقاد گرفت.

بولسونارو اذعان داشت که دولت جدید به زودی یک “جعبه سیاه” – استعاره به جعبه سیاه هواپیما – را به منظور ثبت قراردادها و پروژه‌‌های صورت‌‌گرفته توسط بانک دولتی BNDES و سازمان‌‌های دیگر ایجاد خواهد کرد. وی خاطرنشان کرد که پروژه اخیر برای ساختن ارز دیجیتالی مخصوص مردم برزیل توسط دولت این کشور لغو شده است.

طبق روزنامه محلی Estadao، درست چند روز قبل از اتمام کار رئیس جمهور مایکل ترمر، نهاد ملی برزیل (FUNAI) قراردادی را با دانشگاه فدرال فلومیننزه (UFF) امضاء کرد. این پروژه نیازمند 11.7 میلیون دلار از بودجه دولتی بود.

بر اساس گزارش منبع خبری Portal do Bitcoin، این قرارداد به منظور ساختن رمز ارزی منعقد شده بود که مردم برزیل می‌‌توانستند به صورت عمومی از آن استفاده کنند. بودجه مورد نظر نیز به مطالعات مربوطه و توسعه پلتفرم کریپتو اختصاص یافته بود.

بر اساس گزارش روزنامه Globo، علی‌‌رغم این اقدامات دولت روز 3 ژانویه این پروژه را لغو کرد، چرا که قرارداد به شیوه‌‌ای نامناسب منعقد شده بود و فاقد تحلیل فنی لازم مانند توصیف مشروح پروژه بود.

به نظر می‌‌رسد که این قرارداد به صورت مستقیم میان FUNAI و UFF امضاء شده است. علاوه بر این، دولت جدید معتقد است که این قرارداد بسیار سریع تایید شده است و هزینه‌‌های زیادی را متوجه دولت می‌‌کند.

بانک BNDES با وزارت توسعه، صنعت و تجارت برزیل در ارتباط است و مسئول پروژه‌‌های بلندمدت در امر توسعه کشور است.

همانطور که Cointelegraph Brazil در اواسط دسامبر گزارش داد، این سازمان همچنین در نظر داشت یک استیبل کوین‌‌ مرتبط با رئال برزیلی راه‌‌اندازی کند تا تراکنش‌‌های عمومی را ردیابی کرده و شفافیت بیشتری را برای اقتصاد کشور به ارمغان بیاورد، چرا که برزیل مدت‌‌هاست با مسئله فساد اقتصادی روبرو است.

توکن BNDES، که بر پایه بلاکچین اتریوم بود، برای عرضه در سال 2019 آماده می‌‌شد. تا زمان نوشتن این گزارش هیچ خبری مبنی بر لغو شدن پروژه استیبل کوین از جانب دولت منتشر نشده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.