پروژه‌‌ توکن Aion مسیری 18 ماهه را بعد از فروش بیت کوین و اتریوم پیش‌‌بینی می‌‌کند

گزارش موسسه‌‌ آیون‌‌ (Aion) در روز چهارشنبه منتشر شد، موسسه‌‌ای که در طول فروش توکن در اکتبر 2017 حدود 23 میلیون دلار پول جمع‌‌آوری کرد. با استفاده از کمک Deloitte و علی‌‌رغم حسابرسی نشدن آن توسط شرکت حسابداری Big Four، این گزارش نحوه‌‌ اداره‌‌ی شرایط کنونی کریپتو را توسط Aion نشان می‌‌دهد و سطحی خاص از شفافیت را در این پروژه‌‌ توکن فراهم می‌‌آورد.

0 160

بنابر گفته‌‌ی مدیرعامل موسسه‌‌ Aion‌‌ مت اسپوک (Matt Spoke)، این موسسه نصف بیت کوین و اترهایی را فروخته است که برای فیات جمع‌‌آوری کرده بود. این فروش در زمان بسیار مناسبی انجام گرفت تا بتوانند از درآمدهای حاصله از قیمت‌‌های کریپتو در ابتدای سال 2018 استفاده کنند.

این گزارش نشان می‌‌دهد که حتی بعد از هزینه کردن 10 میلیون دلار برای راه‌‌اندازی پلتفرم بلاک چین منحصربه‌‌فرد خود و باز کردن چندین اداره در کانادا، باربادوس و چین، این موسسه‌‌ی غیرانتفاعی هنوز هم در 31 اکتبر امسال چیزی حدود 14 میلیون دلار در اختیار دارد، که 5.8 میلیون دلار آن به صورت فیات است.

اسپوک به CoinDesk گفت، “ما مقدار قابل توجهی از بیت کوین و اتر خود را به صورت نقدی درآوردیم تا اطمینان حاصل کنیم در چنین شرایطی ثبات خود را حفظ می‌‌کنیم” و این نکته را اضافه کرد که:

“با ادامه دادن فعالیت‌‌های خود، در نهایت مقدار بیشتری از بیت کوین و اتر را در طول چند ماه آینده نقد خواهیم کرد”.

به گفته‌‌ی اسپوک، پروتکل Aion‌‌ در حال حاضر کاربران فعالی مانند شرکت نوپای بازی ClanPlay دارد که نحوه‌‌ی پیشتیبانی این شبکه از نرم‌‌افزارها را بررسی می‌‌کند، اما در حال حاضر این موسسه “به پول نقد اتکاء خواهد کرد” تا رشد خود را تامین کند.

اسپوک پیش‌‌بینی کرد که این موسسه تقریبا مسیری 18 ماهه را طی کرده است، و رسیدن به سطح خدمات شرکت‌‌های متمرکزی مانند Amazon Web Services تقریبا 5 سال زمان خواهد برد. Aion‌‌ سعی دارد تا رسیدن سه‌‌ماهه‌‌ی دوم سال 2019 اولین ماشین مجازی مبتنی بر جاوای خود را پشتیبانی کند تا توسعه‌‌دهندگان بتوانند از نرم‌‌افزارهای غیر متمرکز آن بهره ببرند.

در عین حال، اسپوک خاطرنشان کرد که تیم وی ممکن است به دنبال تامین بودجه‌‌ی خود از منابع کریپتو و سرمایه‌‌گذاران دیگر به جای توکن‌‌های Aion‌‌ باشند.

هدف این است که توسط پیروی از گروهی مانند ConsenSys که بر روی اتریوم متمرکز و تحت هدایت جوزف لوبین هستند، هیچ کدام از اعضاء 61 نفره‌‌ این تیم مجبور به کناره‌‌گیری از کار نباشند، با این هدف که این موسسه به دنبال پروژه‌‌های زیادی در کل شبکه باشد.

در آینده، این موسسه گزارشاتی سه‌‌ماهه را منتشر و در پایگاه‌‌ داده‌‌ی Messari شرکت خواهد کرد تا اعتماد هولدرهای توکن را بیش از پیش به دست آورد.

ریسک‌‌های موجود

بر طبق CoinMarketCap، توکن‌‌های Aion‌‌ اکنون بر روی چندین صرافی داد و ستد می‌‌شوند و از جمله‌‌ آن‌ها می‌‌توان به موارد بزرگتر مانند بایننس و بیت فاینکس اشاره کرد. ملتم دمیرورس (Meltem Demirors)، موسس Shiny Poney Ventures و مدیر اجرایی دارایی‌‌های CoinShares، معتقد است که علی‌‌رغم این نقدینگی ظاهری، Aion‌‌ توکن‌‌های خود را به عنوان دارایی در ترازنامه‌‌ خود ثبت کرده است.

به گفته‌‌ی وی، “فکر می کنم که آن‌ها باید واقعا مواظب چنین کاری باشند، چرا که هنوز کارایی این مدل توکن ثابت نشده است”.

وی به همراه نیک کارتر (Nic Carter)، موسس مشترک Castle Island Ventures، هشدار داد که در نظر گرفتن توکن به عنوان جایگزینی برای سرمایه گذاری‌‌های ارزش خالص سنتی یا سهام کارگران می‌‌تواند بسیار اشتباه باشد.

کارتر گفت، “شما باید با کاهش قیمت آن مبلغ بیشتری را در طول زمان پرداخت کنید و در نقطه‌‌ای خاص مجبور به فروش آن‌ها خواهید شد. بسیاری از این پروژه‌‌ها با بحران نقدینگی روبرو خواهند شد”.

با این حال، دمیرورس Aion‌‌ را به خاطر افشای کامل تحسین می‌‌کند. “آن‌ها سعی می‌‌کنند در کارهای خود شفافیت و پاسخگویی کامل داشته باشند. چنین چیزی بسیار خوب است”.

همچنین ریسک‌‌های دیگری نیز در کار وجود دارد. تنظیم‌‌کنندگان تعدادی از کسب و کارهای نوپای کریپتو را وادار کرده‌‌اند پول توکن‌‌ها را به خریداران بازگردانند، چیزی که برای موسسه‌‌ی Aion‌‌ چالش‌‌برانگیز خواهد بود، چرا که اسپوک به این نکته اشاره کرد که این موسسه تنها لیست خریداران رسمی را در اختیار دارد که قبل از فروش عمومی توکن‌‌های آن در پیش‌‌فروش خصوصی شرکت کرده‌‌اند.

بنابراین، به جای تمرکز بر روی اینکه توکن‌‌های آن به صورت اوراق قرضه‌‌ی ثبت‌‌نشده در نظر گرفته شوند، این موسسه کاملا بر روی کارایی پلتفرم خود تمرکز دارد.

اسپوک در عین صحبت در مورد نحوه‌‌ی پاداش‌‌دهی توسعه‌‌دهند‌‌گان بیرونی برای تولید نرم‌‌افزارهای پلتفرم خود با استفاده از توکن‌‌های Aion‌‌ یادآور شد که “برنامه‌‌ ما بسیار فعال بوده و به شدت بر روی کارایی متمرکز است”. “در طول زمان، ما نباید مهمترین اعضاء ]اکوسیستم Aion‌‌[ باشیم”.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.