پردازنده غیرمتمرکز پرداخت BTCPay آپشن‌های جدیدی برای صدور صورتحساب ارائه می‌دهد

از آن‌جایی که عموما تراکنش‌های همتا به همتا فرآیندی پردردسر هستند، معمولا اشخاص ثالثی به منظور بروزرسانی آدرس‌ها، اطلاع از نرخ تبدیل و صدور فاکتور رسمی در این تراکنش‌ها دخالت داده می‌شوند. اما یک سرویس جدید به کاربراناین امکان را می‌دهد که URLهایی تولید کنند که به دیگران اجازه می‌دهد درخواست پرداخت کرده و مستندات مربوط به تراکنش را تهیه کنند.

0 79

سرویس پردازش پرداخت غیرمتمرکز BTCPay Server، در تاریخ ۲۲ فوریه ۲۰۱۹، سرویسی جدید را از طریق بستر خود معرفی کرد: راهی برای درخواست پرداخت تنها با به اشتراک گذاشتن یک URL، که در نتیجه بسیاری از مشکلات موجود این مدل را حل می‌کند.

BTCPay Server از اواخر سال ۲۰۱۷ به عنوان یک پردازنده پرداخت غیرمتمرکز در این عرصه حضور داشته و امکان انجام تراکنش‌های همتا به همتا را بدون کارمزد و یا نیاز به کیف پول ثالث فراهم می‌کند. با استفاده از قابلیت‌های جدید Payment Requests، کاربران خواهند توانست URLهایی تولید کنند که به دیگران اجازه می‌دهد پرداخت درخواست کرده و مستندات مربوط به تراکنش را تهیه کنند، که از این طریق بسیاری از دردسرهای ارتباطات همتا به همتای بیت‌کوینی حذف می‌شود.

پردازنده‌های پرداخت به بخشی جدایی ناپذیر از حوزه رمز ارز بدل گشته‌اند. این سرویس‌ها چند مدل مختلف پرداخت را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. به عنوان مثال، Tippin.me از شبکه لایتنینگ استفاده می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق یک کد QR از طریق برنامه های دیگر (در دست توسعه)، انعام دریافت کنند. Bitwage نیز ماه فوریه فروشگاهی را افتتاح کرد که به فریلنسرها اجازه می‌دهد که حساب بانکی افتتاح کرده و با استفاده از آن از منابع مختلف به عنوان دستمزد دارایی‌های کریپتو بپذیرند. BitPay، یکی دیگر از سرویس‌های پردازش پرداخت، درآمد بی‌سابقه‌ای را در دو سال گذشته کسب کرده است.

با این حال، تمام این پردازنده‌ها برای راحتی کار متمرکز هستند. BTCPay Server، یک گزینه غیرمتمرکز که از نرم افزار BitPay فورک شده است، قصد دارد از پردازش پرداخت‌های کریپتو تمرکز زدایی کند، و ادعا می‌کند که سرویس جدید آن این امر را تسهیل خواهد کرد.

با رعایت استانداردهای موجود BTCPay مبنی بر عدم شرکت دادن متولیان ثالث یا هزینه‌های اضافی، Payment Requests به کاربران اجازه می‌دهد تا مبالغ را مستقیما از کیف پول سایر کاربران درخواست کنند. از آن‌جایی که عموما تراکنش‌های همتا به همتا فرآیندی پردردسر هستند، معمولا اشخاص ثالثی در این تراکنش‌ها دخالت داده می‌شوند: به عنوان مثال، نیاز به بروزرسانی آدرس‌ها به منظور حفظ حریم خصوصی، اطلاع از نرخ‌های تبدیل همواره در حال نوسان و صدور فاکتور رسمی جهت ثبت در سوابق.

به طور ایده آل، با نحوه پرداخت جدید BTCPay، استفاده از یک سرویس غیرمتمرکز به آسانی دنبال کردن یک URL خواهد بود. در این روش، ‌بسیاری از امکانات پردازنده‌های شخص ثالث ارائه می‌گردد، اما بدون این که کارمزدی کسر شده یا وجوه در کیف پولی متعلق به پردازنده ذخیره شوند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.