پردازش ۵۵۰ میلیون دلار توسط Genesis، شرکت وام کریپتو

0 72

کارگزار بازار خارج از بورس (OTC) رمز ارز نهادی Genesis Global Trading، طی یک گزارش جدید در ۱۸ اکتبر فاش کرد که بخش وام آن بیش از نیم میلیارد دلار را در شش ماه اول پردازش کرده است.

Genesis که خدمات وام دهی دارایی‌های دیجیتال خود را در ماه مارس آغاز کرد، فاش کرد که دفتر فعلی سفارش آن شامل ۱۳۰ میلیون دلار وام پرداخت نشده است، عددی که به گفته آن از زمان تاسیس «به طور مداوم رشد داشته است».

جریان نقدی کل برای تمامی دارایی‌های پشتیبانی شده به ۵۵۳ میلیون دلار می‌رسد.

این شرکت در تبیین تصمیم خود برای ورود به بازار وام گفت: «طی سال گذشته، ما از طریق بازخورد مشتریان و رشد فروشگاه‌های اشتقاقی شاهد افزایش معنادار در تعداد شرکت‌کنندگان در بازار بوده‌ایم که تمایل داشتند ارزهای دیجیتال را وام گرفته یا قرض دهند.»

روندهای نیم سال اول معاملات شامل کاهش وام‌های اتریوم (ETH) و رشد محبوبیت سایر دارایی‌های آلتکوین در سه ماهه سوم بوده است. بیت کوین (BTC) نیز در این مدت «ثابت» بوده است.

در ادامه این گزارش آمده است: «به طور اخص [ لایت کوین، ریپل، اتریوم کلاسیک ] و بیت کوین کش (BCH) همگی تقاضایی بیش از عرضه داشته‌اند که این منجر به افزایش قیمت‌های گردیده است.

نوع مشتری‌هایی که از این بستر استفاده می‌کنند نیز در طول این زمان تغییر کرده است. در آغاز صندوق‌های پوشش ریسک بیشتر بوده‌اند ولی اکنون جای خود را به شرکت‌های معامله و آربیتراژ داده‌اند.

Genesis در ادامه گفته است: «این شرکت‌های عموما دارایی‌های دیجیتال را با هدف معامله با سایر مشتق‌ها مانند آتی‌ها یا سواپ (معاوضه) قرض می‌کنند.

به باور ما، همزمان با رشد بازار مشتق‌ها، افزایش این نوع فعالیت‌ها نیز ادامه خواهد داشت.»

احتمال می‌رود که در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۸، بازار شاهد ورود دست کم یک راهکار عمده سرمایه گذاری نهادی برای رمز ارز‌ها، یعنی احتمالا «اکوسیستم قانون‌مند» Intercontinental Exchange به نام Bakkt باشد، که در ابتدا بیت کوین‌های آتی فیزیکی را عرضه خواهد کرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.