پذیرش پرداخت‌‌های رمز ارزی توسط غول مخابراتی AT&T از طریق پلتفرم BitPay

به نظر می‌‌رسد که راه چندانی تا بکارگیری گسترده رمز ارزها در پلتفرم‌‌های مختلف باقی نمانده است. شرکت AT&T که از بزرگ‌‌ترین شرکت‌‌های مخابراتی در جهان به حساب می‌‌آید به صورت رسمی اعلام کرد که مشتریان می‌‌توانند از رمز ارزهای مختلف برای پرداخت قبوض استفاده کنند. گفتنی است که مقامات این ابرشرکت رمز ارزها را به عنوان ارزهایی معتبر و محبوب معرفی کرده‌‌اند.

0 101

بر اساس یکی از اعلامیه‌‌های رسمی در روز ۲۳ مه، غول مخابراتی آمریکایی AT&T از این پس رمز ارزها را برای پرداخت قبض تلفن به صورت آنلاین پذیرش می‌‌کند. AT&T پرداخت‌‌های صورت گرفته به صورت رمز ارز را از طریق پلتفرم پرداختی BitPay پردازش خواهد کرد.

پلتفرم BitPay قادر است رمز ارزها را به ارز فیات تبدیل کند و به بیش از ۲۰,۰۰۰ شرکت سرویس‌‌دهی می‌‌کند. AT&T نیز اولین کسب و کار آمریکایی در صنعت شبکه وایرلس است که پرداخت‌‌ قبض‌‌ها با استفاده از BitPay را برای کاربران فراهم آورده است.

کوین مک‌‌دورمن (Kevin McDorman)، معاون بخش اقدامات تجاری AT&T، اذعان داشت،

مشتریانی داریم که از رمز ارزها استفاده می‌‌کنند و خوشحالیم که روشی جدید را در اختیار آنها قرار داده‌‌ایم تا با استفاده از ارز مورد علاقه خود قبض‌‌ها را پرداخت کنند.

غول مخابراتی AT&T در اواخر سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که به دنبال دسته‌‌ای از راه‌‌حل‌‌های بلاک چینی سازگار با Microsoft Azure و پلتفرم بلاک چینی IBM است. بر اساس گزارشات، هدف اصلی از این کار “فراهم آوردن شفافیت و پاسخ‌‌گویی در زمینه پیچیده‌‌ترین چرخه‌‌های عرضه برای مشتریان سازمانی و در حوزه‌‌هایی مانند تولید، فروش و سلامت است.”

همچنین شرکت AT&T درخواست ثبت اختراعی را برای یک “نقشه پیشینه رسانه‌‌های اجتماعی” و مبتنی بر بلاک چین‌‌ ثبت کرده است که به شبکه‌‌ای مانند AT&T اجازه می‌‌دهد داده‌‌های “تراکنشی” کاربران خود را گردآوری کند. این درخواست در ماه دسامبر توسط اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا (USPTO) منتشر شد. بر اساس درخواست مذکور:

پلتفرم‌‌های مربوط به نقشه پیشینه رسانه‌‌های اجتماعی می‌‌توانند از ماهیت تغییرناپذیر و دائمی بلاک چین‌‌ برای ثبت داده‌‌ها استفاده کنند و دسترسی به اطلاعاتی را فراهم آورند که تراکنش‌‌های آنلاین صورت گرفته در چندین نرم‌‌افزار رسانه اجتماعی را نشان می‌‌دهند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.