پخش زنده و آنلاین یک هکر از حمله 51 درصدی به Bitcoin Private

در 13 اکتبر، هکر Geocold به وعده خود به حمله 51 درصدی به آلتکوین‌‌‌ عمل کرد. او در نهایت در بیت کوین خصوصی (BTCP) مستقر شد و به سرعت کنترل اکثریت نرخ هش‌‌‌ها را به دست آورد، اما این نمایش با نارسایی‌‌‌هایی نیز همراه بود، از جمله سانسور از دو سرویس جریان که سرویس را از کار انداختند.

0 81

سانسور، انکار خدمات و انتقام

Geocold به وعده خود برای یک حمله 51 درصدی به آلتکوین‌‌‌ عمل کرد. اما این تلاش به همان اندازه که او امیدوار بود، نتیجه نداد. این لایو استریم بیش از 750 بیننده داشت و کسانی مانند جکسون پالمر (Jackson Palmer) به طور همزمان و زنده اتفاقات را توییت می‌کردند، که ناگهان تویچ (Twitch) سرویس را از کار انداخت. به نظر می‌رسد که عاشقان شهرت و جلب توجه و دیگر هنرمندان می‌‌‌توانند کارهای خود را برای توده‌‌‌های مردم پخش زنده کنند، اما به نظر می‌‌‌رسد که حمله 51 درصدی به آلتکوین‌‌‌‌‌‌ها، گذشتن از خط قرمز است.

Hacker Livestreams 51% Attack on Bitcoin Private

Geocold قدرت هش BTCP خود را نشان می‌‌‌دهد

یکی از درس‌‌‌های غیر منتظره‌ای که از کار Geocold حاصل شد، در معرض عموم قرار گرفتن خطرات سانسور بر روی اینترنت بود، چراکه هر کسی به راحتی می‌تواند از گزینه Report استفاده کند. به رغم اینکه این هکر قصد نداشت کوین‌ها را double spend کند، (که این کار شامل قرار دادن آنها در کیف پول صرافی و مبادله آنها برای BTC می‌‌‌شود) ارائه دهنده استریم، پخش زنده را متوقف کرد که این کار احتمالا در پاسخ به اعضای جامعه Bitcoin Private که کانال او را گزارش دادند، انجام شده است. او از کاربران توییتر پرسید: ” کسی هست که برای یک پلتفرم لایو استریم کار می‌‌‌کند و یا مالک آن است و بتواند جلوی Spam Report را برای لایو استریم من بگیرد؟ اگر چنین راه حلی پیدا کنم دوباره روی آنتن خواهم رفت. اگر نه، ممکن است یک پخش آنلاین غافلگیرانه داشته باشم. اگر نه، فقط یک ویدیو پخش خواهم کرد.

هنگامی که Geocold نیم ساعت بعد به Stream.me بازگشت، کمی بیش از 15 دقیقه آنلاین بود که دوباره این اتفاق افتاد. خوشبختانه، در این زمان او به اندازه کافی برای نحوه حمله خود را نشان داده بود. هنگامی که جریان دوم قطع شد، Geocold اکثریت نرخ هش را در اختیار داشت و در حال استخراج بلاک‌‌‌های BTCP بود.

Hacker Livestreams 51% Attack on Bitcoin Private

Geocold، کمی قبل از اینکه Twitch او را از کاربری خارج کند

 

ماموریت یک جوکر

Geocold که عبارت “مایه دردسر (mischief-maker)” را به عنوان نام توییتر خود و در پاسخ به پست هفته گذشته از News.Bitcoin.com ثبت کرده است،51 درصد حمله به آینستاینیوم (Einsteinium (EMC2 را در نظر گرفته بود. با این حال، در روز شنبه، سیزدهم اکتبر، او کشف کرد که نرخ هش آن تا 15 برابر و به 1.4 TH بر ثانیه افزایش یافته است. انجمن EMC2 با به دست آوردن مقادیر زیادی از قدرت هش، حمله را مختل کرده است. Geocold این را پیش بینی کرده بود و به سرعت به یکی از گزینه‌‌‌های جایگزین که به عنوان بخشی از برنامه احتمالی او بود، حرکت کرد.

Hacker Livestreams 51% Attack on Bitcoin Private

نرخ هش آیسنتاینیوم به دلیل فشار حمله بالا رفته بود

بیت کوین پرایوت انتخاب شد و هکر خوشبین، با استفاده از قدرت هش چند صد دلاری و اجاره ای که او از نایس‌‌‌هش (Nicehash) با بیت کوین خریداری کرده بود به یک استخر استخراج BTCP متصل شد. با این حال، مدت کوتاهی پس از پیدا کردن اولین بلاک، Geocold احتمالا پس از آن که به طور تصادفی آدرس IP خود را در پخش زنده و آنلاین لو داد، با اعضای جامعه خصوصی بیت کوین دست به گریبان شد. یک http به وب سایت UI استخر استخراج Geocold جاری شد و رابط کاربری را غیرفعال کرد، اما آسیب واقعی توسط Twitch باعث ایجاد تغییرات ناگهانی ریزپردازنده شده بود که موجب حرکت به یک ارائه دهنده آنلاین دیگر شد.

Hacker Livestreams 51% Attack on Bitcoin Private

در دومین تلاش، Geocold نرخ هش BTCP را در دست گرفت و 10 MSol بر ثانیه ثابت را نسبت به بقیه شبکه‌‌‌های 6 MSol بر ثانیه تولید کرد. او به سرعت شروع به ایجاد طولانی‌‌‌ترین زنجیره بلاکی کرد و اگر او همچنان ادامه می‌داد، می‌‌‌توانست زنجیره BTCP را فورک کند. در این لحظه، جریان دوم هم مسدود شد و Geocold تصمیم گرفت تا جریان را متوقف کند و چندین ترفند را برای دفعه بعد ذخیره کند. این شب به عنوان یک تمرین برای نشان دادن سهولت کنترل نرخ هش کوین‌‌‌های PoW آغاز شد و با اثبات نیاز به سیستم عامل‌‌‌های مقاوم در برابر سانسور به پایان رسید.

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.