پامپ و دامپ‌‌ آخرین رسوایی برای سکه‌‌های در حال مرگ است

پامپ و دامپ‌‌ یکی از روش‌‌های کلاهبرداری است که متاسفانه امروزه در سطح گسترده‌‌ای مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. در این روش عده‌‌ای با در اختیار داشتن تعداد زیادی از سکه‌‌ها یا توکن‌‌ها، اقداماتی را انجام می‌‌دهند که قیمت سکه یا توکن به صورت جعلی بالا می‌‌رود. زمانی که قیمت بالا رفت اقدام به فروش سکه‌‌ یا توکن‌‌ها کرده و بعد از فروش قیمت سکه یا توکن به میزان واقعی خود باز می‌‌گردد.

0 89

زمانی که قیمت یک آلتکوین اوج می‌‌گیرد، می‌‌توان گفت که آن سکه در حال مرگ است. ممکن است این جمله در نظر شما متناقض به نظر برسد اما این مسئله برای بسیاری از سکه‌‌های در حال مرگ اتفاق می‌‌افتد. با نقدینگی کم و حجم دادوسند اندک، فهرست آلتکوین‌‌هایی که به منظور سود سریع اقدام به دستکاری آلتکوین می‌‌زنند، هر روز بیشتر می‌‌شود.

برای مثال آلتکوین paragon را در نظر بگیرید. این پروژه به دلیل آن‌‌که کمیسیون بورس و اوراق‌‌بهادار ایالات متحده آمریکا مقرر کرده بود که باید سرمایه‌‌های سرمایه‌‌گذاران این پروژه به آن‌ها بازگردانده شود، عملا مرده بود. در این زمان ارزش سکه‌‌های این رمز ارز حدود 0.30 بود، اما در طول یکشبانه روز بیش از 6800% رشد کرد و به بیش از 10 دلار رسید.

Pump and Dumps Are the Final Indignity for Dying Coins

پاراگون در تاریخ یک ژانویه به قیمت ده دلار رسید، اما در مدت زمان کوتاهی مجددا به قیمت قبلی خود بازگشت. در بازبینی دقیق این رویداد مشخص می‌‌شود که پروژه پاراگون از شرایط موجود لذت نمی‌‌برده است. بنابراین تصمیم گرفته تا به طور صوری قیمت سکه‌‌ها را بالا برده و اقدام به فروش سکه‌‌ها کند. پس از آن‌‌که تعداد زیادی از سکه‌‌ها با قیمت غیرواقعی به فروش رفت، قیمت سکه‌‌ها مجددا به میزان واقعی خود بازمی‌‌گردد.

Pump and Dumps Are the Final Indignity for Dying Coins

P&D و حمله 51 درصد به انتها می‌‌رسد

به نظر می‌‌رسد زمانی که سکه‌‌ها از رشد و افزایش قیمت ناامید می‌‌شوند، به صورت جعلی دستکاری می‌‌شوند تا دچار افزایش قیمت شوند. یکی از دیگر از توکن‌‌هایی که در سال 2017 از طریق ICO اقدام به جمع‌‌آوری سرمایه کرد اما نتوانست موفق عمل کند، توکن mania بود.

به غیر از روش پامپ و دامپ‌‌ روش دیگری برای دستکاری قیمت وجود دارد. این روش حمله 51 درصدی است. در یک پست وبلاگی که در تاریخ 1 ژانویه منتشر شد، نیک کارتر (Nic Carter) بیت‌‌کوینر مشهور 15 ارز رمزنگاری شده را پیش‌‌بینی کرده که در سال 2018 خواهند مرد. دو پروژه‌‌ایی که کارتر درست پیش‌‌بینی کرده بود و از طریق حمله 51 درصدی متوقف شدند، بیت‌‌کوین گولد و Verge بود. همان‌‌طور که کارتر اذعان می‌‌کند تقریبا غیرممکن است که رمز ارز به طور کامل ازبین برود، چراکه همواره امیدی برای بازگشت شرایط و رشد پروژه وجود دارد. با این حال حتی برای سکه‌‌هایی که به صورت مصنوعی به زندگی بازمی‌‌گردند، تنها در مسیر خروج از دنیای رمز ارزها قرار دارند و امیدی به موفقیت آن‌ها وجود ندارد. پاراگون در حال حاضر در همان مسیر است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.