پاسخ مدیرعامل صرافی رمز ارز Liquid درمورد فروش توکن‌‌های Gram تلگرام

مایک کایاموری (Mike Kayamori)، مدیرعامل صرافی رمز ارز Liquid، معامله خود با شرکت Gram Asia در مورد فروش توکن‌‌های شبکه باز تلگرام (TON) – بلاک چین‌‌ شرکت پیام‌‌رسان تلگرام – را یک پروسه طبیعی توصیف کرد. کایاموری در گفتگو با کوین‌‌تلگراف در مورد چگونگی توافق Liquid با Gram Asia توضیحاتی را ارائه داد. وی همچنین اذعان داشت که Liquid در امر عرضه اولیه توکن صرافی (IEO) پیشگام بوده است و همچنین نکاتی را در مورد مزیت‌‌های Liquid در بازار IEO بیان کرد.

0 129

توافق Gram Asia و Liquid

رویداد IEO پیش رو در Liquid به فروش عمومی توکن‌‌های Gram تلگرام مربوط می‌‌شود که توکن خصوصی بلاک چین‌‌ TON است. معامله‌ای بین Liquid و شرکت تلگرام صورت نگرفته است، بلکه این معامله تنها با شرکت Gram Asia بوده که بزرگ‌‌ترین دارنده توکن‌‌های Gram در قاره آسیا است.

وی فرآیند رسیدن به توافق را بدین صورت توضیح داد:

این یک روند طبیعی بود. ما کارکنان شرکت Gram Asia را می‌‌شناسیم. ما همچنین به شبکه باز تلگرام و انجمن آن اعتقاد داریم... در مقایسه با ۱.۷ میلیارد دلار، مقیاس محدودی است. اما خواستیم قبل از راه‌‌اندازی واقعی آن در ماه اکتبر، یک فروش عمومی درست و حسابی برگزار کنیم تا کاربران تلگرام و انجمن رمز ارزها بتوانند در آن شرکت کنند.

 

تلگرام یک رویداد خصوصی فروش توکن را در ماه مارس گذشته برای سرمایه‌‌گذاران برگزار کرد و حدود ۱.۷ میلیارد دلار به دست آورد. این شرکت نسخه شبکه آزمایشی TON را ماه گذشته عرضه کرد و در نظر دارد شبکه اصلی آن را در اکتبر راه‌‌اندازی کند.

کایاموری در مورد زمان‌‌بندی فروش عمومی توکن‌‌های Gram تلگرام توضیح داد که Gram Asia “تلاش‌‌های زیادی را انجام داد تا اکوسیستم Gram قبل از راه‌‌اندازی رسمی به خوبی گسترش یابد.” وی همچنین اضافه کرد، “فکر می‌‌کنم آنها می ‌‌خواستند تا زمان راه‌‌اندازی شبکه آزمایشی صبر کنند.”

کایاموری تایید کرد که تعدادی از کاربران در مورد دلیل فروش توکن‌‌های Gram تلگرام در زمان حال سوالاتی دارند. وی اذعان داشت که “تئوری‌‌های توطئه زیادی وجود دارند.” شرکت Liquid اعلامیه‌‌ای منتشر خواهد کرد تا بعضی از سوءتفاهمات به وجود آمده توسط رسانه‌‌ها در مورد فروش عمومی توکن‌‌های Gram را توضیح دهد.

وی همچنینبه نقش شرکت Gram Asia به عنوان بستری مناسب برای گسترش پروژه TON اشاره کرد.

فروش عمومی در تاریخ ۱۰ ژوئیه برگزار خواهد شد. کایاموری عنوان کرد که قیمت و مقدار توکن‌‌های فروشی یک هفته قبل از فروش اعلام خواهند شد.

این فروش در سراسر جهان به غیر از ۵۰ کشور شامل ایالات متحده و ژاپن در دسترس خواهد بود. اما کایاموری پتانسیل بالایی را برای ترکیب شبکه TON و ۲۰۰ میلیون کاربر فعال تلگرام تصور می‌‌کند:

اگر یک توسعه‌‌دهنده اپلیکیشن‌‌های غیرمتمرکز باشید، آیا می‌‌خواهید رتبه‌‌ای بالاتر از اتریوم داشته باشید؟ یا EOS؟ یا اینکه می‌‌خواهید محصول خود را در شبکه TON به وجود آورید؟ اتریوم عالی است. این شبکه در میان ICO ها استانداردی عالی در اختیار دارد. EOS نیز غیرمتمرکز و عالی است، اما در حال حاضر کدام یک از آنها ۲۰۰ میلیون کاربر فعال در اختیار دارند؟ توسعه‌‌دهندگان اپلیکیشن‌‌ در شبکه TON هنگام ادغام این بلاک چین‌‌ با نرم‌‌افزار تلگرام دارای مزیتی خارق‌‌العاده خواهند بود.

IEO های پیشگام

صرافی‌‌های رمز ارز عمده مانند بایننس (Binance) و بیت‌‌فاینکس (Bitfinex) توجهات زیادی را به خاطر IEO های خود در سال ۲۰۱۹ جلب کرده‌‌ و مقدار زیادی پول نیز به دست آورده‌‌اند. اما کایاموری تایید کرد که صرافی Liquid این کار را در سال ۲۰۱۷ انجام داد:

ما اولین صرافی ارائه‌‌دهنده IEO هستیم. این کار در نوامبر ۲۰۱۷ رخ داد، زمانی که توکن خودمان را لیست‌‌بندی کردیم. زمانی که توکن‌‌های خود را عرضه کردیم، اسم آنها هنوز ICO بود. آن ICO را تنها در صرافی خودمان انجام دادیم.

وی به فروش توکن qash در سال ۲۰۱۷ اشاره کرد که در آن ۳۵۰ میلیون qash به فروش رفت و ۱۰۵ میلیون دلار به دست آمد.

صرافی Liquid در سال ۲۰۱۷ به اهمیت فروش توکن‌‌ها و به دست آوردن سرمایه از طریق “اعتباربخشی کاربران، تایید کاربران و همچنین اطمینان خاطر کاربران” پی برد. یکی از مشکلات موجود در عرضه‌‌های اولیه کوین (ICO) این بود که عرضه‌‌کنندگان توکن “چنین کاری را در وب‌‌سایت‌‌های خود و بدون تایید هویت مشتریان (KYC) انجام می‌‌دادند.” همانطور که قبلا نیز گزارش شده است، موارد زیادی از ICO ها با کلاهبرداری به پایان رسیده‌‌اند.

علاوه بر این، کایاموری از توسعه اخیر بازار IEO ها استقبال می‌‌کند و معتقد است که Liquid مزایایی ویژه در اختیار دارد:

ما به عنوان گروهی بزرگ‌‌ از شرکت‌‌ها در کشور ژاپن از قوانین پیروی می‌‌کنیم. ما همچنین فرآیندهای تبدیل رمز ارز به ارز فیات و بالعکس را انجام می‌‌دهیم. فکر نمی‌‌کنم هیچ کدام از صرافی‌‌های برگزارکننده IEO چنین گزینه‌‌هایی را فراهم کنند.

اگرچه ارائه پیش روی توکن‌‌های Gram در صرافی Liquid انجام خواهد شد، کایاموری معتقد است که این کار می‌‌تواند نکات مثبت زیادی را در ژاپن به همراه داشته باشد که “یکی از سختگیرترین و محافظه‌‌کارترین کشورها در جهان” می‌‌باشد.

کشور ژاپن اخیرا قوانین جدیدی را برای حوزه‌‌ رمز ارزها وضع کرد که یکی از آنها صرافی‌‌ها را ملزم می‌‌کرد سرمایه کاربران را به شیوه‌‌ای ایمن‌‌تر نگه‌‌داری کنند.

به علاوه، کایاموری بر اهمیت استفاده از استیبل کوین‌‌های USDC برای فروش پیش رو تاکید کرد. تمامی درآمدهای حاصل از فروش به صورت USDC و تا ماه اکتبر در صرافی Liquid نگه‌‌داری خواهند شد. کایاموری خاطرنشان کرد که سرمایه‌‌گذاران می‌‌توانند با استفاده از USDC میزان سرمایه‌‌های خود در بلاک چین‌‌ را بررسی کنند.

کایاموری وعده داد، “ما آموخته‌هایمان را عملی خواهیم کرد.”

با توجه به انجام اولین IEO در کشور ژاپن که یکی از سختگیرترین کشورها است و به خاطر قوانین سفت و سخت خود شناخته می‌‌شود، کایاموری باور دارد که IEO های صورت گرفته توسط صرافی‌‌های قانونی می‌‌توانند سرمایه‌‌گذاران زیادی را در آینده به دست آورند. این شرکت پیشگام IEO در بازارِ رو به جلو و پرازدحام IEO ها به چه صورت عمل خواهد کرد؟ شاید بتوانیم سرنخ‌‌های روشنی را از فروش توکن‌‌های Gram در روز ۱۰ ژوئیه به دست آوریم.

منبع

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.