پاسخ تتر به ادعاهای مطرح شده مبنی بر استفاده از ذخایر دلار پشتوانه برای جبران ضرر صرافی بیت فاینکس

گردانندگان اصلی استیبل کوین تتر (Tether) به ادعاهای مطرح شده در خصوص استفاده از ذخایر پشتوانه این رمز ارز برای جبران ضرر 850 میلیون دلاری صرافی رمز ارز بیت فاینکس (Bitfinex) پاسخ دادند. تتر با صدور بیانیه ‏ای در تاریخ 26 آوریل، دادخواست صادر شده توسط دادستان کل نیویورک را “نتیجه گیری بر اساس ادعاهای دروغین” دانست.

0 92

لتیتا جیمز (Letitia James) دادستان کل ایالتی، تتر و صرافی بیت فاینکس و نهادهای مرتبط با آنان را به سرپیچی از قوانین ایالت نیویورک از طریق فعالیت‌هایی که سرمایه گذاران رمز ارز این ایالت را در معرض خطر کلاه‎برداری قرار می‎دهد، متهم کرد. طبق این دادخواست، صرافی بیت فاینکس صدهامیلیون دلار از ذخایر تتر را برای پوشاندن ضررهای سرمایه گذاران و عدم توانایی این صرافی در مدیریت برداشت‎های مشتریان، استفاده کرده است.

بیانیه تتر که همچنین توسط بیت فاینکس نیز منتشر شد، اظهار می‎دارد:

Great things in business are never done by one person. They are done by a team of people.

در این بیانیه مشترک ادعا شده است که بنظر می‎رسد دادستان کل ایالتی “قصد دارد تا تلاش‎های ما را در جهت آزادسازی سرمایه‎ها تضعیف نماید”. همچنین در این بیانیه هشدار داده شده که این موضوع در نهایت به زیان مشتریان تمام خواهد شد.

هر دو شرکت بر این نکته پافشاری می‎کنند که قبلاً به‎طور کامل با دادستانان همکاری داشته‎اند و به دادستان کل ایالتی اطلاع داده‎اند که “بر روی تلاش‎های آنان متمرکز شده و آنان را در بازیابی سرمایه‎ها حمایت و یاری نمایند”.

در این بیانیه با تأکید بر چالش‎های این دادخواست قانونی، اظهار شده است:

هر دو شرکت (بیت فاینکس و تتر) از لحاظ مالی قدرتمند هستند. و هر دوی این شرکت‎ها متعهدند که با زیاده‌روی‎های دادستان کل نیویورک بر علیه شرکت‎هایی که شهروندان سازمانی خوبی محسوب می‎شوند و از هواداران سرسخت اجرای قوانین هستند، مقابله نمایند

در ماه ژانویه 2018، ادعاهایی بر علیه تتر مطرح شد که ادعا می‎کرد این رمز ارز که قرار بود به ازای هر واحد استیبل کوین با یک دلار پشتیبانی شود، در واقع با ذخایر پشتوانه جزئی کار کرده و بیش از ارزش ذخایر پشتوانه، اقدام به عرضه توکن نموده است. در ماه ژوئن سال گذشته، تتر اظهار داشت که نتیج حسابرسی غیر رسمی از دارائی‎های این شرکت نشان می‎دهد که پشتوانه این رمز ارز به‎طور کامل تأمین شده است.

در دسامبر سال 2017، بیت فاینکس و تتر که هر دو توسط یک مدیرعامل اداره می‎شوند، به دلایلی که هنوز نامشخص است، از سوی قانون‎گذاران ایالات متحده به دادگاه احضار شدند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.