پارلمان مالت ادعای مربوط به غیرفعال بودن این کشور در حوزه کریپتوها را رد کرد

کشور مالت به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای شرکت‌‌های فعال در صنعت کریپتو شناخته می‌‌شود و از آن به عنوان جزیره بلاکچین نام می‌‌برند. اما رهبر حزب اپوزیسیون این کشور عقیده‌‌ای دیگر دارد و دولت را به دلیل ساکت ماندن در مورد رویدادهای اخیر به باد انتقاد گرفته است. پارلمان مالت نیز به این صحبت‌‌ها واکنش نشان داده و اذعان داشته که آن‌ها به دنبال برقراری امنیت در صنعت رمز ارزها می‌‌باشند.

0 74

رهبر حزب اپوزیسیون کشور مالت آدریان دلیا به دلیل انتقادات خود از فعالیت‌‌های کریپتوی دولت با واکنش‌‌های شدیدی روبرو شده است. اظهار نظر دلیا روز 6 ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ژانویه توسط روزنامه The Malta Independent منتشر شد.

کشور مالت توسط بسیاری به عنوان “جزیره بلاکچین” معرفی شده است و رئیس این کشور، جوزف موسکات، از کریپتو و فناوری بلاکچین تمجید کرده است.

علی‌‌رغم منعقد کردن چندین توافقنامه و همچنین وارد شدن شرکت‌‌های کریپتویی مانند صرافی رمز ارز بایننس (Binance) به این کشور، آدریان دلیا هنوز هم به مناسب بودن تلاش‌‌های دولت این کشور اعتقادی ندارد.

به عقیده دلیا، نبود هیچ فعالیت خاصی در طول چند هفته گذشته باید دلیلی برای نگرانی باشد.

طبق گزارش The Malta Independent، وی عنوان کرده است که “مالت توسط دولت به عنوان جزیره بلاکچین معرفی شد، اما دولت در طول دوره کریسمس و بعد از آن تقریبا در مورد همه‌‌چیز ساکت بوده است”.

بعد از اظهارات دلیا، دبیرخانه پارلمانی خدمات مالی، اقتصاد دیجیتالی و نوآوری واکنش نشان داد و اذعان داشت که والتا (پایتخت مالت) “در نظر دارد آرامش و امنیت بیشتری را برای رمز ارزهای مختلف مانند بیت کوین فراهم آورد”.

همچنین تلاش‌‌هایی برای آگاهی مردم در مورد کلاهبرداری‌‌های احتمالی در این صنعت صورت گرفته‌‌اند.

در اکتبر 2018، مالت یکی از هفت عضور اتحادیه اروپا بود که توافقی را برای بهبود بلاکچین به امضاء رساندند.

دلیا هم‌‌اکنون به دلیل اظهار نظرهای خود مبنی بر سوءاستفاده دولتی با واکنش‌‌های زیادی روبرو شده است، اما وی آن‌ها را تکذیب کرده و در عین حال اعلام کرده است که به مخالفت‌‌های خود ادامه خواهد داد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.