پاداش‌های استخراج روزانه اتریوم در پایین‌ترین سطح خود قرار دارند

اتر اسکن (Etherscan) در تاریخ ۱۱ فوریه گزارش کرد که میزان استخراج اتریوم جدید (ETH)، در کمترین نرخ خود قرار دارد.

0 83

به گفته اتر اسکن، در ۱۰ فوریه، ۱۳/۳۷۰ اتریوم جدید ایجاد شده که این مقدار از ۲۰ هزارتایی که در ۲۰۱۸ استخراج شد و از ۳۹ هزارتایی که در تاریخ ۳۰ ژوئیه ۲۰۱۵ استخراج شد و بالاترین میزان استخراج اتریوم بود، کمتر شده است. کاهش شدید اخیر در تعداد اتریوم‌هایی که جدیدا استخراج شده به وضوح ناشی از افزایش ناگهانی دشواری استخراج اتریوم بود که داده‌های اتر اسکن در ۱۰ فوریه نشان داد.

طبق گزارش کوین تلگراف در ماه سپتامبر گذشته، توسعه دهندگان اصلی اتریوم در ۳۱ اوت ۲۰۱۸ در نشست مقرر خود با توافق بر سر تصویب کد برای چنین تغییراتی در هارد فورک آینده Constantiniople تصمیم گرفتند که “بمب دشواری” خود را با تاخیر به مرحله اجرا دربیاورند.

بمب دشواری، که به نام “عصر یخبندان” اتریوم نیز شناخته می‌شود، مکانیزمی است که در زنجیره اتریوم اجرا می شود و اثبات کار (PoW) استخراج ETH را به طور مداوم سخت‌تر می کند (افزایش دشواری).

دلیل اجرایی کردن این ویژگی جلوگیری از ادامه فعالیت‌های استخراج کنندگان در زنجیره پس از تغییر اتریوم به یک الگوریتم توافق اثبات سهام (PoS) است. هرچند، اجرایی کردن PoS تا به حال چندین بار به تأخیر افتاده است و به همین دلیل است که توسعه دهندگان اتریوم بمب دشواری را با وجود بروزرسانی‌های مربوط به هاردفورک Constantiniople به تاخیر انداخته‌اند.

علاوه بر این، به تعویق انداختن عصر یخبندان نیز باعث کاهش استخراج می‌شود. Constantiniople برای ارائه پاداش برای فرایندهای ساده‌تر استخراج، “Thirdering” را معرفی می‌کند: کاهش پاداش استخراج هر بلاک از ۳ اتریوم به ۲ اتریوم.

چنین بروزرسانی، با ساده‌تر کردن ساخت بلاک‌های جدید، تعادا اتریوم‌هایی که هر روز استخراج می‌شوند را افزایش می‌دهد. طبق گفته یک پست وبلاگ کانسنسیس، طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته این ارتقاء در بلاک ۷۰۸۰۰۰۰ که طبق پیش بینی‌ها در ۲۷ فوریه استخراج خواهد شد صورت می‌گیرد.

بنیاد اتریوم هفته گذشته اعلام کرد که قصد دارد ۱۵ میلیون دلار برای توسعه عملکرد‌های روزانه قابل تأیید (VDF) برای استفاده در انتقالش به یک شبکه اثبات سهام (PoS) خرج کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.