۴ ترند بیت کوین که احتمالا در ٢٠١٩ فراگیر می‌شوند

اکنون زمانی است که معمولا افراد به ارزیابی اینکه سال جدید برای موضوعات و صنایع مختلف چه خواهد داشت، می‌پردازند. بیت کوین هم از این قاعده مستثنی نیست. سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان متوجه تعدادی ترند همه‌گیر خواهند شد. در این مقاله چهار مورد را بررسی خواهیم کرد

0 122

دستگاه‌های خودپرداز سازگار با بیت کوین کاملا قابل دسترس خواهند بود

گزارش‌ها حاکی از آن است که ٢٠١٩ سالی است که خودپردازهای بیت کوین در شهرهای سرتاسر ایالت متحده نصب خواهند شد. اخیرا شیکاگو ٣٠ گرفته است، که تعداد دستگاه‌هایش را حدودا به ١٠٠ می‌رساند، و فیلادلفیا هم تقریبا همین تعداد دستگاه دارد.

این خودپردازها منحصرا برای بیت کوین هستند، ولی خودپردازهای سنتی در نیویورک هستند که این کارنسی را هم عرضه می‌کنند. افراد علاقه‌مند با LibertyX، که یک عرضه‌کننده پرداخت بیت کوین است، حساب کاربری تشکیل می‌دهند. پس از گذراندن رویه‌های پذیرشی، می‌توانند با استفاده از کارت اعتباری‌شان در خودپردازها، تا سقف ٣٠٠٠ دلار بیت کوین در روز دریافت کنند.

bitcoin atm

این خودپردازها می‌توانند مشوقی باشند برای افراد تا برای اولین بار از بیت کوین یا از دیگر کریپتوکارنسی‌ها بیشتر استفاده کنند. افراد به استفاده از خودپرداز برای امور مالی‌شان عادت دارند، بنابراین گرفتن بیت کوین از این دستگاه‌ها چندان مشکل نخواهد بود.

ورود بیشتر بانک‌های مرکزی به حوزه بیت کوین و دیگر کریپتوکارنسی‌ها

یکی از مسائلی که افراد معمولا درمورد بیت کوین می پسندند این است که می توانند بدون داشتن حساب بانکی از آن استفاده کنند. با این حال در ٢٠١٩ ، یکی از ترندهایی که احتمالا همه گیر خواهد شد، شروع حمایت بانک‌های مرکزی از کریپتوکارنسی ها با افزودن ذخیره طلایشان به آن است.

نیک زابو (Nick Szabo)، پیشرو بیت کوین، در ارائه‌ای در نخستین اجماع بیت کوین در اسرائیل، دلایل خود درباره علت پیش‌بینی‌اش از استفاده بیشتر بیت کوین در کشورها، بخصوص آن‌هایی که در معرض اختلاف شدید یا سوء مدیریت مالی هستند، بیان کرد. او همچنین معتقد است که بانک‌های مرکزی شروع به افزودن ذخیره طلایشان به کریپتوکارنسی‌ها خواهند کرد.

زابو توضیح داد: شرایطی پیش خواهد آمد که مثلا یک بانک مرکزی به اوراق قرضه بانک مرکزی یا دولت خارجی نمی‌تواند اعتماد کند. راه حل معمول این است که اختلاف را به دولت سوئیس واگذار کنیم، که این راه‌حل چندان قابل اعتماد نیست. خود دولت سوئیس در معرض فشارهای سیاسی است، بنابراین راه قابل اطمینان‌تر، استفاده از کریپتوکارنسی‌ها است.

در سال ٢٠١٨، کریستین لاگارد (Christian Lagard) سرپرست مدیریتی سازمان بین‌المللی پول (IMF)، اظهار کرد که چرا بانک‌های مرکزی باید کریپتوکارنسی توزیع کنند. این ترند شاید در ٢٠١٩ کاملا اجرا نشود، ولی روشن می‌کند که بانک‌های مرکزی نباید از بیت کوین یا بطور کلی صنعت پول‌های رمزنگاری شده، فرار کنند.

jpmorgan

JPMorgan همین هفته، کریپتوکارنسی ویژه‌اش به نام JPM Coin با وجود انتقادات را، اعلام کرد.

صنعت گردشگری با محوریت بیت کوین

در مِی ٢٠١٣، شخصی برای یک پیتزا ١٠،٠٠٠ بیت کوین خرج کرد، اما ترند تازه‌تر تشویق شرکت‌ها و مناطق بومی توریست‌ها به استفاده بیشتر از بیت کوین در طول سفر است. در مارچ ٢٠١٨، هیئت گردشگری آلمان، پذیرفتن بیت کوین در قبال خدماتش را آغاز کرد.

اخیرا، شهری ساحلی در استرالیا در منطقه کوییزلند مرکزی، اولین شهر دوستدار ارز دیجیتال شد.

وقتی که افراد به کشورهای دیگر سفر می‌کنند، یکی از اولین کارهایی که باید انجام بدهند رفتن به صرافی‌ها است. اگر این رویه ادامه پیدا کند، افراد از این اجبار رها شده و تنها با بیت کوین سفر می‌کنند. انجام این کار نیازمند برنامه‌ریزی است، ولی برای مسافرانی که نمی‌خواهند خارج از خانه با ارز سنتی سروکار داشته باشند، بسیار راحت خواهد بود.

افزایش گوشی‌های هوشمندی که بیت کوین ذخیره می‌کنند

نگاهی به برنامه‌های دستگاه‌های هوشمند ساخت شرکت‌های معتبر تکنولوژیکی نشان می‌دهد که موجی برای ساخت گوشی‌های هوشمند با قابلیت کیف پول تلفیقی که بیت کوین و سایر کریپتوکارنسی‌ها را ذخیره می‌کند، به وجود آمده است. در اواخر سال ٢٠١٨، شرکت HTC ، Exodus 1 را معرفی کرد که یک گوشی همراه بلاکچینی با کیف پول است. افراد این گوشی را تنها با کریپتوکارنسی می‌توانند بخرند.

HTC exodus 1

شایعات حاکی از آن است که گلکسی S10 سامسونگ هم کیف‌پولی با نرم‌افزار کریپتو با آرم تجاری خلاقانه‌ای به نام Samsung Blockchain KeyStore خواهد داشت.

هنوز برای گفتن میزان موفقیت این تلفن‌ها زود است، ولی این نمونه‌های اولیه اگر برای مثال کاربران مدل آن‌ها را بر کیف‌پول‌های سخت‌افزاری ترجیح دهند، می‌توانند ایجاد ترندی چشمگیرتر کنند. شرکت‌های تکنولوژیکی کارهای رقبای خود را نظاره می‌کنند و در توزیع مدل‌های ساخت خود اگر پیشرفته‌تر باشند، تعلل نخواهند کرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.