ویتالیک بوترین: ETH راه حلی برای جبران قابلیت محدود بیت کوین است

ویتالیک بوترین بنیان‎گذار اتریوم طی مصاحبه ای اعلام کرد، ایجاد رمز ارز اتریوم در راستای رفع محدودیت‎های بیت‎ کوین انجام شده است. بوترین اذعان کرد بیشترین سرمایه‎گذاری او در حوزه‎ی رمز ارز ها، تقریباً به طور انحصاری به شبکه‎ی اتریوم اختصاص یافته است.

0 84

بنیان‎گذار اتریوم (ETH)، ویتالیک بوترین، طی مصاحبه‎ای با Business Insider که در ۲۸ فوریه منتشر شد، اذعان کرد:       با ایجاد اتریوم، در حال تلاش برای رفع محدودیت‎های عملکرد بیت کوین بوده است.

در این مصاحبه، ویتالیک بوترین بیت کوین را با یک ماشین حساب ساده مقایسه کرد که تنها یک وظیفه دارد و آن را به‎خوبی انجام می‌دهد؛ درحالی که اتریوم بیشتر شبیه به یک گوشی تلفن هوشمند است که قادر به اجرای اپلیکیشن‎هایی‎ست که تقریباً هرکاری را انجام می‎دهند، از جمله وظایف یک ماشین‎حساب ساده.

بوترین با تعریف راه حل خود در یک جمله این‎گونه نتیجه‎گیری کرد:

کاری که من انجام دادم، بر اساس همان ایده‎ی تلفن‎های هوشمند بود ؛ یعنی افزایش قدرت سیستم و چند منظوره کردن قابلیت‎های آن و همچنین بکارگیری آن در سیستم بلاکچین

طبق گزارش کوین‎تلگراف در ماه فوریه، بوترین از این حقیقت پرده برداشت که سرمایه‎گذاری‎هایش در حوزه‎ی رمز ارز ها، تقریباً به طور انحصاری به شبکه‎ی اتریوم اختصاص یافته است. به‎طوری که کل دارایی‎ هولدینگ‎های غیراتریومی خود (شامل بیت‎کوین‎کش (BCH)، بیت کوین، داج‎کوین (DOGE) و زی‎کش(ZEC)) را به سرمایه‎گذاری در کمتر از ۱۰ درصد ارزش سهام هولدینگ اتریوم خود اختصاص داده است.

وی همچنین در دسامبر سال گذشته اعلام کرد بلاکچین‎های آینده با شاردینگ بر پایه‎ی اثبات سهام، “هزاران برابر کارایی بیشتری دارند” و برنامه‎های غیر مالی که با معاملات ارزانتر ارائه می‎شوند، به “بخش بزرگتری از داستان” تبدیل خواهند شد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.