ویتالیک بوترین پیشنهاد کرد که کیف‎های پول رمز ارز ، کارمزد Gas را برای تراکنش‎ها اعمال کنند

ویتالیک بوترین از بنیان‎گذاران اتریوم، طی توئیتی پیشنهاد کرد که به منظور حمایت از توسعه دهندگان، کیف‎‎های پول کارمزد Gas را برای تراکنش‎ها اعمال کنند. وی اظهار کرد “ما نمی‎توانیم چنین هزینه‎هایی را دور بزنیم و در مقابل، از تغییراتی در پروتکل که چنین هزینه‎هایی را ساده‎تر می‎کند، حمایت می‎کنیم. افزایش میانگین هزینه‎های Gas کاربر تا حدود هفت درصد، منجر به افزایش 2 میلیون دلاری سرمایه در هر سال، برای توسعه دهندگان کیف پول خواهد شد. “

0 74

ویتالیک بوترین از بنیان‎گذاران اتریوم طی توئیتی در تاریخ 8 مارس پیشنهاد کرد که به منظور حمایت از توسعه دهندگان، کیف‎‎های پول کارمزد Gas را برای تراکنش‎ها برقرار کنند.

Gas، یک واحد اندازه‎گیری برای کارهای محاسباتی تراکنش‎های عملیاتی و قراردادهای هوشمند در شبکه‎ی اتریوم است؛ به‎طوری‎که انواع گوناگون تراکنش‎‎ها برای اجرا، نیازمند حجم متفاوتی از Gas هستند. قیمت Gas، برابر با قیمت اتریومی است که یک کاربر برای هر واحد Gas اندازه‎گیری شده در gwei می‎پردازد؛ درحالی که محدودیت Gas ، نشان‎گر حداکثر میزان Gas است که یک کاربر برای یک تراکنش پرداخت خواهد کرد. بوترین در توئیت خود گفت:

پیشنهاد می‎کنم که ما، از نوعی هنجار اجتماعی که مشتری (یا توسعه دهندگان کیف پول) را قادر (یا مجبور) می‎سازد تا کارمزد 1 gwei (یا Gas) را برای پیامک ارسال شده از کیف پول آن‎ها تأمین کند، حمایت کنیم؛ ما نمی‎توانیم چنین هزینه‎هایی را دور بزنیم و از تغییراتی در پروتکل که چنین هزینه‎هایی را ساده‎تر می‎کند، حمایت می‎کنیم (برای مثال ایده‎ای که ارسال‎های چندگانه را ممکن سازد)

بوترین با بیان اینکه افزایش میانگین هزینه‎های Gas کاربر تا حدود هفت درصد، منجر به افزایش 2 میلیون دلاری سرمایه در هر سال، برای توسعه دهندگان کیف پول خواهد شد، تصویر واضح‎تری از تغییرات پیشنهادی خود ارائه داد. بوترین توضیحات بیشتری درباره‎ی دیدگاه خود داد:

من خواهان یک هنجار *تحکم‎آور* برای کارمزد 1 gwei نیستم. من درباره‎ی هنجاری بحث می‎کنم که تلاش برای دور زدن کارمزد (در صورت وجود) و ایراد گرفتن از آن را متوقف می‎کند

یکی از مفسران در رابطه با این موضوع گفت، “مولتی بیت (کیف پول بیت کوین) پیشتر آن را آزمایش کرد و متحمل یک شکست کامل شد. کاربران حاضر به پرداخت کارمزد برای چیزی که تا پیش از این رایگان بود، نمی‎شدند. هیچ‎کس مایل به این تغییر نبود تا اینکه سرانجام این کارمزد حذف شد. بدون داشتن راه حلی مناسب برای برداخت در راستای حمایت و مهندسی، توسعه‎ی کیف پول متوقف شد.”

در مارس 2018 بوترین اظهار داشت که وی با ایجاد اتریوم در حال تلاش برای جبران قابلیت‎های محدود بیت کوین بوده است. بوترین بیت کوین را با یک ماشین حساب ساده مقایسه کرد و گفت، بیت کوین تنها یک وظیفه داشت و آن را به خوبی انجام می‎داد در حالی که اعتقاد داشت، اتریوم همانند یک تلفن هوشمند است که قادر به اجرای اپلیکیشن‎هایی‎ست که تقریباً هرکاری می‎کنند؛ از جمله وظایف یک ماشین حساب ساده.

ماه گذشته توسعه دهندگان اصلی اتریوم، بروزرسانی‎های شبکه‎ی Constantinople و St. Petersburg را به‎صورت زنده بر روی شبکه‎ی اصلی در بلاک 7,280,000 ، (مطابق برنامه‎ی اعلامی قبلی) اجرا کردند. Constantinople تنظیماتی‎ست که بهبود چندبرابری کارایی (شامل کارمزدهای ارزانتر تراکنش برای برخی از عملیات‎ها در شبکه‎ی اتریوم) در پلتفرم را به‎همراه می‎آورد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.