ویتالیک بوترین: بیت کوین یک فناوری خارق‌‌العاده است و بیت‌‌کوین SV چیزی بیش از یک آشفتگی تمام‌‌عیار نیست

به گفته بوترین، اتریوم در آینده از پروتکل اثبات سهام استفاده خواهد کرد. وی نقدهایی در مورد بیت کوین و پروتکل اثبات کار دارد، ولی اذعان می‌کند که کار تیم توسعه‌‌دهنده آن خارق‌‌العاده است. وی همچنین بیت‌‌کوین SV را به عنوان یک کوین غیرشفاف و آشفته می‌‌خواند که همین مسئله باعث شده جنجال‌‌هایی در بازار رمز ارزها به وجود آید.

0 83

به گفته‌‌ بنیانگذار مشترک اتریوم ویتالیک بوترین، بیت‌‌کوین BSV) SV)، هاردفورک جدید بیت‌‌کوین کش (BCH)، یک “آشفتگی تمام‌‌عیار” است.

در یک صحبت توییتری با کارآفرین و متخصص کریپتویی تور دمیستیر در روز 25 دسامبر، بوترین در مورد دو الگوریتم استفاده‌‌شده توسط بسیاری از رمز ارزها صحبت کرد: اثبات کار (PoW) و اثبات سهام (PoS).

به عنوان بخشی از برنامه ارتقاء بلندمدت خود، اتریوم در نظر دارد از PoW به PoS انتقال یابد، چرا که بر اساس گفته‌‌های بوترین آنها به اولی “هیچ اعتقادی ندارند”.

بیت‌‌کوین SV‌‌، که در نظر دارد از بلاک‌‌هایی با اندازه بسیار بزرگ برای حل مشکل مقیاس پذیری بر روی زنجیره استفاده کند، از زمان پیدایش خود در 15 نوامبر با مشکلات فنی بسیاری روبرو شده است.

این آلتکوین بعد از اظهار نظر بوترین به درخواست یکی از کاربران و به صورت ناخواسته دچار آسیب‌‌هایی جدی شد.

کاربر مذکور ادعا کرده بود که برنامه‌‌های مقیاسی توسعه‌‌دهندگان بیت کوین (BTC) – و به خصوص مقیاس پذیری “خارج از زنجیره” از طریق شبکه لایتنینگ – یک “جوک” واقعی است.

بوترین با مهارت تمام با این گفته مخالفت کرد.

وی پاسخ داد

من از چندین جهت با طرح پایه‌‌ای بیت کوین، PoW و چندین مورد دیگر مخالفم، اما باید قبول کرد که فناوری آن واقعا خارق‌‌العاده است. بیت‌‌کوین SV‌‌ یک آشفتگی تمام‌‌عیار است

BSV

معامله‌‌کنندگان در این کریسمس گرم خواهند ماند

در حرکتی جالب، طرفدار بیت‌‌کوین SV‌‌ از بوترین به خاطر دیدگاه منفی‌‌اش انتقاد نکرد، چیزی که در میان فعالان نام‌‌آشنای کریپتو رایج شده است.

کریگ رایت، که خودش را “ساتوشی ناکاموتو” می‌‌داند، به دلیل انتقاداتش از کسانی معروف شده که در مورد بیت کوین SV‌‌ 92.5440 دلاری آیه نحس می‌‌خوانند.

همانطور که Bitcoinist گزارش داد، مشاجره‌‌ای کوتاه با یکی از طرفداران بیت‌‌کوین کش یعنی راجر ور، رایت را بر آن داشته که در یک ایمیل ور را “دشمن” خود بنامد.

وی در این ایمیل نوشته است، “زندگی خوبی داشته باشی. از این به بعد تنها در زمان عصبانیت با من روبرو خواهی شد”.

بیت‌‌کوین کش، بیت‌‌کوین SV‌‌ و اتریوم همگی در طول هفته گذشته افزایش قیمت خوبی داشته‌‌اند. بیت‌‌کوین کش شاهد دوبرابر شدن قیمت خود بود و قیمت آن به 200 دلار رسید. اتریوم نیز از 73 دلار به 160 دلار افزایش پیدا کرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.