ویتالیک به تازگی به سه استارتاپ اتریوم مقداری کریپتو به ارزش 300 هزار دلار اهدا کرد

ویتالیک بوترین (Vitalic Buterin)، خالق اتریوم به تازگی به سه استارتاپ بلاکچین مقداری رمز ارز به ارزش 300 هزار دلار داد – که ظاهرا این تصمیم را در واکنش به یک پست در توئیتر اتخاذ کرد.

0 70

سه پروژه‌‌ای که کمک مالی معادل ETH 1000 دریافت کردند، عبارتند از: Prysmatic Labs، ChainSafe Systems و Sigma Prime.

همه‌‌ اینها پروژه‌‌هایی هستند که برای ساخت اتریوم 2.0 کار می‌‌کنند. Sigma Prime در حال ساخت یک کلاینت اتریوم 2.0 به نام لایت‌‌هاوس (Lighthoise) است، Prysmatic Labs روی مقیاس پذیری اتریوم کار می‌‌کند وChainSafe نیز یک کلاینت اتریوم 2.0 را ایجاد می‌‌کند.

این حرکت در پاسخ به یک رشته توییت بود که در آن اعضای برجسته جامعه اتریوم در مورد روش‌‌های بهبود تکنولوژی، با برخی از منابع مالی نامناسب که در نتیجه‌‌ توسعه آهسته‌‌ ایجاد می‌‌شوند بحث کرده بودند.

پرستون ون لون (Preston Van Loon)، یکی از بنیانگذاران Prysmatic Labs و یک مهندس نرم افزار در گوگل، توییت کرد که حتی با کمک‌‌های مالی اخیر، ” کار کردن تمام وقت اعضا با حقوق کم بسیار سخت است و مطمئنا حتی ما هم نمیتوانیم تیم را به جایی که باید برسانیم. ”

بوترین در پاسخ به این توئیت گفت:

” ETH 1000 فرستادم. یولو [تو فقط یکبار زندگی می‌‌کنی].”

در مورد توئیت رایان سین آدامز (Ryan Sean Adams)، بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری رمزنگاری میتوس کپیتال (Mythos Capital)، که نظرات “عشق سخت” فرد ویلسون (Fred Wilson)، سرمایه گذار VC را عنوان کرد و اظهار داشت که اتریوم “در مورد تاریخ‌‌های تحویل اشتباه می‌‌کند [و] فاقد مدیریت اصولی عملیات است. ”

امین سلیمانی (Amen Solaimani)، مدیر عامل شرکت SpankChain، به این رشته توئیت پاسخ داد و اظهار داشت: “خیلی وقت (2 سال) است که اتریوم ارزش مدیریت خود را نمی‌‌داند. اتریوم باید تمرکز خود را افزایش دهد و در مقیاس پذیری عجله کند تا بتواند مجددا کنترل اوضاع را در دست بگیرد. سریع حرکت کن یا به آهستگی بمیر. ”

کمک مالی دوم به Sigma Prime تعلق گرفت. این اتفاقی زمان افتاد که یکی از بنیانگذاران به نام پائول هونر (Paul Hauner) در توییتر گفت که پروژه او “اخیرا دو کمک مالی را رد کرده است. ما مطمئنا هزار ETH را به توسعه دهندگان بیشتری تبدیل خواهیم کرد! ”

بوترین با ETH 1000 دیگر پاسخ او را داد.

سومین کمک مالی، به ChainSafe مستقر در کانادا اهدا شد. این اتفاق وقتی افتاد که مدیر پروژه‌‌ی ChainSafe، میکرا کوئنتین-کالینز (Mikerah Quintyne Collins) در توئیتر نوشت : ” اگر ما 100 هزار دلار ETH دریافت کنیم، من حتما جلوی این سقوط را می‌‌گیرم”. بوترین این تعهد را پذیرفت و این مبلغ را به پروژه اهدا کرد و گفت: “من منتظر نتایجم!”

بوترین که (در حال حاضر به صورتی کنایه آمیز) در پاسخ به بسیاری از کلاهبرداران کریپتو در پلتفرم رسانه‌های اجتماعی خود را در توییتر به عنوان یک «ندهنده‌‌ی اتر» (nongiver of ether) معرفی می‌‌‌‌کند، یک سری پیوندهای سه‌‌تراکنشی ارائه می‌‌کند که تراکنش‌‌هایی را که از آدرس اتر شناخته شده‌‌ی او می‌‌آیند، تایید می‌‌کنند.

Prysmatic Labs و Sigma Prime قبلا کمک مالی از بنیاد اتریوم دریافت کرده‌‌اند. Prysmatic Labs در ماه اکتبر 500،000 دلار و ماه مارس 100،000 دلار و Sigma Prime در ماه اکتبر 150،000 دلار دریافت کرد.

طبق شاخص قیمت کوین دسک، در زمان انتشار این اخبار، قیمت فعلی اتر، رمز ارز اتریوم، در حدود 103 دلار است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.