وکیل دادگاه ناحیه‏ ای ایالات متحده، بنیان‎گذاران OneCoin را به کلاهبرداری میلیاردی متهم کرد

یک وکیل دادگاه ناحیه‎ای ایالات متحده، سرمایه‎گذاران و رؤسای یک شرکت هرمی رمز ارز بین‎المللی به نام وان کوین (OneCoin) را به جرم کلاهبرداری اینترنتی، جعل اوراق بهادار و پولشویی متهم کرد. ادعا شده که این افراد با فریفتن سرمایه‎گذاران، میلیاردها دلار پول برای سرمایه گذاری در یک رمز ارز جعلی جمع‎آوری کرده‌اند.

0 70

یک وکیل دادگاه ناحیه‎ای ایالات متحده، بنیان‎گذاران یک شرکت هرمی رمز ارز بین‎المللی را که در فروش یک ارز دیجیتال تقلبی به نام “وان کوین (OneCoin)” دست داشتند، محکوم کرد. این اعلامیه توسط دفتر وکیل ناحیه‎ی جنوبی نیویورک در 8 مارس منتشر شد.

گزارش شده که سرمایه‎گذاران و رؤسای وان کوین، کنستانتین ایگناتوف (Konstantin Ignatov) و خواهرش روجا ایگناتووا (Ruja Ignatova) در 6 مارس 2019 در لس آنجلس بازداشت شدند. این خواهر و برادر به “جرائم اینترنتی، تقلب در اوراق بهادار و جرائم پولشویی” متهم شده‎اند که ادعا شده با فریفتن سرمایه‎گذاران، “میلیاردها دلار پول برای سرمایه‎گذاری در یک رمز ارز جعلی” جمع‎آوری کرده‌اند.

وان کوین در سال 2014 در صوفیه، پایتخت بلغارستان تأسیس شد. این پروژه همانند یک شبکه‎ی بازاریابی عمل می‎کرد که در آن، اعضا با جذب سرمایه‎گذاران بالقوه برای خرید بسته‎های رمز ارز، کارمزد دریافت می‎کردند. وان کوین چیزی در حدود 3 میلیون نفر عضو در سراسر جهان دارد.

در یک ملاقات با سرمایه‎گذاران در لاس وگاس، هنگامی که از ایگناتوف پرسیده شدکه اعضا چه زمانی قادرند سکه‎های خود را نقد کنند، او پاسخ داد، “اگر برای نقد کردن سکه‎های خود اینجا هستید، بهتر است اتاق را ترک کنید؛ زیرا شما درک نمی‎کنید که این پروژه درباره‎ی چیست.” جافری برمن (Geoffrey S. Berman) وکیل ناحیه‎ای ایالات متحده در منهتن، در خصوص این اتهامات گفت:

همان‎طور که گفته شد، این متهمان یک شرکت رمز ارز چندین میلیارد دلاری را بر مبنای دروغ و فریب‎کاری ایجاد کرده‎اند. آن‎ها به اعضا قول ریسک اندک، و بازگشت سرمایه‎ی بسیار را داده بودند؛ درحالی که این این کسب و کار بر مبنای یک طرح هرمی بنا شده است که بیش از اعداد و ارقام، با توهمات سر و کار دارد. این متهمان با قربانی کردن سرمایه‎گذاران، ثروتمند می‎شدند. دفتر ما سابقه‎ای درخشان در یافتن، دستگیری و محکوم کردن کلاه‎برداران دارد و این مورد هم تفاوتی با دیگر موارد ندارد

این تحقیقات، مشخص کرد که در مدت زمان بین سه ماهه‎ی چهارم سال 2014 تا سه ماهه‎ی سوم سال 2016، ‎شرکت وان کوین به درآمدی بالغ بر 3.353 میلیارد یورو (معادل 3.769 میلیارد دلار) دست یافت که از این میزان، مبلغ 2.232 میلیارد یورو (معادل 2.509 میلیارد دلار)، “سود خالص” بوده است.

وکیل دادگاه منطقه ای نیویورک Cyrus R. Vance, Jr. اظهار داشت که

این متهمان (ایگناتوف‎ها) حقه‎ی قدیمی شرکت‎های هرمی را در لباسی نو، و در پلتفورمی جدید اجرا کردند که با تمامیت سیستم مالی نیویورک سازگاری داشت و بدین‎ترتیب میلیاردها دلار پول از سرمایه‎گذاران گرفتند

در ماه گذشته وزارت دادگستری ایالات متحده، رندال کراتر (Randall Crater)، گرداننده‎ی یک شرکت خدمات پرداخت رمز ارز جعلی به نام My Big Coin Pay را به جرم کلاه‎برداری اینترنتی و معاملات پولی غیرقانونی، محکوم کرد. این کیفرخواست بیان می‎دارد که کراتر چهار کلاه‎برداری اینترنتی و سه معامله‎ی پولی غیرقانونی را هدایت کرده و بیش از 6 میلیون دلار از دارائی‎های سرمایه‎گذاران را مورد سوء‎استفاده‎ی شخصی قرار داده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.