وزیر دارایی ژاپن از خبرنگاران خواست که ازین پس از دارایی‌های رمز ارز استفاده کنند

تارو آسو (Taro Aso) معاون نخست وزیر و وزیر دارائی ژاپن طی یک جلسه پرسش و پاسخ کنفرانس خبری، از خبرنگاران درخواست کرد که استفاده از واژه ارز مجازی را متوقف کرده و ازین پس از نام قانونی جدید “دارایی رمز ارز” استفاده کنند. طبق گزارش‌ها اصرار تارو آسو برای استفاده از این عبارت جدید، به تصویب پیش‎نویس اصلاحی قوانین سرویس‎های پرداخت و دستورالعمل‌های مالی ژاپن در ماه مارس مربوط می‎شود.

0 103

تارو آسو (Taro Aso) معاون نخست وزیر و وزیر دارایی ژاپن از خبرنگاران درخواست کرد که استفاده از واژه ارز مجازی را متوقف کرده و ازین پس از نام قانونی جدید “دارایی رمز ارز” استفاده کنند.

آسو (که پیشتر به عنوان معاون امور مالی و اقتصادی دولت ژاپن خدمت کرده است) این اظهارات را طی یک جلسه پرسش و پاسخ کنفرانس خبری، پس از جلسه هیئت دولت مطرح کرد. متن کامل این جلسه پرسش و پاسخ به همراه ترجمه انگلیسی آن، توسط آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) در تاریخ ۲۶ آوریل، منتشر شد.

طبق گزارش امروز کوین تلگراف ژاپن، اصرار تارو آسو برای استفاده از این عبارت جدید، به تصویب پیش‎نویس اصلاحی قوانین سرویس‎های پرداخت و دستورالعمل‌های مالی ژاپن در ماه مارس مربوط می‎شود. در این اصلاحیه، تغییر نام قانونی رمز ارزها از عبارت سابق “ارزهای مجازی” به عبارت جدید “دارایی‎های رمز ارز” مورد تأیید واقع شده است.

با این وجود FSA تأکید کرد که این تعریف جدید، تنها تغییر نام قانونی رمز ارزها بوده و هیچ اجباری در استفاده آن توسط فعالان این صنعت، وجود ندارد.

جلسه پرسش و پاسخ تارو آسو، همچنین آخرین تحولات در روند بازبینی و ثبت نام رسمی کارگزاران و صرافی‌های جدید دارایی‎های رمز ارز توسط FSA (که در پی بازرسی ناظران از برخی شرکت‎های این صنعت مورد بازبینی واقع شده بود)، را نیز پوشش داد.

آسو در جلسه پرسش و پاسخ تأکید کرد که سازمان FSA، از هک شدن صرافی رمز ارز پرطرفدار ژاپنی در گذشته، درس بزرگی گرفته است و ازین پس قصد دارد تا نظارت بر فعالیت‎های این بخش را تشدید نماید. وی اظهار داشت:

با اینکه من بلاک چین را یک فناوری امیدوار کننده می‎دانم، اما تا استقرار کامل این فناوری قدری زمان لازم است. افراد گوناگونی به سوی بلاک چین روی خواهند آورد که همه آن‎ها حسن نیت نداشته و ممکن است برخی از آن سوء استفاده کنند. ما برای محافظت از سرمایه گذاران، لازم می‎دانیم که بر این تکنولوژی نظارت کامل و دقیق اعمال کنیم

آسو همچنین خاطرنشان کرد که در هفته جاری، دو کارگزار جدید دارائی‎های رمز ارز توسط FSA ثبت نام شده‎اند. این دو شرکت عبارتند از Rakuten Wallet و Decurret، که شرکت Decurret از معاون اجرائی سابق وزارت دارائی ژاپن به عنوان یکی از مدیران خود استفاده می‎کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.