وبسایت Cryptopia مجدداً راه‎اندازی می‎شود

صرافی رمز ارز Cryptopia، که به تازگی توسط هکرها مورد حمله واقع شده و ۱۶ میلیون دلار از آن به سرقت رفته بود، طی اعلامیه‎ای راه‎اندازی مجدد سایت و بازگردانی اطلاعات کاربران خود را اعلام کرد. Ryo با انتشار پستی جدید مدعی شد که وجود یک باگ نرم‎افزاری در کیف پول مونرو، این سرقت را برای هکرها ممکن ساخته است.

0 83

صرافی رمز ارز Cryptopia که به تازگی هک شده بود، سایت خود را با فرمت read only مجدداً راه‎اندازی، و بالانس حساب کاربران را به حالت قبلی بازیابی کرده است. (توئیت Cryptopia در تاریخ ۵ مارس)

به دنبال اعلامیه‎ی هفته‎ی گذشته‎ی Cryptopia مبنی بر راه‎اندازی این وبسایت در ۴ مارچ، Cryptopia با یک روز تأخیر وبسایت زنده را مجدداً راه‎اندازی کرد.

در رشته توئیت‎های بعدی، Cryptopia تأیید کرد که از بالانس قبلی حساب کاربران (که از ۱۴ ژانویه به ثبت رسیده)، به‎عنوان مبنای محاسبه‎ی بازگشت موجودی آنان در آینده، استفاده خواهد کرد.

این صرافی گزارش کرد که در حال نهایی کردن فرآیند بازگشت موجودی به کابران آسیب دیده است و جزئیات بیشتر را به زودی منتشر می‎کند. Cryptopia به کاربران خود توصیه کرد که فعلاً رمزهای عبور خود و اعتبارنامه‎ی تأیید هویت دو مرحله‌ای را بازنشانی کنند.

به دنبال هک ۱۶ میلیون دلاری در اواسط ماه ژانویه و اعلامیه‎ی پلیس نیوزلند مبنی بر آمادگی از سرگیری فعالیت‎های این صرافی، Cryptopia همچنان در حالت تعمیر و نگهداری باقی ماند؛ در پاسخ به این اخبار، Cryptopia توضیح داد که تا زمان مشخص شدن زیان‎های وارده و اطمینان از امنیت کامل بالانس حساب کاربران، قادر به از سرگیری فعالیت‎ها نبوده است.

پس از انتشار گزارش‎های اولیه از هک شدن این وبسایت در اواسط ژانویه، شواهد بیشتر حاکی از آن بود که هکرها تا دو هفته پس از این گزارش‎ها نیز به سرقت رمز ارز از این صرافی می‎پرداختند.

اخبار بعدی در خصوص آسیب‎پذیری این صرافی، در ۳ مارس منتشر شد. Ryo، پروژه‎ی کریپتو تحت اختیار مونرو (XMR)، با انتشار پستی مدعی شد که وجود باگی در نرم‎افزار کیف پول مونرو، امکان سپرده‎گذاری جعلی در صرافی‎های رمز ارز را محیا می‎کرد. اشکال ذکر شده که قرار است در نسخه‎ی بعدی این نرم‎افزار اصلاح شود، به هکرها اجازه می‎داد تا به مقدار دلخواه، رمز ارز XMR جعلی را در صرافی‎ها سپرده‎گذاری کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.