واکنش مدیر Coinbase به سخت‌گیری ژاپن نسبت به ارز رمزها

در حالی که Coinbase در انتظار دریافت مجوز فعالیت خود در ژاپن است، یکی از مدیران این صرافی مستقر در آمریکا اظهارات مثبتی در مورد موضع سخت اتخاذ شده توسط ژاپن در برابر صنعت ارز رمز ایراد کرده است.

0 90

مایک لمپرز، مسئول ارشد سیاست‌گذاری صرافی Coinbase، در یک مصاحبه با روزنامه مالی Nikkei Asian Review در ۱۰ اکتبر اظهار کرد که گفت‌وگوها با عالی‌ترین نهاد نظارتی مالی این کشور برای اخذ مجوز «خوب پیش می‌رود» و اضافه کرد که تمرکز قانون‌گذاران بر امنیت «برای ما خوب است».

همانطور که قبلا هم گزارش داده شده بود، نهاد خدمات مالی ژاپن (FSA) نظارت بر صرافی‌ های ارز رمز‌نگاری شده را پس از هک بی‌سابقه ۵۳۲ میلیون دلاری صرافی ارز رمز Coincheck افزایش داد.

این نهاد قانون گذاری اخیرا اعلام کرد که قصد دارد تا نظارتی شدیدتر بر صرافی‌ هایی اعمال کند که قصد دریافت مجوز دارند: حدود ۱۶۰ صرافی در صف دریافت مجوز هستند.

لمپرز امروز گفته است که دولت ژاپن بیشتر بر امنیت در فضای ارز رمز تمرکز دارد و این برای ما خوب است. مسئول ارشد تدارکات تاکید کرد که Coinbase قویا قصد دارد تا چراغ سبز قانون گذاران این کشور را دریافت کند»

«ما در انجام این کار متعهد هستیم و این اتفاق قطعا در سال ۲۰۱۹ رخ خواهد داد.»

در هر حال، لمپرز به سوالی کلیدی اشاره کرد که هنوز باید برای عملی شدن برنامه‌هایش پاسخ داده شود، این که آیا FSA شرکت Coinbase را ملزم می‌کند که سامانه‌اش از داخل ژاپن مدیریت شود یا خیر. لمپرز گفت که چنین شرطی خطرات امنیتی را به شدت افزایش می‌دهد و افزود:

«ما همه چیز را طوری ساخته‌ایم تا از داده‌های ذخیره شده ما در آمریکا محافظت کند. ما هیچ کاری نمی‌کنیم که حتی اندکی احتمال هک شدن را افزایش دهد. تکرار کاری که امروزه در آمریکا کرده‌ایم، در ژاپن و سایر کشورها برای ما سخت خواهد بود.»

لمپرز اشاره کرد که صرافی Coinbase در حال حاضر ده‌ها کارمند در آمریکا دارد که بر امنیت متمرکز هستند.

همانطور که قبلا گزارش شده بود، Coinbase برای اولین بار در ماه ژوئن از برنامه‌های خود برای حضور در بازار ژاپن پرده ‌برداری و اعلام کرد که امیدوار است تا «طی یک سال» مجوز لازم را اخذ کند.

در عین حال که از زمان تصویب متمم قانون خدمات پرداخت ژاپن در سال ۲۰۱۷، اخذ مجوز برای تمامی صرافی‌ هایی در این کشور فعالیت می‌کنند اجباری است، FSA مدام شرایط پذیرش متقاضیان را سخت‌تر کرده است.

در اوایل ماه جاری، این نهاد قانون گذاری اعلام کرد که فرآیند بررسی امنیت صرافی‌ ها را تقویت می‌کند و گفت که «تعداد سوالات پرسیده شده برای بررسی امنیت، چهار برابر شده و به ۴۰۰ مورد رسیده است.»

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.