واکنش مدیرعامل بایننس به نگرانی‌ها نسبت به 7 هزار بیت کوین دزدیده شده!

واکنش مدیرعامل بایننس به نگرانی‌ها نسبت به 7 هزار بیت کوین دزدیده شده : صرافی بایننس چند روز قبل مورد سرقت گسترده‌‌ای از جانب هکرها قرار گرفت و حدود 7 هزار بیت کوین از والت‌‌های آنلاین آن دزدیده شدند. مدیرعامل این صرافی عنوان کرده است که می‌‌توانستند با کمک استخراج‌‌کنندگان عمده شبکه بیت کوین این اتفاق را جبران کنند، اما به دلیل لطمه به اعتبار این رمز ارز و همچنین احتمال کم موفقیت از چنین کاری منصرف شده‌‌اند.

0 87

چنگ‌‌پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی رمز ارز‌‌ بایننس (Binance) نظرسنجی جدیدی را در توییتر ترتیب داد تا مشکلات به وجود آمده به دلیل هک 40 میلیون دلاری ( 7 هزار بیت کوین دزدیده شده) این صرافی مورد بررسی قرار گیرد. این نظرسنجی در روز 8 مه در توییتر پست شد.

همانطور که دیروز نیز گزارش شد، بایننس دچار حمله‌‌ای گسترده از جانب هکرها شد. حمله‌‌کنندگان از فیشینگ (Phishing) و ویروس‌‌های مختلف برای به دست آوردن کدهای 2FA و کلیدهای API استفاده کرده‌‌اند.

این رخنه امنیتی باعث شد که هکرها حدود 7,000 بیت کوین – حدود 40.7 میلیون دلار – را از کیف پول‌‌های نرم‌‌افزاری این شرکت و با استفاده از یک تراکنش ناشناس به سرقت ببرند.

در نظرسنجی امروز، ژائو اذعان داشت که 7,070 بیت کوین به سرقت رفته‌‌‌‌اند و خاطرنشان کرد که هکرها در کار خود بسیار حرفه‌‌ای، مصمم و صبور بوده‌‌اند. به نظر می‌‌رسد که آنها مدت زمان زیادی را صرف جمع‌‌آوری اطلاعات پیش از انجام حمله نهایی کرده‌‌اند.

ژائو همچنین عنوان کرد که صرافی بایننس بر “بازسازی و بازیابی” سیستم خود تمرکز دارد و برداشت پول و سپرده‌‌گذاری با تمام شدن این فرآیندها فعال خواهند شد – که احتمالا یک هفته طول خواهد کشید.

در طی نظرسنجی مذکور و یکی از توییت‌‌های بعدی، مدیرعامل بایننس تاکید کرد که این صرافی گزینه‌‌ تغییر سازمان بلاک چین را در نظر داشته اما بعدا تصمیمی دیگر گرفته است: در این فرآیند استخراج‌‌کنندگان با یکدیگر همکاری کرده تا 51% قدرت هش شبکه به دست آمده و تراکنش صورت گرفته برعکس می‌‌شود.

این ایده توسط بسیاری از پاسخ‌‌دهندگان انجمن مورد انتقاد قرار گرفت. اگر این روش مزایایی را هم دربر داشت، ژائو اعلام کرد که بایننس آن را به دلیل لطمه احتمالی به اعتبار بیت کوین و همچنین ریسک “جدایی شبکه بیت کوین و انجمن آن” نادیده گرفته است – هردوی اینها باعث ضررهایی بیش از 40 میلیون دلار خواهند شد. وی همچنین به احتمال کم موفقیت این روش اشاره کرد.

وی در این پست از اعضاء انجمن مانند جاستین سان، کوین بیس (QKC,  (Coinbase و چند شخص دیگر به دلیل حمایت‌‌های زیادشان قدردانی کرد – برای مثال، سان پیشنهاد داد که حاضر است 7,000 بیت کوین را به صورت شخصی جبران کند تا بایننس با مشکلی روبرو نشود.

ژائو اذعان داشت که این صرافی با استفاده از صندوق بیمه Secure Asset Fund for Users) SAFU) دارای سرمایه‌‌ کافی برای پوشش مبالغ دزدیده شده می‌‌باشد. صندوق مذکور در ژوئیه 2018 و با هدف بیمه حوادث این‌‌چنینی به وجود آمد.

وی همچنین توصیه‌‌های تیم امنیتی بایننس را به گوش کاربران رساند، با این مضمون که کاربران بهتر است 2FA های خود را دوباره تنظیم کنند و معامله‌‌کنندگانی که از API بهره می‌‌برند بهتر است کلیدهای خود را برای امنیت بیشتر عوض کنند.

هک صرافی بایننس بیشترین میزان به سرقت رفته در سال 2019 را به خود اختصاص داده است – صرافی‌‌هایی ماند Cryptopia، CoinBene، DragonEX و Bithumb در سال جاری هک شدند. تا زمان نوشتن این گزارش، بایننس به عنوان پنجمین صرافی رمز ارز‌‌ بزرگ دنیا شناخته می‌‌شود و هم‌‌‌‌اکنون شاهد 6.65% کاهش در حجم معاملات روزانه خود است.

منبع خبر

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.