واکنش جاستین سون به مک‌‌کیلب در مورد بی‌‌ارزش بودن ترون: ما در حال انجام کاری هستیم که تو در آن عاجز بودی!

واکنش‌‌های به وجود آمده در مقابل مک‌‌کیلب سر و صدای زیادی به پا کرده‌‌اند. مک‌‌کیلب قبلا در مصاحبه‌‌ای گفته بود که ترون کاملا بی‌‌ارزش است و هیچ قدرت فنی ندارد. اکنون کاربران بسیاری از وی انتقاد کرده‌‌اند و عده‌‌ای نیز بر این باورند که ترون به زودی از رمز ارز مک‌‌کیلب، یعنی استلار، پیشی خواهد گرفت. استلار تنها با 22 میلیون دلار در حجم معاملات از ترون جلو است و چنین چیزی ممکن است رنگ واقعیت به خود بگیرد.

0 102

بنیانگذار مشترک ریپل (Ripple) و استلار ، Jed McCaleb در یکی از مصاحبه‌‌های خود عنوان کرد که ترون (TRON) کاملا بی‌‌ارزش است. مک‌‌کیلب از ترون با عنوان “آشغال” نام برد و همین امر باعث به وجود آمدن زنجیره‌‌ای از واکنش‌‌های توییتری شده است. یکی از این واکنش‌‌ها از طرف جاستین سون، بنیانگذار فعال ترون، است:

TRON

سون به این نکته اشاره کرد که شرکت وی مشغول فعالیت در دو حوزه است که مک‌‌کیلب قبلا برای آن‌ها تلاش کرده بود: اشتراک فایل و رمز ارز. مک‌‌کیلب قبلا یک شبکه به اشتراک گذاری فایل با نام eDonkey2000 را به وجود آورد که به همراه KaZaA/Limewire/BearShare و Napster بالاخره توانستند از لحاظ کاربر پیش از BitTorrent قرار گیرند.

ترون در سال 2018 شرکتی را به دست گرفت که برای به وجود آوردن پروتکل BitTorrent ضروری بود و اکنون نیز در حال بررسی نقطه تلاقی رمز ارزها و توزیع فایل غیرمتمرکز است.

مک‌‌کیلب در بین منتقدان قراردادهای هوشمند و استیبل‌‌کوین‌‌ها قرار دارد. در زمان مصاحبه با CNN، وی اذعان داشت:

مشاهده چنین تخصیص سرمایه و منابعی بسیار سخت است، آن هم زمانی که این پروژه‌‌ها فاقد ارزش فنی می‌‌باشند و میلیون‌‌ها دلار پول دریافت می‌‌کنند. چنین کاری بسیار بی‌‌شرمانه است. امیدوارم که این روند تغییر کند. یکی از چیزهای خوبی که در زمان آرام شدن بازار به وجود می‌‌آید – هنوز هم معتقدم که این بازار خرسی نیست – این است که سرمایه گذاری کمتری بر روی این پروژه‌‌ها انجام می‌‌شود.

نود درصد از این پروژه‌‌ها به‌‌دردنخور هستند. چیزهایی مانند ترون واقعا آشغال هستند. اما مردم میلیون‌‌ها دلار در آن‌ها سرمایه گذاری می‌‌کنند، پروژه‌‌هایی که از لحاظ فنی به هیچ عنوان کارآمد نیستند.

گاهش اوقات باید راهی برای پرداخت دیجیتالی وجود داشته باشد و بسیار راحت می‌‌توانیم از استلار یا بیت کوین برای آن‌ها استفاده کنیم. مطمئنم که برای پرداخت پول گیاهان سنتی به چیز دیگری نیاز نخواهید داشت.

EOS‌‌ در حال پیشی گرفتن از ترون

CNN قبلا عنوان کرده بود که در طی دوره 24 ساعته نوشتن مقاله خود، ترون از چندین لحاظ تراکنش‌‌های بیشتری را نسبت به استلار به انجام رسانده بود و از مرز 2 میلیون نیز گذشته بودند. یکی از کاربران توییتر به این گزارشگر گفت که EOS‌‌ حتی از ترون نیز بهتر بوده است:

در واقع، بر طبق CoinMetrics.io، EOS‌‌ در روز 21 دسامبر 5,615.823 تراکنش به انجام رساند، که تقریبا دو برابر ترون است. حجم تراکنش‌‌ها در ارزیابی سودآوری و دسترسی به پلتفرم بلاکچین اهمیت بسیار بالایی دارد. صرف نظر از میزان قدرتمند بودن فناوری مورد نظر، نبود تقاضا برای توکن‌‌ها باعث کاهش ارزش آن‌ها می‌‌شود.

توییتر به مک‌‌کیلب واکنش نشان می‌‌دهد

علاوه بر جاستین سون، چندین شخص دیگر به جد مک‌‌کیلب واکنش نشان دادند. برخی معتقد بودند که وی تنها در حال تکه‌‌پرانی می‌‌باشد.

برای برخی دیگر این سوال پیش آمده بود که استلار چگونه توانسته بود جایگاه خود را در میان 10 رمزارز برتر (بر طبق ارزش بازاری) حفظ کند، با توجه به اینکه استفاده بسیار کمی دارد.

بعضی از افراد پیش‌‌بینی کردند که ترون در آینده از استلار جلو خواهد زد.

در زمان نوشتن این گزارش، از لحاظ حجم معاملات ترون تنها 22 میلیون دلار از استلار عقب بود و این پیش‌‌بینی می‌‌تواند بسیار محتمل باشد.

تقاضا در هنگام توسعه‌‌ یافتن نرم‌‌افزارهای غیرمتمرکزی به وجود می‌‌آید که مردم از آن‌ها استفاده می‌‌کنند. اخیر جایگزینی برای Telegram با نام Converse بر روی بلاکچین ترون به وجود آمد. این نرم‌‌افزار در حال حاضر به هیچ ترونی نیاز ندارد، اما این احتمال وجود دارد که شور و اشتیاق و سرعتی که بر اساس آن به وجود آمده است در آینده باعث افزایش تقاضا برای ترون شود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.