وام‌‌های رمز ارزی Genesis Capital در سال ۲۰۱۸ به ۱.۱ میلیارد دلار رسید

شرکت Genesis Capital در تازه‌‌ترین گزارش خود اعلام کرد که وام‌‌های رمز ارزی در سه‌‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ به ۵۰۰ میلیون دلار رسیدند. این شرکت همچنین اذعان داشت که پلتفرم جدیدی را برای ارز فیات به راه انداخته است تا مشتریان بتوانند بدون هیچ گونه مشکلی نقدینگی خود را افزایش دهند.

0 87

شرکت وام‌‌دهنده رمزارزی Genesis Capital تنها در سه‌‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ حدود ۵۰۰ میلیون دلار وام رمزارزی به کاربران خود اعطاء کرده است، که نسبت به شش‌‌ماهه قبل از آن رشدی ۱۰۰ درصدی داشته است. به صورت کلی، وام‌‌های اعطاءشده در سال گذشته به ۱.۱۱ میلیارد دلار رسید.

علی‌‌رغم سقوط قیمت ارزهای رمزنگاری شده، وام‌‌های رمزارزی در سه‌‌ماهه چهارم ۲۰۱۸ رشدی چشمگیر داشته‌‌اند

بر اساس گزارش شرکت آمریکایی Digital Asset Lending در روز ۳۰ ژانویه، این وام‌‌ها عمدتا به شکل بیت‌‌کوین، اتریوم و ارزهای رمزنگاری شده دیگر به شرکت‌‌های مختلف مانند صندوق‌‌های پوشش ریسک و شرکت‌‌های تجاری داده شده‌‌اند.

Genesis Capital اعلام کرد که علی‌‌رغم کاهش ۴۴ درصدی قیمت بیت‌‌کوین در دوره ذکرشده، حدود ۱۵۳ میلیون دلار وام هنوز هم در دست مشتریان است، که نسبت به سه‌‌ماهه قبل از آن ۲۰ میلیون دلار بیشتر شده است. بیشتر این گردش مالی به دلیل “وام‌‌های کوتاه‌‌‌‌مدت” سرمایه‌‌گذاران سازمانی در ماه‌‌های نوامبر تا دسامبر و همچنین به وجود آوردن یک روند تجاری نوین می‌‌باشد: قرض دادن پول برای وثیقه‌‌های رمزارزی.

Genesis Capital Processed $1.1B of Cryptocurrency Loans in 2018

بر اساس اعلامیه Genesis Capital، وام‌‌های داده‌‌شده در سه‌‌ماهه چهارم ۲۰۱۸ با رشدی ۱۰۰ درصدی به ۵۰۰ میلیون دلار رسیدند. این مبلغ تقریبا برابر با مجموع شش ماه اول سال ۲۰۱۸ می‌‌باشد که ۵۵۳ میلیون دلار بود.

حدود ۷۵ درصد از وام‌‌ها به شکل بیت‌‌کوین و ۰.۴ درصد از آنها به صورت بیت‌‌کوین کش بوده‌‌اند. قرض گرفتن اتریوم در سه‌‌ماه چهارم رشد خوبی داشت، اما هنوز هم ۸.۱ درصد وام‌‌ها را دربر می‌‌گیرد.

Genesis عنوان کرد که بیت‌‌کوین کش “قبل از هاردفورک ۱۵ نوامبر از محبوب‌‌ترین رمزارزها برای قرض گرفتن بود و همین امر اهمیت مدیریت بلاکچین‌‌ها را پس از ارتقاء نشان می‌‌دهد”. چند رمزارز دیگر شامل XRP (ریپل) و لایت کوین مابقی وام‌‌های سه‌‌ماهه چهارم را به خود اختصاص دادند.

سرمایه‌‌گذاران از رمز ارز ها برای تامین داد و ستدهای خود استفاده می‌‌کنند

این شرکت اذعان داشت که وام‌‌گیرندگان معمولا از این وام‌‌ها برای تامین مالی فعالیت‌‌های سازمانی، سرمایه گذاری‌‌های مشتقه یا شرط بستن بر روی کاهش قیمت بعضی از رمز ارزها استفاده می‌‌کنند.

بر طبق این شرکت، “پیش از سه‌‌ماهه چهارم، ۹۸ درصد از بیت‌‌کوین قرض داده شده برای مواردی چون سفته بازی، تصاحب شرکت‌‌ها و حواله پول به کار می‌‌رفت”. با این حال، قیمت بیت‌‌کوین تنها در روز ۱۴ نوامبر حدود ۱۶ درصد کاهش یافت و همین امر بسیاری از مشتریان را بر آن داشت که “از هم ترازی میان وام‌‌های ما و فعالیت‌‌های تجاری استفاده کنند و این کار را مستقیما از طریق Genesis به انجام رساندند”.

Genesis Capital Processed $1.1B of Cryptocurrency Loans in 2018

ساختار دارایی‌‌های Genesis در سال ۲۰۱۸

بیشتر سرمایه‌‌هایی که Genesis Capital به عنوان وام فراهم می‌‌آورد از جاهای دیگر و با نرخ سود ۵ تا ۷ درصد قرض گرفته می‌‌شوند. مایکل مورو، مدیر ارشد اجرایی Genesis Capital، اذعان داشت که خود این شرکت نیز وام‌‌ها را با سود ۱۰ تا ۱۱ درصد در اختیار کاربران قرار می‌‌دهد.

تا آخر ماه دسامبر، الگوهای زیادی میان وام‌‌ها و تغییر قیمت‌‌ رمزارزهایی مانند اتریوم شکل گرفته بودند، با وجود اینکه این رمزارز تنها درصد کمی از وام‌‌های Genesis را شامل می‌‌شد. قرض گرفتن کوتاه‌‌مدت به صورت اتریوم به شیوه‌‌ای چشمگیر افزایش پیدا کرد، که بیشتر به دلیل سرمایه‌‌گذاری کوتاه‌‌مدت صندوق‌‌های پوشش ریسک در زمان بازار خرسی می‌‌باشد.

این شرکت عنوان کرد:

این آمار افزایش سرمایه‌‌گذاری‌‌های کوتاه‌‌مدت را به خوبی نشان می‌‌دهد، چرا که سرمایه‌‌گذاران علی‌‌رغم کاهش قیمت‌‌ رمزارزها باز هم بر روی اتریوم شرط می‌‌بندند

شرکت Genesis قصد دارد به صورت ارز فیات نیز وام اعطاء کند

در همین حال، Genesis Capital در طی سه ماه آخر سال ۲۰۱۸ پلتفرم جدیدی را برای وام‌‌دهی ارز فیات آماده کرد و به نظر می‌‌رسد که به دلیل “تقاضای مشتریان جهت قرض گرفتن دلار آمریکا به همراه رمزارزها بوده است”.

Genesis ادعا کرده که “استقبال از این پلتفرم جدید بسیار عالی بوده است”. این شرکت اعلام کرد: “سرمایه‌‌گذاران بلندمدت رمزارزی می‌‌توانند از خدمات وام ارز فیات نیز استفاده کرده و بدون هیچ مشکل مالیاتی نقدینگی خود را افزایش دهند”.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.