وال استریت ژورنال: کریپتو تنها برای توسعه‌‌دهندگان استفاده گسترده دارد

با وجود فراگیر بودن مفهوم فضای کریپتو در کشورهای مختلف باز هم به نظر می‌‌رسد که استفاده از این فناوری نوین چندان گسترده نیست. مقاله وال استریت ژورنال این نکته را مورد بحث قرار می‌‌دهد که تا این لحظه تنها توسعه‌‌دهندگان توانسته‌‌اند از کاربردهای واقعی کریپتو استفاده کنند و بیشتر کاربران آن‌ها را تنها به چشم دارایی‌‌های قابل معامله می‌‌بینند.

0 79

طبق مقاله منتشر شده در وال استریت ژورنال (WSJ) در ۱ ژانویه، “تاکنون کاربردهای کمی برای بیت کوین و فناوری بلاکچین مشاهده شده است”.

بر اساس مقاله WSJ، در سال ۲۰۱۷ توسعه کریپتو “به عنوان راهی برای ثروتمند شدن مطرح شد”. این مقاله همچنین عنوان می‌‌کند که “در ابتدای سال ۲۰۱۸، سوال مهم‌‌تر این بود که آیا بیت کوین می‌‌تواند انتظارات به وجود آمده از سال ۲۰۱۷ را برآورده کند”، و در پایان سال ۲۰۱۸ دیدیم که جواب کاملا “منفی” است.

اندی برومبرگ – موسس Coinlist، پلتفرمی که برای فروش توکن‌‌ بر اساس مقررات موجود به وجود آمده است – توضیح داد که قدم بعدی برای کریپتو این است که درک کنیم “به چه شکلی می‌‌توانیم این فناوری را به یک محصول قابل استفاده برای مردم تبدیل کنیم”. با این حال، بر طبق این مقاله:

بیت کوین و صدها رمز ارز دیگر که در طی این سال‌‌ها به وجود آمده‌‌اند، هنوز هم تنها برای توسعه دهندگان استفاده گسترده دارند”.

طبق مقاله WSJ، توسعه دادن نرم‌‌افزار برای پلتفرم اتریوم نسبت به پلتفرم‌‌های غیربلاکچینی دیگر بسیار کمتر است. در مورد اتریوم، اکنون هیچ ابزار قابل استفاده‌‌ای برای ساختن نرم‌‌افزار برای iOS یا اندروید وجود ندارد، “بنابراین توسعه دادن نرم‌‌افزار برای پلتفرم اتریوم به دسته‌‌ای از تجهیزات نیاز دارد تا به خود پلتفرم متصل شویم”.

با این وجود، WSJ اذعان می‌‌کند که سرمایه‌‌گذاران سازمانی در هنگام راه‌‌اندازی Bakkt توسط ICE، گرداننده بورس سهام نیویورک (NYSE)، وارد فضای کریپتویی خواهند شد. همانطور که Cointelegraph دیروز گزارش داد، زمان عرضه اوراق آتی بیت کوین Bakkt اوایل سال ۲۰۱۹ اعلام خواهد شد.

این مقاله خاطرنشان می‌‌کند که “علی‌‌رغم ورود چندین بازیگر وال استریت به این فضا، کلاهبرداری در آن هنوز هم زیاد است”. این ایده می‌‌تواند اظهار نظر جنجال‌‌آفرین جد مک‌‌کیلب – بنیانگذار مشترک استلار (Stellar) – را یادآور شود که اخیرا گفته بود: “۹۰ درصد این پروژه‌‌ه[به غیر از استلار، اتریوم و بیت کوین]مزخرف هستند”.

وال استریت ژورنال اخیرا پژوهشی را در ماه دسامبر انجام داد و بر اساس آن، صدها عرضه کریپتو نشانه‌‌هایی از کلاهبرداری، درآمدهای غیرمحتمل و تقلب را در خود داشتند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.