وال‌‌ها به دلیل سیر نزولی بازار در حال انباشتن اتریوم به صورت جمعی هستند

از آنجا که بیت کوین‌‌ (BTC) در هفته‌‌های گذشته کاهش قیمت چشمگیری داشته است و قیمت آن به زیر 6,000 دلار رسیده است، سرمایه‌‌گذاران دست به کار شده و سعی دارند به دلیل نزول قیمت‌‌ها پی ببرند. اگرچه بسیاری از افراد به افتضاح به بار آمده توسط بیت‌کوین‌‌ کش، سختگیری‌‌های اعمال‌‌شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده بر ارزهای دیجیتالی و همچنین نبود توسعه‌‌ کافی در صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین‌‌ اشاره می‌‌کنند، یک کاتالیزور نظری دیگر اخیرا قوت گرفته است.

0 94

برای آن‌هایی که از همه‌‌ی امور مطلع نیستند، این کاتالیزور پیشنهاد شده این است که وال‌‌ها و هولدرها در پی نقد کردن رمز ارزهای خود بودند و فشار فروش بسیار زیادی را بر روی دارایی‌‌ها مانند اتریوم و بیت کوین‌‌ وارد ساختند. با این حال، پژوهش‌‌های فراوانی که توسط Diar (یکی از واحدهای تحلیل داده‌‌های مرتبط با رمز ارز) انجام شده‌‌اند به این نکته اشاره دارند که بر خلاف این عقیده‌‌ رایج، گزارشات مربوط به تنزل قیمت‌‌ وال‌‌ها بسیار نزدیک به واقعیت است.

هولدینگ اتریوم توسط وال‌‌ها در بازار نزولی فعلی تقریبا دو برابر شده است

بر طبق آخرین گزارش هفتگی Diar، وال‌‌ها در حال تجمع در آب‌‌های اتریوم هستند، که احتمالا به دلیل بازار فعلی رمز ارزها وسوسه شده‌‌اند.

ما آخرین مطالب خود را برای مطالعه فراهم آورده‌‌ایم:

  • وال‌‌های $ETH در حال انباشتن چندین میلیارد هستند، اما رشد همچنان راکد است
  • GrayscaleInvest هولدینگ‌‌های بیت کوین‌‌ با کاهش قیمت‌‌ها افزایش می‌‌یابند
  • Diar، 3 دسامبر 2018

بر طبق داده‌‌های TokenAnalyst که از طریق Diar منتشر می‌‌شوند، مقدار کلی اتریوم که توسط 500 والت برتر نگه‌‌ داشته می‌‌شود رشدی 80 درصدی داشته‌‌ است. اگر بخواهیم این مقدار را بر اساس عدد بنویسیم، در روز 1 ژانویه وال‌‌ها 11 میلیون اتریوم داشتند و در روز 30 نوامبر چیزی حدود 20 میلیون اتریوم در اختیار دارند.

این عدد سرسام‌‌آور تقریبا 20 درصد از مقدار کل اتریوم است که در حال حاضر وجود دارد و ارزش آن 2.2 میلیارد دلار آمریکا است؛ این نکته کاملا نشان می‌‌دهد که وال‌‌ها به شدت بر روی بازگشت بازار ریسک می‌‌کنند.

Diar همچنین خاطرنشان کرد که وال‌‌ها در حال تقویت والت‌‌های اتریوم خود بوده‌‌اند که بیشتر به دلیل قوانین تنظیم‌‌کننده کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده است و از دلایل دیگر آن می‌‌توان به تغییر در نگرش به سمت پروژه‌‌های تامین شده توسط ICO (عرضه‌‌ اولیه‌‌ کوین) اشاره کرد. به همین دلیل، دولت آمریکا اخیرا AirFox و Paragon را جریمه کرد، در حالی که موسس EtherDelta به دلیل مالکیت پلتفرم بدون گواهینامه‌‌ی اوراق جریمه شد. این دو مورد از اعمال قانون ترس را در دل دارندگان آلتکوین زنده کرد و تعداد زیادی از آن را به سمت خرید اتریوم پیش برد.

بدون توجه به انگیز‌‌ه‌‌ اصلی پشت این انباشت رمز ارز، Diar در نهایت به این نکته اشاره کرد که ارزش فیات هولدینگ وال‌‌ها تا ~90% کاهش داشته، رشد متوسط اترویم 270% بوده و همین نشانه‌‌ای از بازار در حال ترقی برای افراد خوشبین است.

بیت کوین‌‌ در حال انباشته شدن و UTXO در حال رشد است

وال‌‌ها نه تنها در حال انباشتن اتریوم به صورت دسته جمعی بوده‌‌اند، بلکه همین کار را در مورد بیت کوین‌‌ نیز انجام داده‌‌اند و این دوره از بازار نزولی را چشمگیرتر کرده‌‌اند. همانطور که قبلا توسط NewsBTC گزارش شد، تحلیلگر بیت کوین‌‌ FlibFlib توجه افراد را به سمت مقدار بازده تراکنشی خرج‌‌نشده (UTXO) در نیمه‌‌های ماه نوامبر جلب می‌‌کند. این تحلیلگر توضیح داد که با افزایش UTXO، انباشت رمز ارزها نیز صورت می‌‌گیرد، اما با کاهش همین شاخص، سرمایه‌‌گذاران بیت کوین‌‌‌‌های خود را می‌‌فروشند.

با به خاطر سپردن این نکته و همچنین در نظر داشتن اینکه UTXO از ماه ژوئیه در حال کاهش بوده است، حتی در کسادی 40 درصدی نیمه‌‌های نوامبر، بسیاری از افراد معتقدند که وال‌‌ها به سرمایه گذاری بلندمدت بر روی بیت کوین‌‌ روی خواهند آورد. با این وجود، این تحلیلگر یادآور شد که انباشتن تدریجی برای صعود بیت کوین‌‌ کافی نخواهد بود. این تحلیلگر عنوان کرد که شاخص بازده خرج‌‌نشده باید دستخوش یک “افزایش چشمگیر” به همراه افزایش قیمت بیت کوین‌‌ شود، تا در نهایت مشخص شود که بازار نزولی سیر خود را طی کرده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.