وارن بافت: بیت کوین توهمی است که تنها برای شارلاتان‌ها جذاب است

با توجه به مصاحبه‌ای که CNBC با وارن بافت (Warren Buffett) مدیرعامل Berkshire Hathaway در ۲۵ فوریه منتشر کرده، او در خصوص بیت کوین گفت که این فناوری یک فریب است که تنها برای شارلاتان‌ها جذاب است.

0 87

بافت که به عنوان منتقد بیت کوین شناخته می‌شود، قبلا نیز گفته بود که خرید بیت کوین شبیه به قماربازی است و هیچ‌کس نمی‌داند که دقیقا بهترین رمز ارز چیست. زمانی که خبرنگار CNBC از او پرسیده که آیا در مدت اخیر نظر خود را درباره بیت کوین تغییر داده است یا خیر، او پاسخ داده که نظرش تغییر نکرده و همچنان معتقد است که بیت کوین اساسا یک توهم است. در طول گفتگو نیز گفته است که با توجه به این‌که بلاکچین هیچ وابستگی به بیت کوین ندارد، بنابراین بیت کوین هیچ ارزش منحصر به فردی ندارد و چیز خاصی تولید نمی‌کند. او می‌گوید: اگر در طول یک روز به بیت کوین خیره شوید خواهید دید که تا چه میزان بالا و پایین می‌شود، بیت کوین فریب است.

او ادامه داد:

چه کسی می‌داند که سال آینده چه خواهد شد، من با کسانی که در بیت کوین سرمایه گذاری کرده‌اند و تغییرات آن تاثیرات منفی به روی زندگی آن‌ها گذاشته است، همدردی می‌کنم

چارلی مونگر (Charlie Munger) معاون Berkshire Hathaway نظر مثبتی نسبت به بیت کوین ندارد و گفته است که:

تجارت را کس دیگری انجام می‌دهد، اما شما نمی‌توانید تصمیم به خروج بگیرید.

همان‌طور که کوین‌تلگراف در اکتبر ۲۰۱۸ گزارش داده است، Berkshire Hathaway حدود ۶۰۰ میلیون دلار در دو شرکت فین‌تک که در زمینه پرداخت‌ متمرکز هستند، سرمایه‌گذاری کرده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.