هیچکس نمی تواند بیت کوین را متوقف کند

تیم رسانه فینمگ گزیده‌ای از سخنان مهم ترین و تاثیرگذارترین چهره های دنیای تجارت، تکنولوژی و بیت کوین را در قالب یک ویدئو برای شما آماده کرده است که در ادامه می‌توانید آن را مشاهده کنید.

0 923

 

آندرآس آنتونوپولوس، محقق و پیشگام عرصه بیت کوین و بلاکچین درباره بیت کوین گفته است:
بیت کوین نه پول برای اینترنت، که اینترنت پول است.
این جمله معنای عمیقی دارد. رمزارزها از جمله بیت کوین، اتریوم، استلار و سایر کوین ها همگی ساخته شده اند تا چیزی را به ما عرضه کنند که سابق بر آن در عرصه اینترنت جای آن خالی بوده است و آن انتقال ارزش یا اینترنت ۳ است. بلاکچین یک مفهوم است که برای اولین بار در دنیای دیجیتال برای ما امکانی را فراهم کرد تا یک سیستم دموکراتیک، غیر متمرکز، شفاف و مصون از دخالت های نادرست بسازیم که می تواند سر آغاز یک تحول اساسی و تغییر رویکرد و نگرش به جهان باشد. با استفاده از قراردادهای هوشمند بلاکچین، حوزه نفوذ آن به اندازه بزرگی و نفوذ اینترنت در دنیای ماست و کاربردهای آن در زمینه های دولتی، رای‌گیری، بهداشت و سلامت، زنجیره تامین، بانکداری، بیمه، املاک و بسیاری موارد دیگر عملا بی انتهاست و امروز این کاربردها تنها با تخیل ما محدود شده اند و به اعتقاد عده زیادی وضعیت امروز بلاکچین قابل مقایسه با روزهای آغازین اینترنت است. بیت کوین به عنوان میراث ساتوشی ناکاموتو و اولین ارز رمزنگاری شده در حال که کمتر از ده سال سن دارد توانسته است به رکورد ۲۰۰۰۰ دلار در هر واحد دست پیدا کند که آن را از هر سرمایه گذاری مشابه دیگر برتر می سازد. و همه این‌ها باعث می شود ما فکر کنیم که بلاکچین و بیت کوین قطعا در کنار هوش مصنوعی سازنده آینده نزدیک ما باشند.
اما در کنار همه این واقعیت ها شاید بد نباشد نگاهی هم به سخن بزرگان درباره بیت کوین، رمزارزها و بلاکچین بیندازیم.
بیل گیتس موسس مایکروسافت، خیر و کسی که سال ها لقب متمول ترین فرد دنیا را دارا بود درباره بیت کوین می گوید:
بیت کوین خیلی هیجان انگیز است. بیت کوین حتی از پول اعتباری (ارز فیات) هم بهتر است.

اما کار بیت کوین به اینجا ختم نمی‌شود، بیت کوین و بلاکچین کارکردهایی بسیار بزرگتر از دریافت و پرداخت ساده پول دارند مکس کیزر، مجری BBC، تلویزیون ملی روسیه و فعال اقتصادی درباره تاثیر بیت کوین بر اقتصاد جهانی و علت دشمنی بانک ها با آن می گوید:
تروریست های اقتصادی (بانک های با سرمایه متمرکز) اینجا هستند تا من و شما را بکشند.

راجر ور که از پیشگامان بیت کوین، کار آفرین و یکی از بزرگترین نام ها در عرصه کریپتوکارنسی می باشد درباره اثرات سیاسی و جهانی بیت کوین حتی یک قدم پیش تر گذاشته و درباره کودکان قربانی تحریم های آمریکا بر علیه عراق گفته است:
بیت کوین این قدرت رو داره که هر کار اونا کردن رو برگردونه و بیت کوین این اجازه رو از اونا میگیره.

امروز بیت کوین تبدیل به یک نام شناخته شده جهانی شده است، یک برند جهانی که از شمالی ترین نقطه اروپا تا جنوبی ترین سواحل آفریقا و از غرب تا شرق جهان و در اقصی نقاط دنیا همه نام آن را شنیده اند، ارزش این برند جهانی و تکنولوژی زیربنایی آن که چیزی جر بلاکچین نیست به هیچ وجه قابل تخمین برای امروز و آینده ما نیست و بهترین نکته درباره این برندهای تکنولوژی این است که آن ها نه متعلق به کسی هستند و نه تحت کنترل کسی قرار می گیرند. هیچ مرز و هیچ دولتی توانایی متوقف کردن بیت کوین را ندارد.

ویدیوهای مرتبط

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.