هک ۱۳۰ حساب توییتری در ارتباط با کلاهبرداری بیت کوین

اداره ی تحقیقات فدرال (اف بی آی) مسئولیت تحقیق هک بزرگ توییتر در روز چهارشنبه را به عهده گرفته است. در حال حاضر به گفته مسئولان توییتر «کم و بیش» حساب ۱۳۰ کاربر این شبکه بزرگ اجتماعی متأثر از این اتفاق بوده است.

1 93

بنابر به روز رسانی صبح جمعه (UTC) بخش پشتیبانی توییتر مشغول بازگرداندن دسترسی این کاربران به حساب‌هایشان است که گفته می شود «احتمالاً مدت زمانی طول می کشد»؛ چرا که اقدامات احتیاطی‌ای در نظر گرفته شده تا دسترسی به حساب‌ها، تنها برای کاربران اصلی میسر باشد.

تا این لحظه توییتر از احتمال دستکاری اطلاعات شخصی صحبتی به میان نیاورده است و در به روز رسانی امروز خود این مورد را صرفاً «در دست بررسی» اعلام کرده است. مسئولان پشتیبانی توییتر روز گذشته اعلام کرده بودند که شواهدی مبنی بر سرقت رمزهای عبور وجود ندارد:

در حال حاضر تصور نمی کنیم تغییر رمزهای عبور ضرورتی داشته باشد.

دیروز رویترز گزارش داد که اف بی آی تحقیقات خود را درباره این هک آغاز کرده است. همچنین وال استریت ژورنال به نقل از اندرو کومو (Andrew Cuomo) فرماندار نیویورک گزارش داده است که دپارتمان خدمات مالی نیویورک (New York Department of Financial Services) در مورد این حمله تحقیق خواهد کرد.

به دنبال این حمله اعلانی از سوی کارگروه جرائم مالی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده (US Treasury Department’s Financial Crimes Enforcement Network ) منتشر شد که از صرافی های رمز ارز و دیگر موسسات مالی مطلع از موضوع درخواست کرده بود هر فعالیت مشکوک که ظن ارتباط با این هک در آن‌ها وجود دارد را گزارش کنند.

در این میان افراد و شرکت های حاضر در جامعه رمز ارزها نیز با استفاده از منابع خود در تلاشند تا زوایای تاریک بیشتری از حمله چهارشنبه را روشن سازند.

شرکت الیپتیک (Elliptic) که بر مدیریت ریسک سرمایه گذاری‌های رمز ارز تمرکز دارد، در اینباره می‌گوید:

بیت کوین های جمع آوری شده در این کلاهبرداری که در مجموع بالغ بر ۱۲۰۰۰۰ دلار می باشد، اکنون به ۱۲ آدرس جدید انتقال یافته است.

هک 130 حساب توییتری در ارتباط با کلاهبرداری بیت کوین
هک ۱۳۰ حساب توییتری در ارتباط با کلاهبرداری بیت کوین

همچنین این شرکت اعلام کرده است:

 

سهم ناچیزی از این مبالغ به صرافی های شناخته شده قانونی فرستاده شده ... دلیل اهمیت این موضوع این است که می‌تواند سرنخ مهمی برای بازرسان دولتی باشد که درصدد شناختن هویت این هکرها هستند. بدین صورت که می‌توانند هویت صاحبان حساب که این مبالغ واریزی را دریافت کرده‌اند را از آن‌ها (صرافی‌ها) استعلام کنند.

طبق تحقیقات این شرکت، بیشترین قربانیان این کلاهبرداری از قاره آسیا بوده‌اند. تصویر زیر موقعیت مکانی آدرس‌های ارسال کننده تراکنش (به آدرس اسکم) را نشان می‌دهد.

لازم به ذکر است که تقریباً نیمی از بیت کوین های جمع‌آوری شده به حسابی وارد شده که از ماه می امسال فعالیت داشته است.

وایت استریم (Whitestream) شرکت دیگری در حوزه بلاک چین، ادعا می کند این آدرس پیش از این با صرافی کوین بیس (Coinbase) و همچنین سرویس‌های پرداخت بیت پی (BitPay) و کوین پیمنت (CoinPayments) تعامل داشته است.

علاوه بر این طبق تحلیل مقدماتی صورت گرفته از سوی OXT Research (بخش تحقیقاتی شرکت سامورایی والت)، صرافی بیت مکس (BitMEX) هم در زمره مواردی است که هکرها پیش از این با آن تعامل داشته‌اند.

منبع: cryptonews.com

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. […] هک ۱۳۰ حساب توییتری در ارتباط با کلاهبرداری بیت کوین اولین بار در فینمگ – مجله مالی اقتصادی. پدیدار […]