هک صرافی رمز ارز نیوزیلندی Cryptopia همچنان ادامه دارد

تقریبا دو هفته قبل خبر هک شدن صرافی رمز ارز Cryptopia منتشر شد. اما به نظر می رسد که همان هکرهای قبلی باز هم دست به سرقت مقادیر زیادی اتریوم زده‌‌اند. شایان ذکر است که بعضی از کاربران معتقدند که خود صرافی Cryptopia این مبالغ را انتقال داده و این اخبار تنها برای پوشاندن واقعیت می‌‌باشند.

0 89

بر اساس گزارش شرکت بلاکچینی Elementus ، دو هفته پس از اخبار اولیه مربوط به هک شدن Cryptopia، این صرافی رمز ارز نیوزیلندی هنوز هم توسط خرابکاران اینترنتی تهدید می‌‌شود.

این صرافی در روز ۱۵ ژانویه و پس از گزارش هکی که باعث به وجود آمدن “زیان‌‌های بسیار شد”، فعالیت‌‌های خود را به حالت تعلیق درآورد. Cryptopia عنوان کرد که هک مذکور در روز ۱۴ ژانویه رخ داد. این پلتفرم در ابتدا اذعان داشته بود که فرآیند بازبینی معیارهای امنیتی خود را آغاز خواهد کرد و چندین بروزرسانی را قبل از این اتفاق ارائه داده بود.

در روز ۲۰ ژانویه، Elementus گزارش داد که تقریبا ۱۶ میلیون دلار به صورت اتریوم و توکن‌‌های ERC20 به سرقت رفته است. داده‌‌های بلاکچین اتریوم نشان می‌‌دهند که سرمایه‌‌های مذکور از دو کیف پول مرکزی Cryptopia (یکی از آنها دارای اتریوم و دیگری دارای توکن‌‌های ERC20 بود ) در صبح روز ۱۳ ژانویه انتقال یافته‌‌اند.

در پست امروز، Elementus اعلام کرد که این هک همچنان ادامه‌‌دار است و هکرها ۱,۶۷۵ اتریوم (۱۷۵ هزار دلار) را از ۱۷,۰۰۰ کیف پول Cryptopia دزدیده‌‌اند. این مقاله همچنین عنوان می‌‌کند که در میان ۱۷,۰۰۰ کیف پول مذکور، ۵ هزار عدد از آنها به صورت کامل خالی شده‌‌اند.

Elementus عنوان کرد که به نظر می‌‌رسد همان هکر یا هکرها مسئول این اتفاقات جدید باشند، چرا که رمزارزها به همان آدرس هک اولیه منتقل شده‌‌اند. هردو آدرس ذکرشده در Etherscan به دلیل دخالت در این هک‌‌ها به مردم اطلاع داده شده‌‌اند تا کاربران در هنگام تراکنش مواظب آنها باشند.

این پست نتیجه‌‌گیری می‌‌کند که Cryptopia کنترل کیف پول‌‌های اتریوم خود را در اختیار ندارد، در حالی که هکرهای مذکور هنوز هم آنها را تحت کنترل خود دارند. چندین کاربر خاطرنشان کرده‌‌اند که این دومین حمله به Cryptopia نیست، بلکه ادامه هک قبلی می‌‌باشد. یکی از کاربران توییتر اذعان داشت:

ماهیت این حمله به این صورت است که هکر کلید خصوصی کیف پول اتریوم آنها را دزدیده و کپی صرافی را حذف کرده است. این همان هک قبلی می‌‌باشد، تنها مسئله این است که آنها می‌‌خواهند توجه شما را از مسائل اصلی منحرف سازند

شرکت تحلیلی Chainalysis دیروز عنوان کرد که دو گروه هکری تاکنون ۱ میلیارد دلار به صورت رمز ارز دزدیده‌‌اند. بر طبق گزارش یکی از مقالات وال استریت ژورنال، دو نهاد تاکنون بیشتر رمزارزهای به سرقت رفته را دریافت کرده‌‌اند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.