هوبی (Huobi) اولین دفتر خود در روسیه را تاسیس کرد

با توجه به یک گزارش مطبوعاتی که امروز با کوین تلگراف به اشتراک گذاشته شده، صرافی رمز ارز هوبی که در سنگاپور مستقر است، روز پنجشنبه 6 دسامبر، رسما اولین شعبه‌‌ خود را در روسیه راه اندازی کرد.

0 90

این صرافی واقع در روسیه که هوبی راشا (Huobi Russia) نام دارد با همکاری مرکز توسعه‌‌ی دیجیتال بانک توسعه‌‌ی روسیه (VEB) و با حمایت برنامه‌‌ی همکاری منطقه‌‌ای هوبی، Huobi Cloud، تاسیس شده است.

در وب سایت VEB آمده است که مرکز توسعه‌‌ دیجیتال برای ترویج بلاک چین و دیگر فناوری‌‌های مرتبط با کریپتو توسط این بانک تاسیس شد.

در سپتامبر سال جاری، هوبی برای اولین بار به صندوق نوآوری VEB روسیه پیوست و یکی از ساکنین مرکز انتقال دیجیتال شد تا تجربه‌‌ی خود در مورد قوانین کریپتو را به اشتراک بگذارد. در همین راستا مدیر عامل صندوق ادعا کرد که تجربه و تخصص هوبی به ایجاد یک “اصل قانونی که بتواند با فضای امیدوار کننده‌‌ موجود رقابت کند ” کمک خواهد کرد.

دیوید چن مدیر اجرایی شرکت هوبی در سخنرانی خود در یک رویداد محرمانه در روز پنجشنبه ادعا کرد که راه اندازی هوبی راشا به ترویج “فناوری پیشرو و تخصص و تجربه‌‌ی معامله برای کاربران روسی” شامل مهارت‌‌هایی مانند «امنیت بی نظیر، پایداری و تجربه‌‌ی کاربر»، کمک خواهد کرد.”

مدیر عامل هوبی راشا، آندره گرچوف (Andei Grachev) نیز خاطر نشان کرد که حجم معاملات تجاری در روسیه در حال افزایش است و صرف نظر از بازار خرسی موجود ادعا کرد که این حجم معاملات “اخیرا در عرض یک روز از 20 میلیون دلار گذشته است.”

طبق گزارش وب سایت این مرکز، صندوق نوآوری VEB روسیه که در سال 2011 ایجاد شده است، اولین مرکز تخصصی روسیه برای حمایت و توسعه‌‌ی فناوری‌‌های انقلابی در زمینه‌‌ مدیریت و عملکرد موسسات و شرکت‌‌های دولتی است.

مرکز نوآوری به بررسی و اجرای پروژه‌های مختلف بلاک چین و جایگاه‌های بیش از ۲۰ شعبه‌ی شرکت‌های بزرگ بلاک چین و فناوری مانند اتریوم فاندیشن (Etherium Foundation)، شرکت فناوری بیت کوین (BTC), بیت‌فری، (PricewaterhouseCoopers (PwC و ‌غیره می‌پردازد.

همانطور که در گزارش‌های مطبوعاتی آمده است، ولادیمیر دمین (Vladimir Demin)، رئیس صندوق نوآوری VEB، ادعا کرد که روسیه “به طور فعال بازار بلاک چین را ارتقا می‌دهد”، و VEB مایل است که ” در تحقیقات و قوانین و تصویب قوانین بلاک چین نقش یک رهبر را بازی کند.”

بانک “VEB” یا “بانک دولتی توسعه و امور اقتصادی خارجی” که در سال ۱۹۲۲ تأسیس شد، اولین بانک بین المللی اتحاد جماهیر شوروی است که در اصل روسکومبانک (Roskombank) نامیده می‌شود. این بانک مسئول توسعه‌ی اقتصاد روسیه و مدیریت صندوق‌های بازنشستگی و بدهی‌های دولت روسیه است .

بانک‌های روسی نیز به فناوری بلاک چین علاقه مند شده‌اند

اخیرا، سبربانک (Sberbank) که بانک بزرگ تحت حمایت دولت روسیه است، یک قرارداد بازخرید پولی فرابورس (OTC) بر اساس فناوری بلاک چین اجرا کرد. در اوایل ماه نوامبر، شعبه‌ روسیRaiffeisen Bank International با غول نفتی محلی گزپروم نفت (Gazprom Neft) شریک شد تا یک تضمین بانکی را که از بلاک چین استفاده می‌کند، فعال کند

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.