همکاری IBM و شرکت ملی نفت ابوظبی به منظور ایجاد سیستم زنجیره تامین بلاکچین

مطابق خبری که شرکت ملی نفت ابوظبی (ADNOC) در تاریخ 9 دسامبر منتشر کرد، این شرکت با IBM در زمینه آزمایش سیستم زنجیره تامین مبتنی بر بلاکچین همکاری می‌‌کند.

0 80

شرکت ملی نفت ابوظبی که یکی از شرکت‌‌های نفتی امارت متحده عربی است، در میان مهمترین تولید کننده سوخت‌‌های فسیلی در جهان با تولید روزانه 3 میلیون بشکه نفت و 10.5 فوت مکعب گاز قرار دارد.

این پروژه تحقیقاتی “پلتفرمی را فراهم می‌‌کند که قادر است مقادیر تولید را پیگیری و ارزش مالی هر تراکنش دوجانبه را” میان شرکت‌‌های درگیر به صورت خودکار محاسبه کند.

این سیستم توسط مدیر واحد دیجیتال شرکت ملی نفت ابوظبی، عبدل نصیر المقیربی (Abdul Nasser Al Mughairbi) در مجمع انرژی جهانی لندن اعلام شده است. در طی این نشست، وی خاطرنشان کرد که “این پلتفرم می‌‌تواند اولین کاربرد فناوری بلاکچین در تولید نفت و گاز باشد.” سپس المقیربی درک خود را از این فناوری نشان داد:

“فناوری بلاکچین پدیده‌‌ای است که شرایط بازی را تغییر می‌‌دهد. این فناوری هزینه‌‌های عملیاتی ما را از بین می‌‌برد، با از بین رفتن فرایندهای زمان‌‌بر و ناکارآمد، بازاریابی و تجارت محصولات ما تقویت و ارزش پایدار درازمدتی را ایجاد می‌‌کند. ”

زاهد حبیب (Zahid Habib) نماینده IBM ادعا کرد که این سیستم “قادر است بدون هیچ نقصی، هر مولکول نفت و ارزش آن را به خوبی به مشتری برساند.” خبرگزاری ArabianGazette همچنین افزود که در آینده، مشتریان و سرمایه‌‌گذاران به داده‌‌ها دسترسی خواهند داشت که این امر”داده‌‌هایی یکپارچه و بدون نقص را در میان ذینفعان ارائه می‌‌کند”.

“[این سیستم] زمان لازم برای اجرای تراکنش‌‌های بین شرکت‌های عامل را کاهش می‌‌دهد و به طور قابل توجهی بهره‌‌وری عملیاتی در سراسر زنجیره می‌‌افزاید. همچنین با اطمینان از افزایش شفافیت در تراکنش‌‌ها، قابلیت اطمینان نسبت داده‌‌های تولید را بهبود می‌‌بخشد. ”

هفته گذشته کوین‌‌تلگراف گزارش داد که پلتفرم مدیریت تجارت مبتنی بر بلاکچین VAKT برای گروهی از مشتریان صنعت نفت خام مانند BP، Equinor، Shell، Gunvor و Mercuria راه‌‌اندازی می‌‌شود.

همچنین بازار جهانی ابوظبی در اوایل این هفته سیستم آزمایشی مبتنی بر بلاکچین را تکمیل کرد. ابوظبی منطقه آزاد مالی بین‌‌المللی در پایتخت امارات متحده عربی گزارش داد که به طور موفقیت‌‌آمیز پروژه آزمایشی Know Your Customer

(KYC) را به پایان رسانده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.