همکاری صرافی‌‌های رمز ارز Bitfinex و Ethfinex برای راه‌‌اندازی پلتفرم IEO

صرافی رمز ارز Bitfinex مدت‌‌ها قبل اعلام کرد که قصد دارد توکن مختص به خود را ارائه دهد تا کاربران بتوانند از آن در مبادلات مختلف استفاده و با استفاده از آن کارمزدها را پرداخت کنند. پلتفرم Tokenix نیز به همین منظور راه‌‌اندازی شده و به نظر می‌‌رسد که هدف اصلی این پروژه، فراهم آوردن شفافیت و سرعت کافی در انجام تراکنش‌‌ها است.

0 80

صرافی رمز ارز Bitfinex و شرکت فرعی آن Ethfinex با همکاری یکدیگر پلتفرم Tokenix را به منظور عرضه اولیه توکن‌‌‌‌های صرافی (IEO) راه‌‌اندازی کرده‌‌اند. این خبر در روز 21 مه با کوین‌‌تلگراف به اشتراک گذاشته شد.

همانطور که قبلا گزارش شده است، IEO ها به عنوان جایگزینی برای عرضه توکن مطرح شده‌‌اند که یک صرافی رمز ارز متمرکز به عنوان نماینده آنها عمل می‌‌کند. صرافی مورد نظر، علاوه بر فعالیت‌‌های فروش توکن، به هردوی پروژه‌‌ها و سرمایه‌‌گذاران رسیدگی می‌‌کند.

پلتفرم Tokenix از بررسی‌‌های KYC (فرآیند شناخت مشتریان) فراهم آمده توسط نرم‌‌افزار موبایل Blockpass برای هر کدام از فروش‌‌ها استفاده خواهد کرد. بر اساس این اعلامیه، Tokeix بعد از پایان یافتن هر فروش، هیچ داده‌‌‌‌ای را ذخیره نخواهد کرد.

کاربران Bitfinex و Ethfinex قادر خواهند بود با استفاده از سرمایه‌‌های شخصی خود در فروش‌‌ها شرکت کنند و Tokeinix نیز ملزم به فراهم آوردن شفافیت و سرعت لازم است تا در هر کدام از IEO ها اطلاعات کافی از جانب اشخاص ثالث در اختیار کاربران قرار گیرد.

بر اساس اعلامیه مذکور، Tokenix هزینه‌‌ای را بابت لیست‌‌بندی رمز ارزها از شرکت‌‌های مربوطه دریافت نمی‌‌کند و قصد دارد توکن‌‌های آنها را بعد از فروش در هردوی پلتفرم‌‌های Bitfinex و Ethfinex قرار دهد.

اولین فروش توکن این پلتفرم روز 23 مه اعلام خواهد شد و از بررسی‌‌های Blockpass برای تایید مشتریان استفاده خواهد کرد تا فرآیند فروش در همان روز آغاز شود. اگرچه پروژه‌‌ توکنی مورد نظر هنوز فاش نشده، تاریخ فروش آن برای 13 ژوئن، ساعت 13:00 GMT+1 تنظیم شده است.

همانطور که اخیرا گزارش شد، Bitfinex فروش توکن‌‌های کاربردی خود – UNUS SED LEO – را پیش از این راه‌‌اندازی کرده که به منظور استفاده در چندین فعالیت مبتنی بر مبادله طراحی شده است و قابل استفاده در زوج‌‌های معاملاتی تتر (USDT)، بیت کوین، اتریوم، دلار آمریکا و EOS است.

برنامه‌‌های مربوط به عرضه توکن صرافی Bitfinex در ماه آوریل منتشر شدند و این صرافی توانست جمع‌‌آوری 1 میلیارد دلار از IEO خود را به صورت تعهدات کتبی و شفاهی تضمین کند. بدین صورت، نیازی به عرضه عمومی توکن‌‌ها نبود.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.