همکاری تتر و ترون برای عرضه‎ USDT از شبکه‎ ترون

ترون و تتر طبق گزارشی، همکاری خود را برای معرفی استیبل کوین USDT به شبکه ترون در سه ماهه‎ی دوم 2019، اعلام کردند. این‎طور که پیش‌بینی می‎شود،USDT مبتنی بر TRC20 با تمامی پروتکل‎های مبتنی بر ترون و اپلیکیشن‎های غیرمتمرکز (DApps) سازگار بوده و به سکه‎های برپایه‎ی فیات، ‎امکان معامله و تبادل در بستر بلاکچین را خواهد داد.

0 97

پروتکل بلاکچینی ترون (TRX) و تتر، عرضه‎کننده‎ی استیبل کوین USDT، همکاری خود را برای معرفی USDT به شبکه‎ی ترون در سه ماهه‎ی دوم سال 2019، اعلام کردند. این خبر در 4 مارس به واسطه‎ی یک ایمیل به کوین تلگراف اعلام شد.

USDT مبتنی بر TRC20 (اصطلاحی که نشان از پیروی از نوعی استاندارد فنی توکن به پشتیبانی بلاکچین ترون دارد) که در آینده      عرضه خواهد شد، با تمامی پروتکل‎های مبتنی بر ترون و اپلیکیشن‎های غیرمتمرکز (DApps) سازگار بوده و به سکه‎های برپایه‎ی فیات، ‎امکان معامله و تبادل در بستر بلاکچین را می‎دهد.

USDT که در سال 2014 راه‎اندازی شد، به کاربران اجازه می‎دهد بدون تحمل سختی زیاد، ارز فیات را به رمز ارزها تبدیل و ذخیره‎سازی کنند.

ترون (که با اتصال اقتصاد غیرمتمرکز به یک اکوسیستم اینترنتی غیرمتمرکز گسترده‎تر، خود را به‎عنوان رقیبی برای اتریوم مطرح کرد)، مدعی‎ست که با افزودن USDT شاهد “ارتقای اکوسیستم اپلیکیشن‎های غیرمتمرکز (DApps) فعلی، بهبود انباشت کلی سرمایه، و افزایش نقدینگی مبادلات غیرمتمرکز (DEX)” خواهد بود.

براساس این خبر آن‏گونه که ادعا شده، USDT در ترون همچنین بلاکچین را نسبت به همکاران در سطح شرکتی و سرمایه‎گذاران سازمانی پاسخگوتر می‎کند.

همان‎طور که اخیراً گزارش شده، جاستین سان، مدیرعامل ترون اعلام کرد راه‎اندازی قریب‎الوقوع یک هارد فورک که در 28 فوریه اتفاق افتاد، برای ایجاد قابلیت‎های سازگار با سازمان در کنار ویژگی‎هایی نظیر توانایی چند امضایی و گزینه‎های مدیریت حساب، طراحی شده است.

توسعه‎ی اکوسیستم ترون در سال گذشته، با گامی بزرگ روبه جلو همراه بود؛ خریدن بیت تورنت (کلاینت همتا به همتای پرطرفدار تورنت). گام بعدی ترون، راه‎اندازی توکن بیت تورنت مبتنی بر ترون (BTT) بومی خود در آغاز سال 2019 بود که برنامه‏های طرفین برای ایجاد پلتفرم توزیع محتوای غیرمتمرکز تحول یافته را ممکن می‎ساخت.

طبق گزارش کوین تلگراف عرضه‎ی اولیه‎ی BTT در پلتفرم بایننس لانچ‎پد، با فروش 50 میلیارد توکن در کمتر از 15 دقیقه، 7.1 میلیارد دلار بدست آورد.

تتر که همچنان سلطه‎ی بی چون و چرای خود بر بازار استیبل کوین را حفظ کرده، از سال گذشته شاهد افزایش رقابت از سوی جریان پایدار عرضه‎‎های جدید مبتنی بر فیات بوده است.

سابقاً، پس از اظهارنظر کارشناسان مبنی بر عدم تطابق ذخایر دلار با توکن‎های در گردش، این استیبل کوین (USDT) مورد بحث و جدل واقع شده بود. در دسامبر سال گذشته، بلومبرگ اعلام کرد که تتر دارای ذخایر مناسب فیات است. تتر گزارش رسمی حسابرسی از دارایی‎های خود منتشر نکرده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.