همکاری بایننس با شرکت CipherTrace در جهت بهبود سیاست‎های مبارزه با پولشویی

صرافی بایننس اعلام کرد که اخیراً همکاری با شرکت تحلیل‎گر بلاکچین CipherTrace را آغاز نموده است. این همکاری با هدف تقویت سازوکار قانونی این شرکت از طریق بهبود سیاست‎های مبارزه با پولشویی (AML) صورت می‎پذیرد.

0 78

بایننس، سومین صرافی رمز ارز بزرگ جهان بر اساس حجم معاملات تنظیم شده، با انتشار پستی رسمی در تاریخ 11 آوریل اعلام کرد که اخیراً همکاری با شرکت تحلیل‎گر بلاکچین‌‌ CipherTrace را آغاز نموده است.

طبق این اعلامیه، منظور از این همکاری، تقویت سازوکار قانونی این شرکت از طریق بهبود سیاست‎های مبارزه با پولشویی (AML) است. در این پست ادعا شده است که شرکت CipherTrace همچنین به قانون‎گذاران، مؤسسات مالی و شرکت‎های حسابرسی نیز کمک می‎کند. طبق گزارش کوین تلگراف در ماه مارس، این شرکت همچنین توسط مقامات مربوطه خدمات مالی کشور مالت، برای نظارت بر فعالیت‎های کسب و کارهای کریپتو در این کشور، برگزیده شده است.

در این اعلامیه به نقل از Dave Jevans مدیرعامل شرکت CipherTrace، بر اهمیت شفافیت برای کسب اعتماد در بازار، تأکید شده است.

CipherTrace در اواخر ماه ژانویه با انتشار گزارشی اظهار داشت که در سال 2018، در حدود 1.7 میلیارد دلار از دارایی‎های رمز ارز، از روش‎های غیرقانونی کسب شده است که بیش از 950 میلیون دلار آن از صرافی‎های رمز ارز به سرقت رفته و میزان کلی آن نسبت به سال 2017، 3.6 برابر افزایش یافته است.

چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao) مدیرعامل صرافی بایننس اخیراً اعلام کرد که این شرکت تا پایان این ماه، پلتفرم معاملاتی غیرمتمرکز خود را راه‎اندازی خواهد نمود.

روز گذشته، صرافی رمز ارز Bithumb در کره جنوبی، اعلام کرد که توسط یک شرکت بازرسی حرفه‎ای، از دارایی‎های خود حسابرسی بعمل آورده است. این اقدام به دنبال از دست دادن حدود 14 میلیارد وان (معادل 13 میلیون دلار) طی رویدادی در دو هفته گذشته (که مدیران اجرایی معتقد بودند توسط کارمندان داخلی این شرکت هدایت شده است)، صورت گرفت.‎

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.