همکاری اپراتور اسپانیایی با IBM برای تماس‌های بلاکچینی

IBM و تلفونیکا (Telefónica)، شرکت ارتباطی اسپانیایی، برای بکارگیری تکنولوژی بلاک چین جهت انجام مکاملات موبایلی بین‌المللی همکاری می‌کنند.

0 89

تلفونیکا هفتمین شرکت تلکام (telecom) بزرگ جهان از نظر سرمایه‌ بازاری است که طبق آماره مجله فوربز (Forbes) 51 میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده است. این شرکت در ۱۷ کشور و به ۳۴۳ میلیون مشترک خدمات‌رسانی می‌کند.

همکاری با IBM با هدف جاری کردن فرایندهای تجاری تلفونیکا و پوشش چالش‌های موجود در این زمینه از جمله قابل ‌اعتماد بودن و شفافیت اطلاعات ثبت‌شده از شبکه‌های مختلف در زمان مسیریابی تماس‌های بین‌المللی انجام شده است.

تلفونیکا به طور خاص برنامه دارد تا از پلتفرم بلاک چین IBM برای ردگیری قطعیت و قابلیت مسیربابی تماس‌های بین‌المللی و داده‌های مربوط به آن مانند محل شروع، مقصد و طول آن استفاده کند.

این پلتفرم علاوه بر این در ایجاد شبکه‌ای از همتایان از جمله اپراتورها، ارائه‌کنندگان خدمات، شرکت‌ها و طرفین دیگر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. در زمان انتشار این خبر، دسترسی به پلتفرم برای همه‌ی شرکت‌کنندگان در بلاک چین IBM آزاد است.

این پروژه به تلفونیکا در شناسایی فعالیت‌های کلاهبردارانه و پوشش مسائلی مانند حل اختلافات، زیان تجاری ناشی از درآمد جمع‌آوری‌نشده یا وجود تناقض در اطلاعات نیز کمک می‌کند.

گونزالو مارتی ویا (Gonzalo Martin-Villa) مدیر ارشد نوآوری تلفونیکا عنوان کرده که تلفونیکا به اپراتورها اجازه‌ی ایجاد لایه‌ی جدیدی از اطمینان در اینترنت بر اساس خود داده را فراهم می‌کند، نه کسانی که داده را تولید می‌کنند.

IBM در نهایت شراکت با تلفویکا را امروز در اعلامیه‌ای جداگانه تایید کرد و عنوان کرد که تلفونیکا و IBM در حال همکاری برای توسعه‌ی یک الگوریتم اثبات مفهوم بر اساس تکنولوژی بلاک چین IBM هستند تا به حل یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های ارائه‌کنندگان خدمات ارتباطی، یعنی همان برقراری تماس‌های بین‌المللی موبایل، کمک کنند.

ماه گذشته، بخش نوآوری بزرگ‌ترین اپراتور ویتنام، یعنی ویتل، برنامه‌ی خود برای تبدیل شدن به تکنولوژی برتر بلاک چین ویتنام طی ۵ سال آینده را اعلام کرد. این شرکت در تلاش برای حفظ جایگاه خود در توسعه‌ی جهانی، یک راهکار مبتنی بر بلاک چین ساخته است تا مدیریت فایل در بخش درمان را بهبود ببخشد.

ماه گذشته هم شرکت LG UPlus کره‌ای که یکی از اپراتورهای موبایل و چهارمین شرکت برتر LG است، اجرای سرویس پرداخت فرامرزی مبتنی بر بلاک چین خود را اعلام کرد. کاربران از طریق این سرویس جدید، می‌توانند تراکنش‌هایشان را در شبکه‌های پرداخت تکمیل کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.