همایش سراسری بلاک چین ایران ۶ و ۷ مهرماه برگزار می‌شود

«مدرسه تابستانه بلاک چین ایران» با هدف آموزش پیشرفته بلاک چین در دو بخش تئوری و عملی ۲ تا ۸ شهریورماه برگزار شد. در ادامه این رویداد همایش سراسری بلاک چین ایران ۶ و ۷ مهرماه با هدف تبادل نظر، هم‌افزایی و اتصال آموخته‌های حوزه بلاک چین به صنعت در تمامی لایه‌های کشوری، استارت‌آپی و فردی برگزار خواهد شد.

0 275

مأموریت اصلی همایش سراسری بلاک چین ایران، ایجاد فرصتی برای گردهمایی جامعه بلاک چین است. این رویداد، به چهار بخش کلی بلاک چین تاک (سخنرانی‌های کوتاه درباره مسائل مختلف بلاک چین از قبیل رمز ارزها، ماینینگ و مسائل حقوقی و کسب‌وکاری)، ارائه استارت‌آپ‌ها (توضیح و انتقال تجربیات استارت‌آپ‌هایی که در ایران در زمینه بلاک چین و رمز ارزها کار می‌کنند)، پنل‌ها (تعامل و پرسش و پاسخ حول موضوعات مختلف روز و جذاب درباره رمز ارزها و بلاک چین) و شبکه‌سازی (ارتباط‌گیری افراد با فعالان و افراد کلیدی حوزه بلاک چین و رمز ارزهای کشور) تقسیم شده است.

روز اول همایش سراسری بلاک چین ایران

در آغاز همایش سراسری بلاک چین ایران، دکتر اسمعیل ثنایی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره آریاهمراه با عنوان «بلاک چین و نقش آن در تحول دیجیتالی» به سخنرانی خواهد پرداخت. علی جهانی، مدیر دفتر توسعه سرمایه‌گذاری آریاهمراه و دبیر علمی IBSS به عنوان سخنران بعدی این رویداد درباره «عصر جدید رمزدارایی» صحبت خواهد کرد.

الکساندر چپرنوی، دانشمندان بلاک چین، از توسعه‌دهندگان رمز ارز Nxt، مدیر پروژه Scorex، هم‌بنیان‌گذار Smartcontract.com و یکی از محققین پروژه iohk به عنوان مهمان ویژه در این همایش حضور خواهد داشت و با عنوان «پول قراردادی» (Contractual Money) به سخنرانی خواهد پرداخت.

«بلاک چین؛ واقعیت یا توهم» عنوان اولین پنلی است که در این همایش با حضور ولی االله فاطمی مدیر عامل شرکت ققنوس، دکتر صادق الحسینی تحلیل‌گر اقتصادی، محمدرضا فروزنده‌دوست مدیرکل ارزیابی امنیتی محصولات سازمان فناوری اطلاعات و حمزه قطبی‌نژاد مدیرعامل توسعه کارآفرینی بهمن و با مدیریت سهیل نیکزاد محقق حوزه بلاک چین و رمز ارزها برگزار خواهد شد.

در ادامه، حنظله اکبری، مدیر داخلی آزمایشگاه بلاک چین شریف از «چالش‌ها و مشکلات بلاک چین» خواهد گفت.

«چالش حریم خصوصی در رمز ارزها» عنوانی است که ضیاء صدر، محقق و مدرس بلاک چین و رمز ارزها به بحث درباره آنها خواهد پرداخت. کاوه مشتاق، نویسنده و محقق حوزه بلاک چین و رمز ارزها نیز به عنوان سخنران در این رویداد حضور داشته و با موضوع «همه چیز درباره ماینینگ» سخنرانی خواهد کرد.

سپهر محمدی، رئیس انجمن بلاک چین ایران نیز با عنوان «رمزارزهای با ثبات و کاربرد آن در مناسبات اقتصادی ایران و جهان» در این رویداد به سخنرانی خواهد پرداخت. روز اول این همایش با سخنرانی حامد صالحی، عضو کمپین ایران رسکیو بیت، درباره «نجات با کمپین بلاک چینی» (IranRescueBit#) به پایان خواهد رسید.

روز دوم همایش سراسری بلاک چین ایران

محمدعلی مداح علی، عضو هیات علمی دانشکده برق دانشگاه شریف، اولین سخنران روز دوم همایش سراسری بلاک چین ایران است. او به بحث درباره «سیستم‌های توزیع شده در مقابل بلاک چین» خواهد پرداخت. بعد از مداح علی، مهدی محمدی، دبیر ستاد اقتصاد دیجیتال معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور در این همایش از «اکوسیستم نوآوری و بلاک چین» سخن خواهد گفت.

در ادامه روز دوم این رویداد استارت‌آپ‌هایی که در ایران در زمینه بلاک چین و رمز ارزها کار می‌کنند، به بیان تجربیات خود خواهند پرداخت. این بخش شامل ارائه‌هایی از عباس امامی هم بنیان‌گذار سامانه کارچین، سهیل پایدار بنیان‌گذار استارت‌آپ ثبت شد، زهرا امینی مدیر بازاریابی و روابط عمومی سامانه پرداخت رمز ارز جیب، مهندس راد بنیان‌گذار و مدیر عامل نوبیتکس، فردوس باقری مدیرعامل پلتفرم سککوک و ارمیا سحرخیز مدیرعامل و بنیان‌گذار استارت‌آپ تریژر خواهد بود.

«چالش‌های حقوقی و حاکمیتی بلاک چین» عنوان پنل بعدی است که در این همایش با حضور مصطفی نقی‌پورفر مدیر آزمایشگاه نوآوری بلاک چین، دکتر سروش قاضی‌نوری معاون سیاست‌گذاری و اعتباربخشی فناوری اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات، عرفان لاجوردی و رضا قربانی، ریس هیات مدیره شبکه عصر تراکنش با مدیریت مهندس صالحی مدیر اجرایی کمپین ایران رسکیوبیت برگزار خواهد شد.

در نهایت در مراسم اختتامیه همایش، دکتر روح‌الله رحمانی مدیرعامل مرکز نوآوری دیجی‌کالا نکست، با سرفصل «بلاک چین و هوش مصنوعی» و امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس ایران درباره «بلاک چین در بازار سرمایه» صحبت خواهند کرد.

مخاطبان فینمگ می‌توانند با کد تخفیف FINMAG-IBSS از ۵۰% تخفیف ثبت‌نام در همایش سراسری بلاک چین ایران برخوردار شوند.

 

برای دیدن گزارش ویدیویی این همایش به اینجا مراجعه کنید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.