هفت مورد از بهترین ریگ‌های استخراج اتریوم در سال 2019

انتخاب ریگ پر سود یکی از مهم‌ترین مسائل در صنعت استخراج است. در این مقاله، بهترین ریگ‌های استخراج اتریوم در سال 2019 را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم.

0 128

سودآورترین ریگ‌های استخراج اتریوم : با وجود انتشار ASICها برای الگوریتم Ethash، تاخیر مداوم در به‌روز‌رسانی‌ها و عدم مقاومت در برابر استخراج‌کنندگان ASIC، اتریوم همچنان دومین کوین محبوب برای استخراج بعد از بیت کوین است. دلیل این محبوبیت قیمت مناسب هر کوین و پشتیبانی اجتماع کریپتو از آن است. اتریوم یک کوین تورمی است و اغلب یک دارایی دیجیتال به حساب می‌آید. پیش از آغاز استخراج اتریوم یا یک رمز ارز دیگر باید مزایا و معایب این کار را در نظر بگیرید، زیرا این صنعت بی‌ثبات و پر از ریسک است.

برای استخراج با GPU باید کارت‌های گرافیکی با عملکرد بالا داشته باشید؛ معمولا به روزترین مدل‌های Nvidia و AMD مناسب هستند. البته این دو مورد ارزان نیستند، می‌توانید پول آن‌ها را بعدا پرداخت کنید؛ اما سوددهی نسخه‌های قدیمی‌تر آنقدر سریع افت می‌کند که حتی فرصت پرداخت پول این تجهیزات را پیدا نمی‌کنید.

ما بازار را بررسی و لیستی از سودآورترین ریگ‌های استخراج اتریوم در سال 2019 تهیه کردیم.

AMD Radeon RX 590

هفت مورد از بهترین ریگ‌های استخراج اتریوم در سال 2019

این ریگ نسخه‌ی دیگری از بهترین ریگ‌های استخراج اتریوم است و از محصولات RX 500 و میزان عملکرد آن 11 درصد از RX 580 بالاتر است؛ به منظور تقویت مدیریت گروه Radeon با قیمت مناسب طراحی شده و رقیب قدرتمند و سرسختی برای GeForce GTX 1060 به حساب می‌آید. به علاوه، در بعضی موارد تا حد زیادی به GeForce GTX 1070 نزدیک است.

ریگ Radeon RX 590 هم‌اکنون نیز از نظر عملکرد و قدرت و جایگاه خود در میان 5 ریگ برتر استخراج قرار دارد و باید جایگاه خود در این حیطه را تقویت نماید. این ریگ از نظر کاربرد کاملا شبیه RX 580 عمل می‌کند؛‌ تنها تفاوت میان آن‌ها تعدد عملیات است و به همین دلیل این ریگ فناوری‌ها و ویژگی‌های جدید را به کار نمی‌گیرد.

NvidiA Geforce GTX 1080Ti

هفت مورد از بهترین ریگ‌های استخراج اتریوم در سال 2019

این ریگ یکی از بهترین پردازشگرهای گرافیکی به حساب می‌آید و برای استخراج رمز ارز بسیار مناسب است. با این حال، بسیار گران‌قیمت است و به 250 وات نیرو نیاز دارد.

سرعت هش این ریگ به 35 مگاهرتز بر ثانیه نیز می‌رسد که تقریبا با سرعت هش GTX 1070 برابری می‌کند. بسامد زمان‌سنجی این ریگ 1480 است و 11 حافظه‌ی GDDR5X 11 گیگابایتی دارد. از آن جایی که قیمت این مدل تقریبا دو برابر قیمت مدل 1070 است و تفاوت سرعت هش آن‌ها نیز بسیار کم است، بنابراین گزینه‌ خیلی خوبی برای سرمایه گذاری نیست.

سری AMD Radeon RX Vega

هفت مورد از بهترین ریگ‌های استخراج اتریوم در سال 2019

این سری شامل مدل‌هایی مثل RX Vega 56 و RX Vega 64 می‌شود که هر یک از آن‌ها حافظه‌ای هشت گیگابایتی و ویژگی‌های استخراجی مشابهی دارد. این مدل‌ها از نظر مصرف برق بسیار مناسبند و از طریق فروش مجدد آن‌ها نیز می‌توانید سود بیشتری کسب کنید.

اولین مدل، هسته‌ای با بسامد زمان‌سنجی 1156 مگاهرتز و نیروی 210 وات دارد. این مورد برای آن افرادی که مبالغ زیادی برای برق می‌پردازند مناسب نیست. سرعت هش آن نیز بین 30 تا 45 مگاهش بر ثانیه است.

عیب دیگر این مدل‌ها قیمت بالای آن‌هاست و این یعنی مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا بتوانید از سرمایه‌گذاری خود سود کسب کنید.

Nvidia GTX 1070

هفت مورد از بهترین ریگ‌های استخراج اتریوم در سال 2019

این ریگ یک کارت تصویریست که اغلب برای استفاده‌ متخصصان IT مناسب است، اما به دلیل مشخصه‌های منحصر به فرد خود توسط استخراج‌کنندگان نیز مورد استفاده قرار می‌‌گیرد.

این ریگ دارای حافظه‌ GDDR5 هشت گیگابایتی است و هسته‌ای با سرعت 1506 مگاهرتز دارد. این کارت به 150 وات نیرو نیاز دارد و همراه با مصرف برق، از سرعت هش بالایی نیز برخوردار است (30 مگاهرتز بر ثانیه) و بدون مصرف برق زیاد نیز می‌تواند به کار خود ادامه دهد. به همین دلیل است که کارتNvidia برای استخراج بسیار مناسب است. قیمت متوسط برای این ریگ 475 دلار است.

Radeon R9 295X2

هفت مورد از بهترین ریگ‌های استخراج اتریوم در سال 2019

این ریگ جزو مواردیست که در لیست ما از بالاترین سرعت هش برخوردار است (45 تا 50 مگاهرتز بر ثانیه)، اما متاسفانه در طول استخراج 500 وات نیرو مصرف می‌کند. از آن جایی که استخراج اتریوم در R9 آسان‌تر است، هزینه‌های انرژی مشکل بسیار بزرگی به حساب می‌آیند.

این کارت گرافیکی استخراج موجب افزایش عملکرد و سرعت Nvidia GTX Titan شده است. این ریگ در حقیقت دو نسخه از Radeon HD 7970 گیگاهرتزی است که در یک محصول ترکیب شده‌اند؛ بنابراین این دستگاه عملکرد محاسباتی بسیار بالایی دارد.

قیمت این ریگ حدود 1000 دلار است، اما توسعه‌دهندگان R9 295X2 در هر سال حدود 1400 دلار سود کسب می‌کنند.

Radeon R9 HD 7990

هفت مورد از بهترین ریگ‌های استخراج اتریوم در سال 2019

سرعت هش این ریگ برابر با 36 مگاهرتز بر ثانیه است و پس از 295X2، از بالاترین سرعت هش در سری‌های R9 برخوردار است. این ریگ در طول استخراج حدود 300 وات برق مصرف می‌کند و با قیمتی حدود 320 تا 350 دلار به فروش می‌رسد.

عملکرد این ریگ توسط دو چیپ گرافیکی Tahiti XT2 تامین می‌گردد که با بسامدی بالاتر از یک گیگاهرتز فعالیت می‌کنند و با بسامد 6.5 گیگاهرتزی حافظه‌ی GDDR5 ترکیب می‌شود. استخراج‌کنندگان گزارش کرده‌اند که هر GPU سود سالانه‌ای حدود 800 دلار به همراه دارد.

AMD Radeon RX580

هفت مورد از بهترین ریگ‌های استخراج اتریوم در سال 2019

این ریگ رقیب اصلی Nvidia GTX 1070 به حساب می‌آید و قیمت مناسب‌تری نیز دارد؛ به علاوه اینکه دقیقا همان قابلیت‌هایی را تحت پشتیبانی قرار می‌دهد که Nvidia GeForce GTX 1070 نیز از آن‌ها پشتیبانی می‌کند.

این ریگ بسیار مناسب است، زیرا مصرف برق پایینی دارد: 185 وات با سرعت هش 29 مگاهرتز بر ثانیه. به دلیل محبوبیت زیاد، تقاضا برای این ریگ از طرف استخراج‌کنندگان رمز ارز بسیار بالاست و همین موضوع باعث شده که خریدن آن تا حدی دشوار باشد. بسامد زمان‌سنجی این دستگاه 1257 بوده و حافظه‌ی GDDR5 هشت گیگابایتی نیز دارد.

این ریگ به قیمت 320 دلار به فروش می‌رسد.

آیا استخراج ETH سودآور است یا خیر؟

این پرسش هیچ پاسخ قطعی ندارد؛ به زمانی که به این کار اختصاص می‌دهید و همچنین مقدار پولی بستگی دارد که در آن سرمایه گذاری می‌کنید. هزینه‌ی برق بر اساس مکان جغرافیایی شما و توان خرید ریگ‌ها متغیر خواهد بود. باید قیمت ریگ را نیز در نظر داشته باشید.

با اینکه یک کارت ویدیویی 300 دلاری آنقدرها گران نیست، اما به این فکر کنید که نصب 5 پردازشگر گرافیکی چه قدر هزینه خواهد داشت. باید قیمت عوامل دیگر، مثل مادربورد (برد اصلی) و هزینه برق را نیز در نظر داشته باشید.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.