هشدار Moody’s به شرکت‎ها درباره خطرات جدید بلاک چین های خصوصی

سرویس سرمایه گذاری آژانس اعتبارسنجی ایالات متحده، Moody’s ، با انتشار گزارشی از تحقیقات جدید خود درباره بلاک چین‎های خصوصی، در باره خطرات این گونه بلاک چین‌ها هشدار داد. این گزارش ویژگی‎هایی نظیر متمرکز بودن و قابلیت دستکاری را دارای خطرات ذاتی دانسته و درباره آن به شرکت‎ها هشدار داد.

0 81

سرویس سرمایه گذاری آژانس اعتبارسنجی ایالات متحده، Moody’s ، با انتشار گزارشی از تحقیقات جدید خود در تاریخ 25 آوریل، درباره خطرات بلاک چین خصوصی در مقابل بلاک چین عمومی هشدار داد.

این گزارش به عنوان بخشی از تحقیقات مربوط به تأثیر بالقوه تکنولوژی بلاک چین بر امور مالی سازمان‎یافته، تفاوت‎های اساسی روندهای فعلی بازار را نشان می‎دهد.

به‌طور خاص، شرکت‎ها باید از مزایا و معایب استفاده از بلاک چین‎های خصوصی که می‎توانند بدون هیچ اجماع غیرمتمرکز و یا مکانیزم حکومتی اجرا شده و بنابراین قابل دستکاری باشند، آگاه باشند.

در خلاصه‏ای از این سند تحقیقاتی آمده است:

«خطرات جدید تکنولوژی بلاک چین در زمینه ایمن‌سازی، همانند همانند خطرات فعلی در حال پیدایش است.»

این گزارش ادامه می‎دهد:

«این خطرات شامل تمرکز بر طرف حساب‎ها، خطرات عملیاتی و IT، مدیریت نامناسب بلاک چین و مسائل قانونی و نظارتی هستند.»

طبق گزارش کوین تلگراف، بسیاری از نهادهای بزرگ جهانی در صدد بهره‎گیری از بلاک چین در راستای فعالیت‎های خود بوده و به جذب بخش‎های خاص بازار امید دارند.

این تلاش‌ها منجر به پیدایش شکل‎هایی از بلاک چین شده است که تفاوت‎های بسیاری با بیت کوین مبتنی بر ساختار غیرمتمرکز دارند. برخی از آن‎ها مانند تکنولوژی بلاک چین قابل ویرایش Accenture، حتی به کاربران اجازه می‏دهند تا جریان اطلاعات مربوط به خود را تغییر داده و دستکاری نمایند.

در گزارش Moody’s آمده است که چنین ویژگی‎هایی خطراتی ذاتی را ایجاد می‏کند:

«بلاک چین‎های خصوصی یا متمرکز، بیشتر در معرض خطر کلاهبرداری و تقلب هستند چرا که طراحی و مدیریت آن‎ها به گونه‌‏ای‎ست که متمرکز بر یک یا چند شخص خاص باقی می‎ماند.»

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.