هشدار سازمان SEC به شرکت‌‌های رمز ارز ارائه کننده IEO

سازمان قانون‌‌گذار SEC به شرکت‌‌های فعال در حوزه‌‌ رمز ارز‌‌ها هشدار داده است که اگر اقدام به عرضه IEO به کاربران کنند، ممکن است با مشکلات قانونی روبرو شوند. مقامات این سازمان اذعان کرده‌‌اند که بسیاری از شرکت‌‌ها هنوز هم در دستگاه فدرال ثبت نشده‌‌اند و به همین دلیل تمامی فعالیت‌‌های آنان به عنوان دلالی محسوب خواهد شد و همین مسئله به پیگیری قانونی خواهد انجامید.

0 90

والری زپانیک، مشاور دارایی‌‌های دیجیتالی و نوآوری کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اذعان داشته است شرکت‌‌های رمز ارز ارائه کننده IEO و پلتفرم‌‌هایی که به دنبال لیست‌‌بندی IEO (عرضه اولیه توکن‌‌های صرافی) به ازای کارمزد هستند، ممکن است دچار مشکلات قانونی شوند. زپانیک اظهارات خود را در کنفرانس Consensus 2019 در تاریخ 13 مه مطرح کرد.

زپانیک، که به عنوان “سزار کریپتو” شناخته می‌‌شود، اذعان داشت که پلتفرم‌‌هایی که می‌‌خواهند IEO ها را به ازای کارمزد لیست‌‌بندی کرده و سرمایه‌‌گذاران را از این طریق جذب کنند به احتمال زیادی در فعالیت‌‌های دلالی شرکت خواهند کرد. زپانیک عنوان کرد:

اگر این شرکت‌‌ها ثبت نشده باشند و در عین حال دارای ارائه‌‌دهنده یا خریداران آمریکایی باشند و در بازارهای آمریکا فعالیت کنند، با مشکلاتی روبرو خواهند شد.

زپانیک پرونده TokenLot در سپتامبر سال گذشته را یادآور شد، شرکت کارگزاری با مدیریت لنی کوگل و ایل ال. لویت که بازار جدیدی را برای عرضه اولیه کوین (ICO) به وجود آورد، و اذعان داشت که “این پرونده بسیار آموزنده بود.” وی عنوان کرد:

این پلتفرم در جذب خریداران به سمت ICO ها مشارکت می‌‌کرد... در این مورد، حکمی صادر شد که آن را به عنوان یک پلتفرم دلالی ثبت‌‌نشده و اشاعه‌‌دهنده تخطی از مقررات معرفی می‌‌کرد

در آن زمان، SEC ادعا کرد که کوگل و لویت به دلیل ثبت نکردن کسب و کار خود در کشور از قانون تخطی کرده‌‌اند. TokenLot با پرداخت جریمه 471,000 دلار موافقیت کرد، اما ادعاهای مطرح‌‌شده را تایید یا تکذیب نکرد.

اوایل ماه آوریل، SEC چارچوبی را عرضه کرد که توسط زپانیک و بیل هینان توسعه داده شده بود تا به شرکت‌‌کنندگان بازار کمک کند در مورد دارایی‌‌های مورد نظر خود اطمینان خاطر به دست آورند که آیا تحت قرارداد هستند و بنابراین به عنوان اوراق بهادار محسوب می‌‌شوند. این چارچوب به عنوان ابزاری تحلیلی معرفی شده است که به اپراتورهای ICO و ارائه‌‌دهندگان توکن کمک می‌‌کند در مورد قانونی بودن پیشنهادات خود مطمئن شوند.

زپانیک قبلا عنوان کرده بود که دارایی‌‌های بخش استیبل کوین‌‌ها ممکن است به دلیل قوانین اوراق بهادار دچار مشکلاتی شوند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.