هر آن‌چه که باید درباره‌ی Regtech بدانید

یکی از فناوری‌هایی که در انقلاب موسوم به انقلاب فین‌تکی بروز نمود، رگ‌تک می‌باشد که راه‌حلهایی را برای سهولت انطباق‌پذیری فناوری‌های مالی با قوانین، فراهم می‌کند. در این مقاله این فناوری معرفی شده و مزایا و ریشه‌ها و سایر نکات مرتبط با آن بررسی و تشریح شده‌اند.

0 256

رگ‌تک (Regtech) یکی از جدیدترین فناوری‌هایی است که در انقلاب فین‌تک به‌وجود آمده است

هر آن‌چه که باید درباره‌ی Regtech بدانید
هر آن‌چه که باید درباره‌ی Regtech بدانید

تمام مشتریان، کارآفرینان و مؤسسات مالی، در طول سال‌های گذشته تأثیر فین‌تک را احساس نموده‌اند. در واقع، انتظار می‌رود که بانک‌های فین‌تک تا سال ۲۰۱۷، بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار روی فناوری‌ها سرمایه گذاری نمایند. رگ‌تک یکی از جدیدترین فناوری‌هایی است که در انقلاب فین‌تک به‌وجود آمده است.

در این مقاله رگ‌تک تعریف شده است، منشا آن مطرح شده و مشخص شده است که چگونه در آینده، هم بر روی مشتریان و هم بر روی کسب‌وکارها تأثیر خواهد گذاشت.

رگ‌تک چیست؟

هر آن‌چه که باید درباره‌ی Regtech بدانید
هر آن‌چه که باید درباره‌ی Regtech بدانید

اداره امور مالی (FCA)که یک نهاد قانون‌گذار در انگلستان است، رگ‌تک را بدین‌صورت تعریف می‌نماید: “پذیرش فناوری‌های جدید به منظور تسهیل ارائه‌ی الزامات قانونی”

کری لارسن، مشاور حقوقی ریداسمیت LLP‌ در نیویورک و مشاور پیشین بخش حاکمیتی کمیسیون مربوط به معاملات کالاها، به مؤسسه‌ی بلومبرگ BNA‌ می‌گوید: “من رگ‌تک را به عنوان یک پیشرفت در فناوری تعریف می‌کنم که به افرادی کمک می‌نماید که در حرفه‌ی خود روی انطباق با الزامات مقرراتی تأکید دارند.” وی ادامه می‌دهد: “بنابراین نظارت بر انطباق‌پذیری با الزامات مقرراتی در حرفه‌ی آن‌ها از طریق رگ‌تک، آسان‌تر، سریع‌تر، کامل‌تر، و کاراتر می‌شود.”

آلان‌مینی (Alan Meaney)‌ (مدیرعامل فاندرکس (FundRecs)) در یک گزارش ارائه شده توسط دلوییت (Deloitte)‌ بیان می‌دارد که “رگ‌تک، همانند فین‌تک، پی‌تک (PayTech) و بسیاری دیگر از ترکیب‌های XXXTech،، مثالی دیگر از یک صنعت است که به واسطه‌ی نرم‌افزار، به سرعت در حال تغییر است. آن‌چه بیش از ۲۰ سال، در سطوح مختلف در فضای قانون‌گذاری مورد استفاده قرار گرفته است، فناوری بوده است. به هر حال، آن چیزی که برچسب رگ‌تک، آن را نشان داده است، این است که بین خدماتی که توسط نرم‌افزار ارائه می‌شوند و خدماتی که مبنای غیرنرم‌افزاری دارند، فاصله‌ی بسیار زیادی ایجاد شده است.”

خاویر‌سباستین (Javier Sebastian)، محقق BBVA در سازمان مقررات دیجیتال، اضافه می‌نماید شرکت‌هایی که دارای قابلیت‌هایی هستند که از فناوری‌های جدید مانند محاسبات ابری (cloud computing)، داده‌های کلان (big data) و بلاکچین استفاده می‌نمایند، راه‌حل‌هایی اندیشیده‌اند که با استفاده از آن‌ها در فعالیت‌های تمام بخش‌های شرکت‌ها کمک شود تا از انطباق با الزامات مقرراتی، اطمینان حاصل شود. در بخش مالی، این‌گونه پنداشته می‌شود که رگ‌تک، یک حوزه فرضی از آن چیزی است که به طور کلی، فین‌تک خوانده می‌شود.”

علیرغم این واقعیت که برای در نظر گرفتن الزامات مقرراتی و پرداختن به آن‌ها، از فناوری رگ‌تک استفاده شده است، بر اساس گزارش دلوییت، رگ‌تک یک اختراع جالب است که ویژگی‌های زیر را دارد:

 • چابکی — مجموعه‌ای از داده‌های درهم و برهم و آشفته را می‌توان از حالت آشفتگی خارج نمود و با استفاده از فناوری‌های ETL (بازکردن، انتقال، بارگذاری) مجددا ساماندهی کرد.
 • سرعت — گزارش‌ها را می‌توان به سرعت پیکربندی نمود و تولید کرد.
 • یکپارچگی – رگ‌تک امکان ارائه‌ی راه‌حل و اجرا را در بازه‌های زمانی کوتاه فراهم می‌نماید.
 • تجزیه و تحلیل –گزارش اخیر دلوییت، از قول بیولوژیست ادوارد ویلسون بیان می‌نماید که “ما در اطلاعات غرق شده‌ایم، و این در حالی است که از نظر عقل و خرد دچار قحطی‌زدگی هستیم.” رگ‌تک، از ابزار تحلیلی استفاده می‌نماید تا به صورت هوشمند در مجموعه داده‌های کلان کاوش نموده و پتانسیل با به‌کارگیری صحیح آن‌ها را مثلا جهت داشتن داده‌های یکسان برای مقاصد مختلف، رمزگشایی نماید.
هر آن‌چه که باید درباره‌ی Regtech بدانید
هر آن‌چه که باید درباره‌ی Regtech بدانید

همانطور که در ادامه‌ی گزارش دلوییت آمده، “داده‌ها به‌خودی خود، معنایی ندارند مگر آن‌که به گونه‌ای ساماندهی شوند که افراد، آن را درک کرده، تحلیل نمایند و در نهایت، بر اساس آن تصمیم‌گیری کنند و مثلاً با خلق اطلاعات قابل مصرف، بر اساس آن عمل نمایند.” نهایتا، رگ‌تک از این ویژگی‌ها و اطلاعات استفاده می‌نماید تا امکان انطباق با مقررات به صورتی کاراتر و اثربخش‌تر مهیا شود.

منشا رگ‌تک

منشا رگ‌تک
منشا رگ‌تک

چندین اتفاق، منجر به خلق و توسعه‌ی رگ‌تک شد. فالگونی‌دسای در فربس (Forbes) می‌نویسد: “بحران اعتباری سال ۲۰۰۸ و سطح بالای خدمات مالی که ادامه پیدا کردند، باعث بهوجود آمدن یک خلأ عمیق نوآوری در بانک‌ها شد. وی در ادامه خاطرنشان کرد: “در پی بحران اعتباری به‌وجود آمده، بانک‌ها با سیل سنگینی از قوانین جدید روبرو شده و در صورت عدم رعایت آن‌ها باید غرامت‌ها و جریمه‌های سنگینی را می‌پرداختند.” به همین دلیل، بانک‌ها مجبور شدند تا توجه بیشتری را به دفاتر پشتیبانی خود معطوف نموده و نسبت به هر زمانی پیش از آن، برای رعایت و انطباق با قوانین، هزینه‌های بیشتری را صرف نموده و برنامه‌های مدیریت ریسک را به کار گیرند.”

آندریاس پروتیلا، مدیر IIF در امور قانون‌‌گذاری، به BNA‌ بلومبرگ گفت: “ تا سال‌ها پس از بحران، تنها زمینه‌ی رشد کارکنان بانک‌ها، صرفا مربوط به رعایت مقررات بود.” در نوامبر سال ۲۰۱۵، FCA فراخوانی را برای ایجاد و توسعه رگ‌تک، صادر کرد. نتیجه آن چه بود؟ تشکیل یک کارگروه رگ‌تک توسط IIF.

بارت‌ون‌لیبرگن، کمک مشاور IIF‌ در امور قانون‌گذاری و همچنین یکی از اعضای کارگروه بیان می‌دارد که “اینکه ما چیزهایی را به صورت همزمان در رگ‌تک و فین‌تک می‌بینیم، اتفاقی نیست”. او می‌افزاید: “ما شاهد پیشرفت فناوری در همه‌ی زمینه‌ها هستیم – و می‌بینیم که از آن‌ها استفاده می‌شود؛ از یک سو، در مدل‌های جدید سرمایه گذاری مورد استفاده قرار می‌گیرند، و از سوی دیگر، شرکای ریسک‌پذیر می‌گویند، “ما می‌توانیم از فناوری، برای رعایت قوانین و انطباق با آن‌ها نیز استفاده نماییم.

در یک راهکار رگ‌تک‌ی چه فناوری‌هایی حیاتی هستند؟

گستره‌ی وسیعی از فناوری‌ها در راهکارهای رگ‌تکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به هر حال، آن‌چه سباستین به آن اشاره می‌کند، این است که “تمامی آن‌ها باید مبنایی ابری‌ داشته باشند. این امر تضمین می‌نماید که این فناوری‌ها به اندازه‌‌ی کافی، واکنشی (پاسخگو) و انعطاف‌پذیر خواهند بود و ابری‌بودن، فناوری‌های داده‌کلان و بصری‌سازی داده‌ها و همچنین فناوری‌های بلاک‌چین را در بر‌می‌گیرند که به عنوان یک دفتر کل بزرگ و غیرقابل تغییر از اطلاعات به اشتراک‌گذاشته‌شده، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هر آن‌چه که باید درباره‌ی Regtech بدانید
هر آن‌چه که باید درباره‌ی Regtech بدانید

بر اساس نظر BNA بلومبرگ، سایر فناوری‌های مورد استفاده، شامل یادگیری ماشین، بیومتریک، تفسیر داده‌های ساختاربندی‌نشده مانند ایمیل‌ها و پست‌های فیسبوک، و استفاده از رابط‌های برنامه‌نویسی اپلیکیشن‌ها (APIها) هستند. این ابزار برای “جمع‌آوری داده‌های بزرگ، مدل‌سازی ریسک در بانک‌ها، تنطیم کردن انطباق‌پذیری سرمایه‌ها با الزامات قانونی، بروزآوری دستورالعمل‌های انطباق‌پذیری، بهبود برنامه‌های ضد پولشویی و برنامه‌های شناسایی مشتریان (KYC) و جلوگیری از کلاه‌برداری و نقض قوانین داخلی، مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

تحقیق BBVA‌ چندین فناوری دیگر که در رگ‌تک وجود دارند را نیز خاطرنشان می‌سازد. به عنوان مثال، برخی از این فناوری‌ها عبارتند از: داده‌کاوی و ابزار تجزیه و تحلیل، مانند یادگیری ماشین، آمار محاسباتی، الگوریتم‌های پیچیدگی و فیزیک آماری (که تحت عنوان یادگیری عمیق نیز شناخته می‌شود). ابزار بصری‌سازی بدون آن‌که نیازی به مهارت‌های برنامه‌نویسی داشته باشد، قادر است تا به درک منابع داده‌ای مختلف که غیرهمگن هستند، کمک نموده و آن‌ها را گزارش نماید. با این کار، به صورت آنی، ابزاری برای ارزیابی انطباق‌پذیری فراهم می‌شود که در خود سیستم تعبیه شده است و می‌تواند کارایی و اثربخشی عملیاتی را ارتقا دهد. ابزارهای یکپارچه‌سازی نرم‌افزاری در آینده‌ی نزدیک، ابزارهای حسابداری و انطباق‌سازی موجود را قادر خواهند ساخت تا به‌صورت مستقیم با سیستم‌های گزارش‌دهی قوانین تعامل داشته باشند. کدگذاری مبتنی بر پیش‌بینی و همچنین پلتفرم‌ها و شبکه‌های باز که برای به اشتراک‌گذاری داده‌ها و فرمت‌دهی به استانداردها مورد استفاده قرار می‌گیرند، نیز به عنوان فناوری‌هایی در‌نظر گرفته می‌شوند که در رگ‌تک وجود داشته و جز یکپارچه‌ای از آن به‌حساب می‌آیند.

اکوسیستم رگ‌تک

برای آن‌که یک راهکار رگ‌تک بتواند موفق باشد، همکاری بین بازیگران زیر حیاتی است، به گونه‌ای که بتوان بر موانعی چون ایجاد یک راهکار مشترک، تدوین مجموعه‌ای از استانداردها، درک قوانین پیچیده و کمک به بنگاه‌ها و قانون‌گذاران در مقابل رسیدن به بن‌بست، بدون آزمایش‌نمودن ارتباطات درونی بین آن‌ها، فائق آمد. ذی‌نفعان متعددی در اکوسیستم رگ‌تک حضور دارند:

 • قانون‌گذاران، بحثی را باز کرده و دیدگاه‌های بازار را جمع‌آوری می‌نمایند تا نوآوری را ارتقا داده و استانداردهای یکپارچه‌ی مشترکی را خلق نمایند.
 • بنگاه‌های رگ‌تک، راهکارهایی را توسعه می‌دهند تا به نیازهای کسب‌وکار و قانون‌گذاران پاسخ داده شود.
 • بنگاه‌های خدمات حرفه‌ای در قبال اجرای انطباق‌پذیری با استانداردهای قانونی، نیازمندی‌های مؤسسات و راهکارهای تأمین‌کنندگان و همچنین برقراری ارتباط بین تأمین‌کنندگان و کاربران مسؤول هستند.
 • مؤسسات مالی، راهکارهای رگ‌تک را توسعه داده و آن‌ها را می‌پذیرند.

وقتی این طرف‌های مختلف با یکدیگر کار می‌کنند، قادر خواهند بود تا نوآوری را در صنعت رگ‌تک به وجود آورده و هدایت نمایند، توانمندی‌هایی را در جهت تجریه و تحلیل پیشرفته‌ی داده‌ها توسعه داده، و هزینه‌های انطباق با خدمات مالی را کاهش دهند. در واقع، بانک‌ها قبلا نیز از ابزارهای فناوری استفاده می‌نموده‌اند تا بتوانند با الزامات قانونی، انطباق داشته باشند. قانون‌گذاران نیز زمانی که از منافع رگ‌تک منتفع می‌شوند، راهکارهای رگ‌تک را با آغوش باز پذیرا می‌شوند.

مزایای رگ‌تک

هر آن‌چه که باید درباره‌ی Regtech بدانید
هر آن‌چه که باید درباره‌ی Regtech بدانید

چنان‌که از نتیجه‌ی تحقیق جهانی‌ای (EY) در خصوص ریسک و انطباق‌پذیری بر می‌آید: “پذیرش رگ‌تک، هنگامی که در فعالیت‌های کنونی انطباق‌پذیری و مدیریت ریسک اعمال می‌شود، موجب ایجاد اثربخشی‌هایی در عملیات و منافع بیشتر در هزینه‌ها” در کوتاه‌مدت می‌شود. راهکارهای رگ‌تک، کارهای زیر را انجام می‌دهند:

 • ایجاد کاهش در هزینه‌های انطباق با قوانین از طریق ساده‌سازی و استانداردسازی فرایندهای انطباق‌پذیری با استفاده از نگاشت خودکار ریسک‌های مرتبط با قوانین فرایندهای کلیدی کسب‌و‌کار، که متعاقب آن نیاز به دستورالعمل‌ها و بررسی‌های چندین‌باره کاهش می‌یابد.
 • به‌کارگیری راهکارهای پایدار و مقیاس‌پذیر، که با تغییر نیازمندی‌های کسب‌و‌کار، انعطاف‌پذیری و رشد را ممکن می‌سازد. این موضوع به شرکت‌های تجاری کمک می‌کند تا به دور از سیستم‌های صلب مدیریت ریسک، حرکت نمایند.
 • به شرکت‌های تجاری کمک می‌کند تا با استفاده از تجزیه و تحلیل‌های سناریوها و اسکن‌نمودن افق قوانین جدید، به صورت پیشاپیش ریسک‌ها و مسائل خود را شناسایی نمایند.
 • زمانی که راهکار رگ‌تک، به صورت حاکمیتی در کل بنگاه و با پلتفرم‌های ریسک و کنترل، کار می‌کند، امکان اتصال یکپارچه و بدون درز چارچوب‌های کنترلی و ریسک را برای کسب‌و‌کارها فراهم می‌نماید.

این تحقیق همچنین بیان می‌کند که “در درازمدت، مزیت کلیدی رگ‌تک، توانایی آن در ایجاد نوآوری همراه با افزایش اعتماد مشتریان است که از طریق ایجاد تجربیات بهتر برای مشتریان به‌دست می‌آید. همچنین انتظار می‌رود تا پلتفرم‌های جدید رگ‌تک، امکان گزارش‌دهی یکپارچه‌ی انطباق را مهیا سازند.

به صورت خاص‌تر، رگ‌تک در درازمدت، منافع زیر را نیز در پی خواهد داشت. اول اینکه، به دلیل ایجاد و توسعه‌ی یک پلتفرم محکم و قوی برای پیشگیری از کلاه‌برداری، که امنیت اطلاعات مالی مشتریان را تضمین می‌نماید، مشتریان تجارب بهتری را به دست خواهند آورد. دوم اینکه، فناوری‌های مشابه، برای محافظت از سلامت مالی مؤسسات و جلوگیری از تخریب یکپارچگی بازار،‌ مورد استفاده قرار خواهند گرفت. سوم اینکه به خاطر وجود گزارشات شفاف و پیشرو در خصوص ریسک‌ها و انطباق‌پذیری امکان اداره‌ی بهتر امور وجود خواهد داشت. در نهایت، کسانی که به تازگی رگ‌تک را می‌پذیرند، روندهایی را ایجاد می‌نمایند و دیدی را به‌دست می‌آورند که در آینده می‌تواند برای آن‌ها یک لبه‌ی رقابتی ایجاد نماید.

سباستین بیان می‌دارد: “منافع مستقیم حاصل از پذیرش رگ‌تک، عمدتا مربوط به مدیریت شناسایی مشتریان، کنترل کلاه‌برداری‌ها — که اساسا به روش‌های پرداخت مربوط می‌‌شود– است که در نهایت به عملیات ایمن برای مشتریان نهایی منجر می‌شود. این مزیت همچنین به صورت موجی در سایر بخش‌های سازمان نیز حرکت کرده و امکان کنترل بهتر روی فرایندهای داخلی را فراهم می‌نماید و خطاهای بالقوه‌ای را کاهش می‌دهد که می‌توانند منجر به نقض قوانین شده و حفاظت از مشتری را در معرض خطر قرار می‌دهد. HE همچنین اشاره می‌نماید که راهکارهای رگ‌تک، “یک سیستم مالی شفاف‌تر و کنترل‌شده‌تر و فراگیر را ایجاد می‌نمایند که احتمال رخداد پ بحران مالی در اثر نقایص موجود در این حوزه را بسیار کمتر و یا حتی غیرممکن می‌نمایند.”

رگ‌تک در کجا به بهترین شکل کار می‌کند؟

هر آن‌چه که باید درباره‌ی Regtech بدانید
هر آن‌چه که باید درباره‌ی Regtech بدانید

دلوییت به این نتیجه رسیده است که راهکارهای رگ‌تک، بهترین عملکرد خود را در جاهایی دارند که تعهداتی با مبنای اطلاعاتی در آن‌ها وجود داشته باشد و همچنین در ابزارهای شناسایی و مدیریت ریسک که شامل ابزارهایی برای وضع قوانین و تجزیه و تحلیل گپ‌های موجود با قوانین، انطباق‌پذیری، بررسی‌های سلامتی، اطلاعات مدیریت، گزارشات تعاملات، گزارشات مقرراتی، پایش فعالیت‌ها، آموزش، مدیریت موردی و انبارهای داده‌ی ریسک هستند. مثال‌هایی در این خصوص عبارتند از:

 • Trilioo در بیش از ۴۰ کشور، احراز هویت را فراهم می‌نماید.
 • Silverfinch ارتباط بین مدیران دارایی‌ها و بیمه‌کنندگان را از طریق یک سکوی داده‌ای برای سرمایه گذاری در محیطی امن و کنترل‌شده فراهم می‌نماید.
 • Passfort به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید کلیه‌ی کلیدواژه‌های حساب‌های خود را از طریق یک کلیدواژه‌ی امن، ذخیره نموده و مدیریت کنید.
 • Trustev با اسکن‌کردن تعاملات به صورت آنی و تعیین اصالت و قانونی بودن آن‌ها، راهکارهایی را برای پیشگیری از کلاه‌برداری آنلاین ارائه می‌نماید.
 • Corlytics تجزیه و تحلیل ریسک انطباق‌پذیری را برای مؤسسات مالی، ارائه می‌نماید.
 • KYC Exchange پلتفرمی است که داده‌های KYC‌ را جمع‌آوری می‌کند.
 • Cappitech دارای گزارشات معاملاتی و مقرراتی است.
 • OSIS امکان تحلیل ریسک اعتباری و گزارشات مقرراتی را در اختیار شما می‌گذارد.

مثال‌هایی وجود دارند که نشان می‌دهند رگ‌تک چگونه به انواع کارها کمک می‌‌نماید. به عنوان مثال، رگ‌تک می‌تواند با بررسی آنی تراکنش‌ها، مقررات مربوط به مبارزه با پولشویی (AML) و قواعد مالی ضدتروریستی را مد‌نظر قرار دهد. از آن‌جا که یک روش استانداردشده‌ی منحصر به‌فرد برای پرداخت، در سراسر دنیا وجود ندارد، شناسایی تراکنش‌های فرامرزی مشکوک، دشوار است. پیش از آن‌که چنین تراکنش‌هایی انجام شوند، شرکت‌های رگ‌تک می‌توانند در قالب یک پلتفرم، راهکاری را ارائه دهند که بر روی ارتباطات بین انواع مختلف سیستم‌ها پل بزنند تا فرایند انطباق با مقررات تسهیل شود.

حوزه‌ی دیگری که رگ‌تک در آن بسیار خوب عمل می‌کند، تأیید هویت است. تضمین شناسایی کامل مشتریان با استفاده از به‌کارگیری روش‌هایی همچون فرایند شناسایی اولیه‌ی مشتریان (KYC) دارای اهمیت بالایی می‌باشد. گروه ویژه اقدام مالی (FATF)‌ مجموعه‌ای از استانداردها را برای شناسایی اولیه‌ی مشتریان (KYC)‌ تدوین نموده است، اما نحوه‌ی اجرای این استانداردها در کشورهای مختلف دنیا با یکدیگر متفاوت است. راهکارهای رگ‌تک می‌توانند از روش‌های متنوعی برای تأیید هویت به‌صورت آنلاین استفاده نمایند تا این فرایند تسهیل شود.

یک کاربری دیگر رگ‌تک، آن است که شرکت‌های رگ‌تکی می‌توانند به شرکت‌های خدمات مالی کمک نمایند تا انطباق آن‌ها با مقررات جدید، همواره به‌روز و برقرار باقی بماند و بدین ترتیب بتوانند همواره پابرجا و آماده‌ی قبول خدمات باشند. از آن‌جا که مؤسسات مالی چندملیتی، تمایل دارند تا در حوزه‌های مختلفی، دارای قلمرو بوده و کار کنند، موضوع انطباق با مقررات، تا پیش از پیدایش رگ‌تک، همواره چالش‌برانگیز بوده است. رگ‌تک در جهت کمک به این مؤسسات، می‌تواند تغییرات ایجادشده در مقررات منطقه‌ای و ملی را به صورت مستمر و مرتب، ردیابی و بررسی نماید و همچنین قادر است تا ممیزی‌های داخلی را انجام داده و با انجام این کارها، برای شرکت‌ها تضمین نماید که همواره با جدیدترین و به‌روزترین الزامات، انطباق دارند.

مقر اصلی رگ‌تک، در کجا واقع است؟

هر آن‌چه که باید درباره‌ی Regtech بدانید
هر آن‌چه که باید درباره‌ی Regtech بدانید

برای اینکه رگ‌تک بتواند در حال و در آینده موفق بوده و موفق باقی بماند، باید از حمایت دولت‌ها و قانون‌گذاران در سرتاسر دنیا بهره‌مند باشد. انگلستان، راهبری این امر را به دست گرفته و مابقی کشورهای جهان را تشویق می‌نماید تا به این خواسته پاسخ مثبت دهند. در سال ۲۰۱۵، انگلستان اعلام نمود که اداره امور مالی (FCA)‌ و مرجع ناظر بر اجرای مقررات (PRA)‌ که دو نهاد قانون‌گذاری اصلی در انگلستان هستند، از پذیرش گسترده‌ی رگ‌تک توسط شرکت‌ها حمایت می‌نمایند.

در واقع، اداره امور مالی (FCA) تحقیقی را انجام داده است که نتایج آن نشان می‌دهند که بلاکچین و بیومتریک می‌توانند نیروهای محرکی باشند که واقعاً، صنعت رگ‌تک را در انگلستان گسترش داده‌اند. این تحقیق گزارش می‌دهد که فناوری بیومتریک می‌تواند به عنوان روشی مؤثرتر در احراز هویت عمل نموده و با سایر فناوری‌ها همکاری داشته و با آن‌ها کار کند. باور کلی بر این است که برای آن‌که رگ‌تک بتواند در داخل انگلستان کار کند، لازم است سازمان‌هایی مانند FCA، بیشتر در این صنعت، فعالیت و همکاری داشته باشند و همچنین فرایندی برای اعطای گواهی‌نامه به شرکت‌هایی که می‌خواهند در رگ‌تک کار کنند، تعریف شود.

در خصوص اینکه مقر اصلی رگ‌تک در آینده‌ی نزدیک در کجا واقع خواهد شد، سایر روندهایی که در رگ‌تک در حال ظهور هستند، تصویری را ارائه می‌نمایند. از آن‌جا که پیش‌بینی می‌شود با افزایش تقاضا در داده‌ها، گزارشات و فرایندهای کاری فرامرزی، وضع قوانین و مقررات ادامه داشته باشد، بنابراین فرصت‌های قابل ملاحظه‌ای برای رگ‌تک وجود دارد. مدیران سرمایه‌گذار و بانک‌ها نیز به دنبال پشتیبانی از استارت‌آپ‌های رگ‌تک و همچنین شراکت با آن‌ها هستند تا بدین وسیله با تقاضای در حال رشد برای مقررات و انطباق، با آن‌ها همسو شده و همچنین عموم را تشویق کنند تا راهکارهای رگ‌تکی را برای پرداخت‌ها و اداره‌ی امور مالی به شکل گسترده‌تر و بیشتری پذیرا شوند.

از آن‌جا که فناوری رگ‌تک، عمدتاً مبتنی بر ابر هستند، بنابراین شانس‌های بیشتری را برای استارت‌ها ایجاد می‌کند تا بتوانند این راهکارها را در اختیار داشته باشند، امکان ورود را با موانع کمتری مهیا ساخته و استفاده از آن را در سراسر جهان اشاعه دهند. هدف سازمان‌های مالی دنیا، کمک به شرکت‌های رگ‌تکی است که مسئله‌ی قرارگیری خود در محل‌های مختلف و همچنین مسائل مختلف مربوط به انطباق با مقررات در هر بازار را حل نموده‌اند. در کل، اعتقاد بر این است که رگ‌تک، تنها با این روندها به رشد خود در سراسر جهان ادامه خواهد و به تمام مسائلی که در این نوشته به آن‌ها اشاره شده است، خواهد پرداخت و نیازهای خود را حل می‌نماید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.