هتلی که به اولین پذیرنده‌ی کسب‌وکار آدا ( کاردانو ) تبدیل شد

هتل جینبرا (Ginebra) یک هتل بوتیک در شهر بارسلونا است و به عنوان اولین کسب و کار در جهان که ارز کاردانو (آدا) را برای دریافت هزینه از مشتریانش پذیرفته است، شناخته می‌شود. در این مقاله آلفرد موسکر، مدیر نوآوری، از تجربیات جالب سفری که به این هتل داشته است می‌گوید. او معتقد است با توجه به اینکه کاردانو قصد دارد نواقص موجود در دیگر ارزهای رمزنگاری شده را از بین ببرد و یک محصول متعادل داشته باشد، آدا می‌تواند بنیان‌گذار بسیاری از پروژه‌های آینده‌ی صنعت ارز رمزنگاری‌ شده در سال‌های آینده باشد و همچنین سودهای سرشاری را به صنعت هتلداری وارد کند.

0 211

هتل جینبرا (Ginebra) یک هتل بوتیک در میدان کاتالونیا است که اگر به شهر بارسلونا رفته باشید حتما آن را در مرکز شهر دیده‌اید. مهمانان وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوند منظره‌ی زیبای شهر را از پنجره‌های هتل پیش چشم خود دارند، اما شاید چیزی که نمی‌دانند این است که این هتل جای خود را در تاریخ جاودانه کرده است. این هتل به اولین کسب و کار در جهان تبدیل شده است که آدا (ADA) را می‌پذیرد. آدا همان ارز پلتفرم کاردانو است که در پایان سپتامبر آغاز به کار کرد. من به این هتل رفتم تا با مدیر هتل دیداری داشته باشم و بفهمم که شروع به کار با ارز آدا چطور شروع شد.

هتل جینبرا (Ginebra)
هتل جینبرا (Ginebra)

آلفرد موسکر یکی از آن‌هایی است که عاشق این شهر شد. او که متولد هلند است، پیش از آنکه در سال ۲۰۱۳ با شریک خود ایوون دانیلز به این شهر بیایند و در هتل جینبرا اقامت کنند، سال‌ها در رم هتل داشت. آلفرد و ایوون مدیران نوآوری هستند که باور دارند آدا می‌تواند سودهای سرشاری را به صنعت هتلداری و حتی جهان وارد کند. من تصمیم گرفتم که هزینه‌ی خودم را با آدا پرداخت کنم که اتفاقا راحت و جالب هم بود: یکی از اولین تراکنش‌هایی بود که انجام می‌شد؛ مطمئنم!

از آلفرد در مورد پیشرو بودن در پذیرش آدا به عنوان پول پرسیدم.

آلفرد گفت: کاملا احساس غرور می‌کنم. گاهی شاید آنطور که باید و شاید به خود افتخار نمی‌کنیم اما این از همه‌‌ی کارهایی که تا کنون انجام داده‌ایم برجسته‌تر بوده است. اما کار کردن با آدا یک جور احساس درست و به جا بودن به آدم می‌دهد؛ آدا پروژه‌ایست که می‌توانیم با آن هم‌ذات‌پنداری کنیم، نه اینکه مدتی از آن استفاده کنیم و بعد آن را دور بیاندازیم.”

خیلی از ورودم به هتل نگذشته بود که آلفرد گفت افراد خیلی کمی (به جز از ژاپن) به اینجا وارد شده‌اند و جویای این بوده‌اند که آیا می‌توانند با آدا هزینه‌هایشان را پرداخت کنند یا خیر. او در ایمیلی که به من زده بود نوشته بود “نمی‌دانی که دیدن آن چهره‌های خوشحال بعد از اینکه به آنان می‌گویی می‌توانی از آدا استفاده کنی چقدر لذت‌بخش است.”

این هتل به سبک ساختمانی کاملا کاتالانی ساخته شده است که بیرون آن به سبک رگال است و وقتی واردش می‌شوید احساس مدرن بودن سراسر وجودتان را می‌گیرد. هتل به طور کامل از داخل تغییر شکل داده شده است و اتاق‌هایش آرام و دنج هستند و اتاق‌های کوچک و متوسط و بزرگ در هتل وجود دارد، طوری که تنوع در آن به خوبی رعایت شده است. فضاهای مشترکی برای مهمانان (که استفاده از آن روی هزینه‌‌ی اتاق است)، کامپیوتر با اینترنت، اتاق استراحت با میز و کاناپه و اتاق غذاخوری با چای، قهوه و شیرینی که همیشه هم حاضر است. پرنسل آن هم عالی، مهربان و کمک‌کننده هستند، ۲۴ ساعته به شما سرویس می‌دهند و به محض ساکن شدن در اتاق با یک لیوان نوشیدنی و شکلات از شما پذیرایی می‌کنند. اگر اتاق و فضای درونی تمیز آن به اندازه‌ی کافی برای شما راضی کننده نباشد، پرنسل خوب آن قطعا آن را جبران خواهند کرد.

هتل جینبرا (Ginebra)
هتل جینبرا (Ginebra)

نمای میدان کاتالونیا از هتل جینبرا

فهمیدن اینکه آلفرد و ایوون چرا به بارسلونا نقل مکان کردند سخت نیست. این هتل مشرف به فواره‌های معروف پلاسا دکاتالونیا (Placa de Catalunya) و همچنین مشرف به  خیابان اصلی یعنی لا رامبل است (La Ramble)، خیابانی که پیش از رسیدن به ساحل در آن رستوران و موزه و مغازه‌ها را خواهید دید؛ مشرف به پاسیژ دگراسیا (Passieg de Gracia) نیز هست که اگر عاشق لباس‌های شیک و مد روز بارسلونا هستید، می‌توانید در آن چرخی بزنید؛ و مشرف به پورتال دل‌آنجل (Portal De l’Angel) است که به کلیسای بارسلونا و خیابان گوتیک منتهی می‌شود و اگر زمستان به آن‌جا بروید قطعا نمایشگاه مشهور سانتا ال‌لوسیا (Santa l’Lucia) را از دست نخواهید داد.

آلفرد با خواندن یک مقاله‌ی آنلاین با آدا آشنا شد. در آن وقت داشت در مورد بیت‌کوین اطلاعات کسب می‌کرد اما نوسان بالای قیمت آن به مزاق آلفرد خوش نیامد و ارزش نوسانی آن به درد کسب‌‌وکار او نمی‌خورد. برای او جای سوال بود که آیا ارزهای جایگزین می‌توانند در کار او نقشی داشته باشند. یکی از دوستانش به او هشدار داده بود که ارزهای دیجیتال مانند “غربِ وحشی” هستند چون یک تکنولوژی نوظهور است؛ اما او به جستجویش ادامه داد و با کاردانو و ویدیوهای وایت‌برد (Whiteboard videos) آشنا شد.

“آلفرد گفت: ایده‌ی ارزهای رمز‌نگاری شده برایم جالب بود.” اصل همتا به همتا برای ما شخصا جذاب است. همه‌ی ما تجربه‌ی مشترک کار با بانک را داشته‌ایم و این ایده که چیزهایی خارج از بانک هم می‌توانند وجود داشته باشند برای ما خوشایند است. در مورد پروژه‌ی کاردانو مطالعه کردم. این پروژه تصویری از جرمی وود و چالرز هاسکینسون را نشان می‌دهد که هردوی آنان انسان‌های آکادمیکی بودند. وقتی به دقت ساخت این پروژه به منظور از بین بردن نواقص موجود در دیگر ارزهای دیجیتال و ارائه‌ی یک محصول متعادل نگاه می‌کنیم، تنها یک کلمه می‌توانیم بگوییم، وای خدای من!”

آلفرد این مسئله را که آدا برای استفاده به صورت ارز دیجیتال طراحی شده است و بخشی از کاردانوست که می‌تواند بنیان‌گذار بسیاری از پروژه‌های آینده‌ی صنعت ارز دیجیتال در سال‌های آینده باشد، دوست داشت. او می‌گوید “به نظر ما آدا محصولی است که در بازار جهانی خوب عمل می‌کند و با دلایل خوبی تهیه شده است.”

به نظر آلفرد آدا می‌تواند سودهای سرشاری را به صنعت هتلداری وارد کند.

آلفرد می‌گوید که “پذیرفتن یک ارز دیجیتال به طور کلی بخش جدیدی را در جمعیت مسافر جهان باز می‌کند. پذیرفتن آدا به ما فرصت بازگشت به روابط همتا به همتا را با مشتریان بالقوه‌مان فراهم می‌کند. امروزه پورتال‌های رزرواسیون هتل آنقدر قدرت تجاری و تبلیغاتی دارند که شما همیشه مدیون آنان هستید.”

“تصور کنید وقتی آدا به ظور جهانی توزیع شود. تعداد زیادی از افرادی که کارت اعتباری ندارند و یا مشکلاتی با کارت اعتباری دارند و نمی‌توانند به راحتی هتل رزرو کنند، با استفاد از آدا می‌توانند در تنها یک دقیقه هتل رزرو کنند. ما باور داریم که آدا کیفیت مالی جهان را ارتقا می‌بخشد.

هتل جینبرا (Ginebra) آدا
هتل جینبرا (Ginebra)

آلفرد و ایوون در هتل جینبرا

روی هم رفته رفتن به این هتل و دیدن آلفرد تجربه‌ی مثبتی بود. شب فوق‌العاده‌ی را در این هتل شیک با پرسنل فوق‌العاده در مرکز شهر گذراندم و در قلب بارسلونا قیمت‌های مناسب و پرداخت امن و مستقیم را تجربه کردم. چه مشغول کسب‌وکار خود باشید و چه تنها یا با خانوداه مسافرت کنید، اینجا اولین پیشنهاد من است.

آلفرد در مورد پتانسیل کاردانو بسیار هیجان داشت و از اینکه عضوی از خانواده‌ی آن بود افتخار می‌کرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.